Turecko letos patří k nejžádanějším destinacím

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turecko letos patří u tuzemských cestovních kanceláří k nejžádanějším destinacím. Oblíbené bylo už dříve, letošní poptávku ale podpořil fakt, že loni do země Češi nemohli vycestovat. Turecko kvůli zhoršení epidemické situace rozhodlo o přísné uzávěře, která by měla platit do 17. května. Pokud se povede šíření koronaviru dostat pod kontrolu, CK očekávají, že poptávka Čechů o dovolenou v Turecku ještě stoupne.

CK Alexandria podle svého marketingového ředitele Petra Šatného sleduje o Turecko značný zájem. Momentálně je v předprodejích na třetím místě za Bulharskem a Řeckem. „Podle informací přímo z Turecka je aktuální velmi tvrdý lockdown dán právě tím, že turecká vláda chce pandemii co nejvíce utlumit před nadcházející turistickou sezonou. Místní počítají s tím, že se to povede a začátkem června se země otevře turistům,“ řekl.

Mezi nejžádanější destinace patří Turecko od zahájení prodejů na letošní léto i u CK Blue Style. První lety má naplánované na konec května. Země je u Čechů podle obchodní ředitelky CK Lenky Pátek oblíbená především díky kvalitním hotelům a službám za atraktivní ceny. Tamní hoteliéři jsou podle ní na sezonu velmi dobře připraveni.

Kvůli nejasnostem, kdy bude možné do Turecka vyjet, u cestovní agentury Invia ho v prodejích začíná předhánět Bulharsko, které je otevřené od 1. května. Nyní si podle mluvčí agentury Andrey Řezníčkové drží pátou příčku a chystá se do něj deset procent klientů. Obvykle se přitom v oblibě každoročně střídá s Egyptem na druhém a třetím místě, po prvním Řecku. Turecko si podle Řezníčkové vybírají hlavně rodiny s dětmi, průměrná cena zájezdu činí 16 500 korun.

Na cestovním portálu Skrz.cz jsou podle jeho ředitele Matěje Dvorského prodeje Turecka spíše slabé. „V 2019 dělalo v dubnu a květnu podíl na celkových prodejích 11 procent, resp. 13 procent hodnoty všech prodejů a letos jsou to jen tři až čtyři procenta,“ řekl. Nejsilnější je podle něj Řecko, kde je podíl na prodejích 35 procent proti předloňským 25 procentům.

Delší pobyt v Turecku podle Českého statistického úřadu v roce 2019 strávilo 324 tisíc Čechů. Do Egypta předloni na dovolenou vyrazilo 234 tisíc českých turistů, Řecko si vybralo 407 tisíc Čechů.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více