Thajský Phuket se otevírá očkovaným turistům

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turisté plně očkovaní proti onemocnění covid-19 mohou ode dneška přicestovat na thajský ostrov Phuket, aniž by museli absolvovat povinnou karanténu.

Za přísných hygienických opatření se turistům znovu otevírá „výkladní skříň thajského turismu“, ostrov Phuket v Andamanském moři. Do povinné karantény nebudou muset po příletu turisté, kteří byli minimálně před 14 dny kompletně naočkování proti onemocnění covidem-19.

Pokud jste právě zajásali a začali plánovat, jak vyrazíte za exotikou a turistickými lákadly tohoto thajského ostrova, musíme vaše nadšení trochu zchladit. Předně je třeba připomenout, že v Thajsku je právě období dešťů a to nejlepší období pro cestu do této oblíbené destinace přijde teprve na podzim. V případě, že vás neodradí monzuny, vězte, že cesty na Phuket nejsou ani po současné uvolnění tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Každý turista, který hodlá přicestovat na Phuket, musí prokázat, že byl minimálně před 14 dny plně očkován proti covidu. V mobilním telefonu musí mít nainstalovánu aplikace ThailandPlus. Před příletem musí absolvovat RT-PCR test, další pak v průběhu svého pobytu v Thajsku. Musí mít uzavřenu speciální pojistku proti onemocnění covid-19. Od thajské ambasády či konzulátu musí získat vstupní certifikát. A konečně – prvních 14 dní svého pobytu musí být ubytován v jednom z SHA+ hotelů na ostrově. Po uplynutí 14 dnů se už může ubytovat v jakémkoli ubytovacím zařízení, případně odcestovat do jiné části Thajska. Stránky ThaiEmbassy.com rovněž připomínají, že zahraniční turisté musí na Phuket přicestovat přímo, tedy bez přestupu v Bangkoku. Přiletět lze navíc stále jen tzv. semi-komerčními lety vybraných dopravců.

Portál eturbonews.com s odvoláním na informace Thajského úřadu pro cestovní ruch (Tourism Authority of Thailand, TAT) uvedl, že na začátku července bude spuštěna marketingová kampaň zvoucí očkované turisty k návštěvě Phuketu.

Ilustrace: Shutterstock.com

Věděli jste, že…

…k 1. červenci bude očkováno 80 procent obyvatel Phuketu?

Detailně najdete vstupní podmínky pro cesty na Phuket zde: „No Quarantine“ Phuket Sandbox Plan (thaiembassy.com)). Aktuální informace k cestám do Thajska jako takového najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (Cestování do Thajska | Velvyslanectví České republiky v Bangkoku (mzv.cz)).

Pokud jde o pravidla pro návrat, Thajsko je našimi ministerstvy považováno za zemi s nízkým rizikem nákazy (byť v zemi kvůli třetí vlně pandemie platí nouzový stav a v pondělí ) a cestě z něj tak nebrání žádné restrikce.

Autor

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více