Rakousko prodlužuje cykloturistickou kampaň

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Pro velký úspěch byla prodloužena rakouská destinační kampaň se sloganem „You like it? Bike it!", která upozorňuje na potenciál země v oblasti cyklistiky a cykloturistiky.

Kampaň na podporu cyklistiky v Rakousku zorganizovala národní turistická centrála Österreich Werbung ve spolupráci s regionálními touristboardy spolkových zemí Burgenland, Dolní Rakousko, Horní Rakousko, Salcbursko, Štýrsko, Korutany a Tyrolsko. Hrálo se na trzích v Německu, Nizozemsku a České republice.

Marketingová kampaň se odehrála loni od března do poloviny října, zejména pak v on-line prostoru. A podle vyjádření rakouské turistické centrály byla nadmíru úspěšná – vygenerovala údajně přes miliardu zobrazení, 20 milionů zhlédnutí videí kampaně a více než půl milionu zhlédnutí na webových stránkách kampaně bike.austria.info. Druhým pilířem kampaně bylo přímé oslovení cyklistických komunit, včetně eventových a obsahových kooperací, například s největším nizozemským cyklistickým klubem ANWB nebo cyklistickými událostmi Kolo pro život v České republice.

„Kampaň You like it? Bike it! pro nás byla v několika směrech prototypem. Šlo o dosud největší spolupráci mezi regionálními organizacemi cestovního ruchu a Österreich Werbung,“ uvedl Florian Großwang, vedoucí partnerského managementu rakouské národní turistické centrály. A dlužno podotknout, že regionální organizace destinačního managementu tuto spolupráci uvítaly. „Cyklistická kampaň v Rakousku je silnou společnou kampaní, která získala velkou mezinárodní pozornost díky široké účasti cyklistických spolkových zemí a nabídce předních produktů!“ pochvaloval si například Leo Bauernberger, generální ředitel SalzburgerLand Tourismus. „Zároveň šlo o první velkou kampaň, která byla spuštěna on-line pomocí vlastní technologie reklamního serveru ÖW,“ dodal Großwang. Cyklistická kampaň tak slouží jako příklad dobré praxe pro budoucí spolupráci a bude pokračovat v příštích dvou letech.

Rekreační cyklistika letos i u nás

V letošním roce se kampaň zaměří na dvě hlavní témata – rekreační cyklistiku a na horská kola. První z těchto témat bylo již loni nosné v Nizozemsku a Německu, letos se rakouští marketéři pokusí na rekreační cyklistiku nalákat vedle cyklistů z těchto dvou zemí také Čechy. „Jsme velmi rádi, že kampaň pro rekreační kola bude od roku 2020 rozšířena na český trh, který je pro Dolní Rakousko tak důležitý,“ uvedl Christoph Madl, ředitel propagace Dolního Rakouska. Marketingové aktivity vyzdvihnou uvolněnou cyklistiku podél řek a jezer či malebnými městy, upozorní také na četné příležitosti k zastavení a vychutnání místních specialit.

V rámci druhého tématu pak kampaň komunikuje zážitky na horských kolech – ať už v bike parcích nebo na vyznačených trasách pro horská kola různých stupňů obtížnosti – ty lze najít jak v ­Alpách, tak třeba kolem jezer. Propagovány budou i tematické události, například světový šampionát ve sjezdu na horských kolech, který se uskuteční v září v areálu Saalfelden-Leogang.

„Mistrovství světa v cyklistice poskytlo silný impuls pro rozšíření infrastruktury a turistických nabídek, zejména ve směru na horská kola a cyklotrasy. Těmito dlouhodobými investicemi chceme přispět k dokonalosti kampaně. Koneckonců spolu s Österreich Werbung a šesti partnerskými zeměmi chceme na mezinárodní úrovni postavit Rakousko jako konkurenční cyklistickou zemi,“ doplnil ke kampani Florian Phleps, generální ředitel Tirol Werbung.

Veškeré regiony, trasy a partnery lze najít na webové adrese bike.austria.info. Pro letošní rok mohou návštěvníci vybírat asi z tří desítek zážitků.

 


Pozn. red.: Článek reflektuje stav před pandemií COVID-19, která změnila plány prakticky všech turistických centrál ve světě. Za současné situace by kampaň neměla význam.

Autor

Nejnovější články z rubriky Cyklistická

Foto: Shutterstock.com

Chystáte se bajkovat? Připravte si trailovné!

Patříte-li mezi  bajkery, případně máte v plánu jejich čím dál větší rodinu také rozšířit, měli byste ctít zásady vyznavačů terénní cyklistiky. Mimo jiné dodržovat tzv. desatero terénního cyklisty. A také neváhat přispět na údržbu singltreků a singletrailů.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Čeká nás cyklistický podzim?

Velká část Čechů sice ještě v tuto dobu prožívá své letní dovolené, CzechTourism už ale plánuje podzimní aktivity. Prodloužit sezonu mají podnikatelům pomoci cykloturisté. A to nejen domácí, ale za předpokladu příznivých epidemických podmínek i zahraniční. Pozornost národní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Za stromy a za páchníkem vede Tour de aleje

Cestovnímu ruchu se občas vyčítá podíl na degradaci životního prostředí. Pokud se ale dobře uchopí, může naopak pomáhat. Jako třeba během těchto prázdnin v Poodří. Vydáte-li se pěšky či na kole na tamní Tour de aleje,...

Číst více