Bratislavské památky lze navštívit on-line

Památky slovenského hlavního města jsou sice z důvodu opatření proti šíření nového koronaviru zavřené, zájemci si je ale mohou prohlédnout alespoň na webu. Bratislavská organizace cestovního ruchu (BTB) připravila projekt Turistou ve vlastním městě, díky kterému se zájemci prostřednictvím sérií videí dozvědí různé zajímavosti a uvidí i místa, na která se běžný návštěvník nedostane. Informoval o tom mluvčí BTB Maroš Plitko.

On-line prohlídky se dočká i Bratislavský hrad

Jako první zveřejnila BTB moderovanou on-line prohlídku barokně-rokového Mirbachova paláce v historickém centru Bratislavy. Tato dvoupatrová stavba se na Slovensku řadí k nejzachovalejším stavebním památkám ze zmíněného období. BTB postupně přiblíží prostřednictvím videí na internetu a na sociálních sítích turisticky navštěvovaná místa ve slovenské metropoli a to v době, kdy pandemie koronaviru zasáhla také cestovní ruch.

„Rozhodli jsme se proto natočit 15 vizuálně zajímavých onůline prohlídek s moderátorkou, která blíže představí například Bratislavský hrad, Primaciální palác, ale i Národní salón vín či památky moderní architektury,“ uvedla šéfka představenstva BTB Alžbeta Melicharová.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Online

Foto: Shutterstock.com

Marketing v gastru a turismu – kde můžete ušetřit a kde rozhodně ne?

Mantra všech marketingových pouček a stratégů velí, že v krizi se marketingové výdaje neškrtají, ideálně se rovnou zvyšují. Tuto zásadu rozhodně nechceme zpochybňovat. Tím, že přestanete investovat do kanálů, které prodávají, se z problémů nedostanete. Na druhou stranu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Instagram Messenger API nově pro všechny firemní účty!

Dlouho očekávaná novinka je tady. Na poslední červnové F8 Refresh konferenci Facebook informoval, že pro všechny firemní účty bude dostupný Instagram Messenger API.

Číst více
Foto: Shutterstock.com (montáž: COT group)

Nové možnosti v rámci Google metasearch

V novém světě cestování bude digitální zkušenost zásadní pro získání nové generace hostů. Pochopení a přizpůsobení se spotřebitelské online cestě bude nyní důležitější než kdy jindy, zejména s ohledem na otevírání hranic a zmírňování omezení. Naštěstí jako hotel...

Číst více