O podmínkách pro cesty do zahraničí informuje nový web

Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group) Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Na doméně www.dovolena2021.cz dnes Ministerstvo zahraničních věcí spustilo webové stránky, na kterých uživatelé najdou aktuální informace týkající se podmínek pro cestování do 14 zemí světa.

Vytvořením nových stránek, které jsou součástí vládního covidového portálu, reagovalo ministerstvo zahraničí na připomínky ke svému stávajícímu webu. „My si dobře uvědomujeme limity našich stávajících webových stránek. Informací k cestování je hodně a často se mění. Chceme ale nabídnout opravdu veškeré informace pro cestování do většiny zemí světa,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci k zahájení turistické sezony ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

„Je třeba vnímat, že pro každou zemi existují různá omezení pro různé skupiny lidí a informací je opravdu spousta – od podmínek, jak se dá do země vycestovat až po situace, které mohou nastat třeba v případě, že se nedej bože někdo během zahraniční dovolen nakazí a musí do karantény. A jelikož si uvědomujeme, že naše webové stránky v současné podobě nejsou ideální, připravili jsme speciální cestovatelský web www.dovolena2021.cz,“ vysvětlil ministr. Nové stránky se mají podle ministra stát místem, kde se mohou lidé přehledně informovat o podmínkách cestování do destinací, které jsou mezi Čechy nejžádanější. „Vybrali jsme čtrnáct nejnavštěvovanějších zemí a ve velmi dobře strukturované podobě jsme informace umístili na web,“ pochválil ministr svůj úřad.

Nový web je součástí vládního covidového portálu. Obsahově jsou stránky podle Jakuba Kulhánka dokončeny, v horizontu několika málo dnů prý ještě přijdou na řadu „drobné grafické úpravy“. A v plánu jsou samozřejmě pravidelné aktualizace. S přípravou webu ministerstvu pomohla Národní agentura pro komunikační a informační technologie.

Informace o možnostech pro vycestování a návrat lze od ministerstva získat také telefonicky a to prostřednictví speciálního call centra. To funguje na telefonní lince 222 264 222 a počet jeho operátorů byl podle ministra před začátkem turistické sezony posílen.

Ilustrace: Shutterstock.com

Jaký je váš názor?

Přijde vám nový web Dovolena2021.cz užitečnější než stávající stránky MZV?
  • Přidat odpověď

Autor

Nejnovější články z rubriky Expert

Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha nabere až 200 nových zaměstnanců 

Letiště Praha v letošním roce plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti roku 2021.  S předpokládaným nárůstem provozu je pro zachování komfortu nutné navýšit počet spolupracovníků, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo...

Číst více