Pomoc českému kongresovému průmyslu! – CzechTourism nabízí virtuální kongresovou platformu zdarma

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Agentura CzechTourism nabízí koronavirem zdecimovanému sektoru kongresového průmyslu v České republice pomoc v podobě virtuální platformy pro prezentace a veletrhy. S využitím virtuální platformy Eventtia, kterou pro tyto účely koupila, nabízí společnostem podnikajícím v MICE odvětví možnost účasti na sérii workshopů a veletrhů na hlavních zdrojových trzích zcela zdarma.

První ze série on-line workshopů se zaměřením na americký a kanadský trh proběhl ve spolupráci s Prague Convention Bureau a zúčastnilo se ho celkem 86 domácích i zahraničních subjektů. Prostřednictvím platformy se pak podařilo nasmlouvat celkem 230 schůzek. „Nákup platformy byl skvělý tah. Zorganizovat podobnou akci za pomoci třetí strany s brandingem České republiky vyjde ve Spojených státech běžně na 25 000 USD na den a výše,“ pochvaluje si efektivitu platformy Michaela Claudino, ředitelka zahraničního zastoupení agentury CzechTourism pro Spojené státy americké a Kanadu. Více si o zmiňovaném workshopu přečtete na str. 27.

Eventtia nabízí velmi jednoduché, přehledné uspořádání a pro účastníky akcí je snadno využitelná. Důležitá je zejména možnost matchmakingu partnerů před samotnou akcí, tj. možnost výběru partnerů pro schůzky na základě zveřejněných profilů společností,“ přibližuje Tereza Matějková, vedoucí manažerka Czech Convention Bureau.

Využití platformy i uspořádaný workshop kladně vyhodnotili i jeho samotní účastníci. Pochvalně se směrem k proběhnuvší akci vyjádřila například Hana Obrázková z Kongresového centra Praha: „V minulosti se mnohokrát stalo, že jsme se zúčastnili akce, která ‚nebyla pro nás‘. Tento workshop byl ale skvělý, už máme i konkrétní poptávku.“ „Vše fungovalo super, kontakty byly výborné a vidím v nich potenciál,“ uvedl Daniel Kop ze společnosti Asiana.

 Další workshopy jsou naplánované na podzim a zimu letošního roku a začátek roku příštího. Ještě v říjnu proběhl B2B a MICE workshop zaměřený na Latinskou Ameriku, v listopadu na něj navážou vybrané evropské trhy i oblast Blízkého Východu. První on-line workshop byl účastníkům nabídnut za symbolický poplatek, vzhledem k neustále se zhoršující situaci budou ty další pro účastníky zcela zdarma.

Agentura CzechTourism rovněž podpoří účast subjektů na nejvýznamnějších B2B veletrzích, které v letošním roce proběhnou v on-line verzi – WTM London a IBTM Barcelona. „I v těchto případech jsme se rozhodli maximálně vyjít vstříc našim partnerům a účast v on-line expozici České republiky jim nabídnout zcela zdarma,“ uzavírá Tereza Matějková. Přihlášky na výše uvedené akce by již měly být zveřejněny na stránkách agentury CzechTourism.

Ze základního scénáře studie „Dopad covid-19 na evropský MICE sektor“, kterou pro Czech Convention Bureau realizovala společnost Tourism Economics v rámci Strategické aliance národních evropských convention bureaus, vyplývá, že pokles návštěvnosti konferenčních akcí dosáhne letos více než 70 %. K návratu do úrovně před covidem-19 bude postupně docházet v následujících letech, a to až do roku 2023.

Nejnovější články z rubriky Expert

Foto: Petr Manuel Ulrych

Kulhánek: Turismus se v létě přiblížil předcovidové situaci

Po Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) se tento týden za končící letní turistickou sezonou ohlédlo také Ministerstvo zahraničních věcí (MZV). O vývoji zejména výjezdového turismu novináře během dnešní tiskové konference informoval ministr Jakub Kulhánek. Představeny byly...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tunisko přispěje cestovkám na podzimní chartery

Cestovním kancelářím, které vypraví do Tuniska charterové lety na okraji sezony, se dostane od této země finanční podpory. Snahou destinace je podpořit pandemií silně poznamenaný turismus. Českým novinářům to řekl generální ředitel Tuniského národního úřadu...

Číst více