Z Ruzyně nyní do více než 100 destinací

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Letiště Václava Havla Praha je aktuálně přímými i charterovými lety spojeno s více než stovkou světových destinací. Lety z a do Prahy má nyní v nabídce přes 35 aerolinek. V tiskové zprávě o tom informovalo Letiště Praha.

Z našeho zpravodajství již víte, že ve čtvrtek byl zahájen provoz na lince Smartwings do franzouzského Nice. V dalších dnech pak budou spuštěny přímé lety i do dalších evropských cílů. „Ryanair bude nově létat do Varšavy na letiště Modlin, easyJet otevře spojení do Barcelony a Wizz Air nabídne linky do Říma i Katánie,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Kateřina Pavlíková. S tím, jak jednotlivé státy postupně uvolňují protiepidemická opatření, se dá předpokládat, že nabídka spojení se v průběhu léta ještě dále rozroste. O případných novinkách budeme samozřejmě informovat.

„Zájem Čechů o letní dovolené narůstá a tento trend bude pokračovat i během letních prázdnin. Doporučujeme však cestujícím, aby se na odlet pečlivě připravili a sledovali aktuálně platné podmínky pro cestování. Letecké společnosti již při odbavení musí kontrolovat náležité dokumenty, včetně vstupních formulářů cílové destinace nebo potvrzení o očkování, testu či prodělané nemoci, pokud je dané cílové země vyžadují,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

Z Letiště Václava Havla Praha lze vycestovat za zážitky do oblíbených dovolenkových destinací, tedy do Chorvatska, Řecka, na Maltu, na Kypr, do Bulharska, Španělska či Itálie, ale také do Egypta, na Kanárské ostrovy či do Portugalska. Místo typické dovolené mohou turisté odletět také prozkoumat Madeiru, Island, Izrael nebo Jordánsko. Na dálkových linkách pokračují lety do Dubaje nebo do katarského Dauhá, které mohou využít cestující i pro přestupy do dalších destinací. Využít mohou i linky do řady významných evropských měst.  Do vzdálených exotických destinací, jako jsou Dominikánská republika nebo Maledivy, mohou zamířit cestující z Prahy přímo díky zájezdům cestovní kanceláře Čedok.

Přehled nových a obnovených linek z Prahy

Destinace Dopravce Nová či obnovená linka
Barcelona easyJet nová linka
Bari Wizz Air obnovená linka
Boloňa Ryanair obnovená linka
Bukurešť TAROM obnovená linka
Florencie Vueling obnovená linka
Göteborg Ryanair obnovená linka
Katánie Wizz Air nová linka
Kodaň Norwegian obnovená linka
Krakov Ryanair obnovená linka
Kutaisi Wizz Air obnovená linka
Larnaka Cyprus Airways obnovená linka
Mnichov Lufthansa obnovená linka
Nice Smartwings nová linka
Paříž/Orly Vueling obnovená linka/změna letiště
Řím/Fiumicino Wizz Air nová linka
Stockholm/Arlanda Norwegian obnovená linka
Stockholm/Skavsta Ryanair obnovená linka
Tel Aviv El Al obnovená linka
Varšava/Modlin Ryanair nová linka
Ženeva easyJet obnovená linka

(Pozn. red.: Přehled se může v závislosti na aktuální situaci změnit.)

Letiště Praha připravilo pro české cestující speciální webovou stránku www.zazitkyuzcekaji.cz, kde najdou přehled všech dostupných destinací z Prahy včetně důležitých informací pro cestování a dalších zajímavostí. Mohou využít i připravený cestovatelský checklist, který cestujícím pomůže s jednotlivými kroky v přípravě na dovolenou.

Doporučení před odletem

Přestože se podmínky pro cestování po Evropě i do vybraných mimoevropských destinací v posledních týdnech uvolňují a provoz na Ruzyni houstne, musejí cestující počítat s tím, že cestovatelský režim bude odlišný od toho, na jaký byli zvyklí z minulosti. Předně by si měl každý cestující ještě před cestou ověřit všechny aktuálně platné podmínky pro cestování do své destinace i pro návrat do České republiky. Na letiště by pak měl v souladu se současným doporučením dorazit s dostatečným předstihem, tedy alespoň tři hodiny (namísto někdejších dvou) před plánovaným odletem, aby měl dostatek času projít celým procesem odbavení.

Při odbavení pak musí cestující předložit:

  • vyplněný vstupní formulář země, pokud ho cílová destinace vyžaduje,
  • vytištěné potvrzení o negativním výsledku testu, provedeném očkování či o prodělání nemoci, pokud je potřeba,
  • platný cestovní doklad.

Cestujícím se doporučuje, aby se informovali o všech platných opatřeních na palubě letadla jimi zvolené letecké společnosti i opatřeních na pražském letišti. „V rámci opatření na cestující důrazně apelujeme, aby ve všech vnitřních prostorech letiště nosili povinně respirátor třídy FFP2 či jeho alternativu, dodržovali rozestupy od ostatních cestujících, věnovali pozornost hygieně rukou a používali pravidelně dezinfekci,“ dodala v tiskové zprávě Kateřina Pavlíková.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více