Bratislavské památky lze navštívit on-line

Památky slovenského hlavního města jsou sice z důvodu opatření proti šíření nového koronaviru zavřené, zájemci si je ale mohou prohlédnout alespoň na webu. Bratislavská organizace cestovního ruchu (BTB) připravila projekt Turistou ve vlastním městě, díky kterému se zájemci prostřednictvím sérií videí dozvědí různé zajímavosti a uvidí i místa, na která se běžný návštěvník nedostane. Informoval o tom mluvčí BTB Maroš Plitko.

On-line prohlídky se dočká i Bratislavský hrad

Jako první zveřejnila BTB moderovanou on-line prohlídku barokně-rokového Mirbachova paláce v historickém centru Bratislavy. Tato dvoupatrová stavba se na Slovensku řadí k nejzachovalejším stavebním památkám ze zmíněného období. BTB postupně přiblíží prostřednictvím videí na internetu a na sociálních sítích turisticky navštěvovaná místa ve slovenské metropoli a to v době, kdy pandemie koronaviru zasáhla také cestovní ruch.

„Rozhodli jsme se proto natočit 15 vizuálně zajímavých onůline prohlídek s moderátorkou, která blíže představí například Bratislavský hrad, Primaciální palác, ale i Národní salón vín či památky moderní architektury,“ uvedla šéfka představenstva BTB Alžbeta Melicharová.

Foto: Shutterstock.com

 
 

Nejnovější články z rubriky Online

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: Pruh Polabí

Porota vybrala vítěze soutěže Turistpropag 2022

Na Výstavišti v Lysé nad Labem se včera sešli porotci prestižní  soutěže  a  přehlídky  turisticko- propagačních  materiálů  Turistpropag 2022, aby vybrali vítěze v 19 kategoriích.

Číst více