O podmínkách pro cesty do zahraničí informuje nový web

Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group) Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Na doméně www.dovolena2021.cz dnes Ministerstvo zahraničních věcí spustilo webové stránky, na kterých uživatelé najdou aktuální informace týkající se podmínek pro cestování do 14 zemí světa.

Vytvořením nových stránek, které jsou součástí vládního covidového portálu, reagovalo ministerstvo zahraničí na připomínky ke svému stávajícímu webu. „My si dobře uvědomujeme limity našich stávajících webových stránek. Informací k cestování je hodně a často se mění. Chceme ale nabídnout opravdu veškeré informace pro cestování do většiny zemí světa,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci k zahájení turistické sezony ministr zahraničí Jakub Kulhánek.

„Je třeba vnímat, že pro každou zemi existují různá omezení pro různé skupiny lidí a informací je opravdu spousta – od podmínek, jak se dá do země vycestovat až po situace, které mohou nastat třeba v případě, že se nedej bože někdo během zahraniční dovolen nakazí a musí do karantény. A jelikož si uvědomujeme, že naše webové stránky v současné podobě nejsou ideální, připravili jsme speciální cestovatelský web www.dovolena2021.cz,“ vysvětlil ministr. Nové stránky se mají podle ministra stát místem, kde se mohou lidé přehledně informovat o podmínkách cestování do destinací, které jsou mezi Čechy nejžádanější. „Vybrali jsme čtrnáct nejnavštěvovanějších zemí a ve velmi dobře strukturované podobě jsme informace umístili na web,“ pochválil ministr svůj úřad.

Nový web je součástí vládního covidového portálu. Obsahově jsou stránky podle Jakuba Kulhánka dokončeny, v horizontu několika málo dnů prý ještě přijdou na řadu „drobné grafické úpravy“. A v plánu jsou samozřejmě pravidelné aktualizace. S přípravou webu ministerstvu pomohla Národní agentura pro komunikační a informační technologie.

Informace o možnostech pro vycestování a návrat lze od ministerstva získat také telefonicky a to prostřednictví speciálního call centra. To funguje na telefonní lince 222 264 222 a počet jeho operátorů byl podle ministra před začátkem turistické sezony posílen.

Ilustrace: Shutterstock.com

Jaký je váš názor?

Přijde vám nový web Dovolena2021.cz užitečnější než stávající stránky MZV?
  • Přidat odpověď

Autor

Nejnovější články z rubriky Expert

Foto: Shutterstock.com

Restauratéři mají kontrolovat bezinfekčnost, AHR požaduje změny

Dosluhující vláda Andreje Babiše zpřísnila proticovidová opatření – počínaje pondělím 1. listopadu bude muset personál restaurací kontrolovat u hostů doklad o bezinfekčnosti. Restauratéři se nové povinnosti přizpůsobí, Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) ale varuje před dalším poklesem tržeb...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Prague City Tourism zbohatne o 45 milionů

Radní hlavního města dle očekávání schválili záměr magistrátu navýšit základní jmění městské firmy Prague City Tourism (PCT) o 45 milionů korun na celkových 111 milionů. Základní jmění bude navýšeno úpisem 45 000 akcií.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR: cestovní ruch patří na Ministerstvo průmyslu a obchodu

Cestovní ruch je průmysl a jako takový patří do gesce Ministerstva průmyslu a obchodu. S touto ústřední myšlenkou se formou otevřeného dopisu obrátil prezident České unie cestovního ruchu Viliam Sivek na představitele obou koalic, které uspěly v podzimních parlamentních...

Číst více