Thajský Phuket se otevírá očkovaným turistům

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turisté plně očkovaní proti onemocnění covid-19 mohou ode dneška přicestovat na thajský ostrov Phuket, aniž by museli absolvovat povinnou karanténu.

Za přísných hygienických opatření se turistům znovu otevírá „výkladní skříň thajského turismu“, ostrov Phuket v Andamanském moři. Do povinné karantény nebudou muset po příletu turisté, kteří byli minimálně před 14 dny kompletně naočkování proti onemocnění covidem-19.

Pokud jste právě zajásali a začali plánovat, jak vyrazíte za exotikou a turistickými lákadly tohoto thajského ostrova, musíme vaše nadšení trochu zchladit. Předně je třeba připomenout, že v Thajsku je právě období dešťů a to nejlepší období pro cestu do této oblíbené destinace přijde teprve na podzim. V případě, že vás neodradí monzuny, vězte, že cesty na Phuket nejsou ani po současné uvolnění tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Každý turista, který hodlá přicestovat na Phuket, musí prokázat, že byl minimálně před 14 dny plně očkován proti covidu. V mobilním telefonu musí mít nainstalovánu aplikace ThailandPlus. Před příletem musí absolvovat RT-PCR test, další pak v průběhu svého pobytu v Thajsku. Musí mít uzavřenu speciální pojistku proti onemocnění covid-19. Od thajské ambasády či konzulátu musí získat vstupní certifikát. A konečně – prvních 14 dní svého pobytu musí být ubytován v jednom z SHA+ hotelů na ostrově. Po uplynutí 14 dnů se už může ubytovat v jakémkoli ubytovacím zařízení, případně odcestovat do jiné části Thajska. Stránky ThaiEmbassy.com rovněž připomínají, že zahraniční turisté musí na Phuket přicestovat přímo, tedy bez přestupu v Bangkoku. Přiletět lze navíc stále jen tzv. semi-komerčními lety vybraných dopravců.

Portál eturbonews.com s odvoláním na informace Thajského úřadu pro cestovní ruch (Tourism Authority of Thailand, TAT) uvedl, že na začátku července bude spuštěna marketingová kampaň zvoucí očkované turisty k návštěvě Phuketu.

Ilustrace: Shutterstock.com

Věděli jste, že…

…k 1. červenci bude očkováno 80 procent obyvatel Phuketu?

Detailně najdete vstupní podmínky pro cesty na Phuket zde: „No Quarantine“ Phuket Sandbox Plan (thaiembassy.com)). Aktuální informace k cestám do Thajska jako takového najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (Cestování do Thajska | Velvyslanectví České republiky v Bangkoku (mzv.cz)).

Pokud jde o pravidla pro návrat, Thajsko je našimi ministerstvy považováno za zemi s nízkým rizikem nákazy (byť v zemi kvůli třetí vlně pandemie platí nouzový stav a v pondělí ) a cestě z něj tak nebrání žádné restrikce.

Autor

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Daniel Mrázek

Smartwings obnoví linku do Dubaje

Letecká skupina Smartwings dále posiluje na pražském letišti, kde nyní nabízí letecká spojení do téměř 60 destinací. Od 20. října Smartwings obnoví z Prahy další přímé letecké spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Etiketa jiných kultur: Turecko

Zatímco mnoho žen se během cestování v Turecku setkává s něčím víc než jen s koketním žertováním, menšina zažívá nechtěnou pozornost a vážnější obtěžování jak v letoviscích, tak ve venkovských oblastech. Klíčem k zabránění problémů je uvědomit si své okolí, uvědomit...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Z Ruzyně nyní do více než 100 destinací

Letiště Václava Havla Praha je aktuálně přímými i charterovými lety spojeno s více než stovkou světových destinací. Lety z a do Prahy má nyní v nabídce přes 35 aerolinek. V tiskové zprávě o tom informovalo Letiště Praha.

Číst více