Zájem o zájezdy na Expo zatím za očekáváním

Foto: Shutterstock.com Brány světové výstavy se poprvé otevřely na začátku října Foto: Shutterstock.com

Čeští turisté zatím nemají tak velký zájem o zájezdy na světovou výstavu Expo 2020 v Dubaji, jaký cestovní kanceláře očekávaly. Podle Petra Krause, jednatele cestovní kanceláře BonTon, která je přímým partnerem českého pavilonu, budou lidé poptávky zadávat spíše na poslední chvíli, obávají se stále v souvislosti se šířením koronaviru změn v podmínkách cestování. Areál Expa se oficiálně návštěvníkům otevřel na začátku října, výstava potrvá do konce března.

Expo bude podle Krause nepochybně mimořádnou událostí a věří, že zájem bude poměrně velký. Cestovní kancelář nyní podle něj upravila program zájezdů, příští měsíc uspořádá do Spojených arabských emirátů (SAE) první v termínu od 14. do 20. listopadu s dvoudenní návštěvou Expa. „V této skupině bude více než padesát zákazníků z řad individuálních cestujících i zástupců cestovních agentur a cestovních kanceláří, pro které tento zájezd připravujeme jako informační cestu,“ řekl Kraus. Doplnil, že cestovní kancelář zároveň chystá termíny také na prosinec, leden, únor a březen.

Cestovní kancelář Blue Style podle své mluvčí Ilony Topolové v poslední době zaznamenala větší zájem o pobyt ve Spojených arabských emirátech. „Svůj podíl na tom jistě má i fakt, že lety pro naše klienty do Dubaje jsou operovány společností flydubai, která k letence nabízí jednodenní vstup na Expo zdarma,“ uvedla. Blue Style zájezdy na Expo podle Topolové sice nenabízí, ale na místě je schopná zajistit jednodenní výlet na výstavu, a to i ze sousedních emirátů.

Společnost flydubai podle informací na svém webu bezplatnou vstupenku poskytne ke všem rezervovaným letenkám mezi 1. zářím a 31. březnem s plánovanou cestou od 1. října do 31. března. Lidé mohou lístek využít na den, který si sami vyberou. Celodenní vstupenku na Expo zdarma nabízí také letecká společnost Emirates. Do Dubaje začnou podle mluvčí Letiště Václava Havla Praha Kláry Divíškové kromě těchto dopravců od 20. října létat i Smartwings, a to jednou denně. Na linku z Prahy do Šardžá v SAE se od 17. října měla vrátit společnost Air Arabia s frekvencí až tří letů týdně, dopravce se ale nakonec rozhodl spojení neobnovit.

V Dubaji Češi podle mluvčí cestovní agentury Andrey Řezníčkové běžně vyhledávají pobyty spíše v hotelech na pobřeží, nyní podle ní roste poptávka i po ubytování v byznysových hotelech.

Kvůli pandemii koronaviru se Expo v Dubaji koná s ročním zpožděním, poprvé je v regionu označovaném jako Střední východ a severní Afrika (MENA). Přístupné jsou pavilony 191 zemí. Hlavním tématem české expozice je systém Solar Air Water Earth Resource (S.A.W.E.R.). Ten za využití solární energie vyrábí ze vzduchu vodu, zavlažuje zahradu v okolí českého pavilonu.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Příští zastávka: V limbu

Lidé jsou různí a mají všelijaké libůstky. Platí to i o turistech. Jako z absurdní komedie ale působí nabídka jedné z hongkongských cestovních kanceláří – klienty vábí na okružní spací jízdy autobusem.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do Thajska už bez karantény!

Thajsko udělalo na začátku zimní turistické sezony další významný krok k obnově cestovního ruchu. Od 1. listopadu umožní zahraničním turistům ze 46 zemí včetně Česka návštěvu země bez nutnosti karantény. Musí se ovšem prokázat certifikátem o dokončeném očkování,...

Číst více
Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více