Zájem o zájezdy na Expo zatím za očekáváním

Foto: Shutterstock.com Brány světové výstavy se poprvé otevřely na začátku října Foto: Shutterstock.com

Čeští turisté zatím nemají tak velký zájem o zájezdy na světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji, jaký cestovní kanceláře očekávaly. Podle Petra Krause, jednatele cestovní kanceláře BonTon, která je přímým partnerem českého pavilonu, budou lidé poptávky zadávat spíše na poslední chvíli, obávají se stále v souvislosti se šířením koronaviru změn v podmínkách cestování. Areál Expa se oficiálně návštěvníkům otevřel na začátku října, výstava potrvá do konce března.

Expo bude podle Krause nepochybně mimořádnou událostí a věří, že zájem bude poměrně velký. Cestovní kancelář nyní podle něj upravila program zájezdů, příští měsíc uspořádá do Spojených arabských emirátů (SAE) první v termínu od 14. do 20. listopadu s dvoudenní návštěvou Expa. „V této skupině bude více než padesát zákazníků z řad individuálních cestujících i zástupců cestovních agentur a cestovních kanceláří, pro které tento zájezd připravujeme jako informační cestu,“ řekl Kraus. Doplnil, že cestovní kancelář zároveň chystá termíny také na prosinec, leden, únor a březen.

Cestovní kancelář Blue Style podle své mluvčí Ilony Topolové v poslední době zaznamenala větší zájem o pobyt ve Spojených arabských emirátech. „Svůj podíl na tom jistě má i fakt, že lety pro naše klienty do Dubaje jsou operovány společností flydubai, která k letence nabízí jednodenní vstup na Expo zdarma,“ uvedla. Blue Style zájezdy na Expo podle Topolové sice nenabízí, ale na místě je schopná zajistit jednodenní výlet na výstavu, a to i ze sousedních emirátů.

Společnost flydubai podle informací na svém webu bezplatnou vstupenku poskytne ke všem rezervovaným letenkám mezi 1. zářím a 31. březnem s plánovanou cestou od 1. října do 31. března. Lidé mohou lístek využít na den, který si sami vyberou. Celodenní vstupenku na Expo zdarma nabízí také letecká společnost Emirates. Do Dubaje začnou podle mluvčí Letiště Václava Havla Praha Kláry Divíškové kromě těchto dopravců od 20. října létat i Smartwings, a to jednou denně. Na linku z Prahy do Šardžá v SAE se od 17. října měla vrátit společnost Air Arabia s frekvencí až tří letů týdně, dopravce se ale nakonec rozhodl spojení neobnovit.

V Dubaji Češi podle mluvčí cestovní agentury Andrey Řezníčkové běžně vyhledávají pobyty spíše v hotelech na pobřeží, nyní podle ní roste poptávka i po ubytování v byznysových hotelech.

Kvůli pandemii koronaviru se Expo v Dubaji koná s ročním zpožděním, poprvé je v regionu označovaném jako Střední východ a severní Afrika (MENA). Přístupné jsou pavilony 191 zemí. Hlavním tématem české expozice je systém Solar Air Water Earth Resource (S.A.W.E.R.). Ten za využití solární energie vyrábí ze vzduchu vodu, zavlažuje zahradu v okolí českého pavilonu.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více