Thajský Phuket se otevírá očkovaným turistům

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turisté plně očkovaní proti onemocnění covid-19 mohou ode dneška přicestovat na thajský ostrov Phuket, aniž by museli absolvovat povinnou karanténu.

Za přísných hygienických opatření se turistům znovu otevírá „výkladní skříň thajského turismu“, ostrov Phuket v Andamanském moři. Do povinné karantény nebudou muset po příletu turisté, kteří byli minimálně před 14 dny kompletně naočkování proti onemocnění covidem-19.

Pokud jste právě zajásali a začali plánovat, jak vyrazíte za exotikou a turistickými lákadly tohoto thajského ostrova, musíme vaše nadšení trochu zchladit. Předně je třeba připomenout, že v Thajsku je právě období dešťů a to nejlepší období pro cestu do této oblíbené destinace přijde teprve na podzim. V případě, že vás neodradí monzuny, vězte, že cesty na Phuket nejsou ani po současné uvolnění tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Každý turista, který hodlá přicestovat na Phuket, musí prokázat, že byl minimálně před 14 dny plně očkován proti covidu. V mobilním telefonu musí mít nainstalovánu aplikace ThailandPlus. Před příletem musí absolvovat RT-PCR test, další pak v průběhu svého pobytu v Thajsku. Musí mít uzavřenu speciální pojistku proti onemocnění covid-19. Od thajské ambasády či konzulátu musí získat vstupní certifikát. A konečně – prvních 14 dní svého pobytu musí být ubytován v jednom z SHA+ hotelů na ostrově. Po uplynutí 14 dnů se už může ubytovat v jakémkoli ubytovacím zařízení, případně odcestovat do jiné části Thajska. Stránky ThaiEmbassy.com rovněž připomínají, že zahraniční turisté musí na Phuket přicestovat přímo, tedy bez přestupu v Bangkoku. Přiletět lze navíc stále jen tzv. semi-komerčními lety vybraných dopravců.

Portál eturbonews.com s odvoláním na informace Thajského úřadu pro cestovní ruch (Tourism Authority of Thailand, TAT) uvedl, že na začátku července bude spuštěna marketingová kampaň zvoucí očkované turisty k návštěvě Phuketu.

Ilustrace: Shutterstock.com

Věděli jste, že…

…k 1. červenci bude očkováno 80 procent obyvatel Phuketu?

Detailně najdete vstupní podmínky pro cesty na Phuket zde: „No Quarantine“ Phuket Sandbox Plan (thaiembassy.com)). Aktuální informace k cestám do Thajska jako takového najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí (Cestování do Thajska | Velvyslanectví České republiky v Bangkoku (mzv.cz)).

Pokud jde o pravidla pro návrat, Thajsko je našimi ministerstvy považováno za zemi s nízkým rizikem nákazy (byť v zemi kvůli třetí vlně pandemie platí nouzový stav a v pondělí ) a cestě z něj tak nebrání žádné restrikce.

Autor

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Blízký východ a Indie, trhy zaslíbené?

Na cestování mají vysoké rozpočty a nebojí se je použít. Očekávají luxus. Dost možná přijedou na konferenci. Rádi poznají naše tradice, okusí českou kuchyni a uneseni budou z našich památek. A nejlépe je oslovíte online. Tak by se dal...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Japonsko se kvůli obavám z varianty omikron uzavře cizincům

Obavy z varianty omikron koronaviru uzavřou opět od zítřka Japonsko cizincům. S odkazem na dnešní oznámení japonského premiéra Fumia Kišidy o tom informovala agentura Reuters.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Indie se otevírá plně očkovaným zahraničním turistům

Indie od dnešního dne povoluje vstup do země plně očkovaným zahraničním turistům, kteří dorazí komerčními lety; plně očkovaní cestující charterových letů mají do Indie přístup už od minulého měsíce.

Číst více