Turecko letos patří k nejžádanějším destinacím

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turecko letos patří u tuzemských cestovních kanceláří k nejžádanějším destinacím. Oblíbené bylo už dříve, letošní poptávku ale podpořil fakt, že loni do země Češi nemohli vycestovat. Turecko kvůli zhoršení epidemické situace rozhodlo o přísné uzávěře, která by měla platit do 17. května. Pokud se povede šíření koronaviru dostat pod kontrolu, CK očekávají, že poptávka Čechů o dovolenou v Turecku ještě stoupne.

CK Alexandria podle svého marketingového ředitele Petra Šatného sleduje o Turecko značný zájem. Momentálně je v předprodejích na třetím místě za Bulharskem a Řeckem. „Podle informací přímo z Turecka je aktuální velmi tvrdý lockdown dán právě tím, že turecká vláda chce pandemii co nejvíce utlumit před nadcházející turistickou sezonou. Místní počítají s tím, že se to povede a začátkem června se země otevře turistům,“ řekl.

Mezi nejžádanější destinace patří Turecko od zahájení prodejů na letošní léto i u CK Blue Style. První lety má naplánované na konec května. Země je u Čechů podle obchodní ředitelky CK Lenky Pátek oblíbená především díky kvalitním hotelům a službám za atraktivní ceny. Tamní hoteliéři jsou podle ní na sezonu velmi dobře připraveni.

Kvůli nejasnostem, kdy bude možné do Turecka vyjet, u cestovní agentury Invia ho v prodejích začíná předhánět Bulharsko, které je otevřené od 1. května. Nyní si podle mluvčí agentury Andrey Řezníčkové drží pátou příčku a chystá se do něj deset procent klientů. Obvykle se přitom v oblibě každoročně střídá s Egyptem na druhém a třetím místě, po prvním Řecku. Turecko si podle Řezníčkové vybírají hlavně rodiny s dětmi, průměrná cena zájezdu činí 16 500 korun.

Na cestovním portálu Skrz.cz jsou podle jeho ředitele Matěje Dvorského prodeje Turecka spíše slabé. „V 2019 dělalo v dubnu a květnu podíl na celkových prodejích 11 procent, resp. 13 procent hodnoty všech prodejů a letos jsou to jen tři až čtyři procenta,“ řekl. Nejsilnější je podle něj Řecko, kde je podíl na prodejích 35 procent proti předloňským 25 procentům.

Delší pobyt v Turecku podle Českého statistického úřadu v roce 2019 strávilo 324 tisíc Čechů. Do Egypta předloni na dovolenou vyrazilo 234 tisíc českých turistů, Řecko si vybralo 407 tisíc Čechů.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Chcete ostrov na Maledivách? Pronajměte si ho!

Maledivská vláda dá v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených...

Číst více
Foto: Emirates

Emirates bude opět létat do Prahy každý den

Letecká společnost Emirates oznámila, že navýší počet letů do Prahy z pěti na sedm týdně – šestý let bude provozován každý čtvrtek od 3. června a sedmý let každé pondělí od 5. července.

Číst více