×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Východní Morava má smělé cíle

Zlínský kraj, jehož území je vnímáno jako turistický region Východní Morava, dosáhl v minulém roce (2019) poprvé návštěvnosti překračující hodnotu 800 000 hostů.

Petra Psotková Pohled na statistiku návštěvnosti Zlínského kraje z hlediska počtu hostů a jejich přenocování za rok 2019 přinesl uspokojení, ale je současně výzvou pro všechny aktéry cestovního ruchu, aby pozitivní trendy pokračovaly. Jak počty hostů, tak jejich přenocování rostou několik let. Týká se to tuzemců i nerezidentů. Bez ohledu na to, že dynamika růstu zahraničních hostů je dlouhodobě vyšší než u tuzemců, stále platí to, že turistický region Východní Morava je vyhledávaný především tuzemskými hosty – na ně připadá 87 procent všech ubytovaných. Ze zahraničí nejčastěji přijíždějí obyvatelé Slovenska, Polska, Německa, Rakouska a Itálie.

„Jsme rádi, že Východní Morava, tedy turistický region Zlínského kraje, je vyhledávanou turistickou destinací a cestovní ruch se zde stal jedním z důležitých odvětví. Zlínský kraj zřídil Centrálu cestovního ruchu Východní Moravy k podpoře cestovního ruchu na svém území, takže je na nás, abychom hledali cesty, jak region s co nejvyšší efektivitou propagovat a vytvářet o turistické nabídce pozitivní povědomí. Od roku 2018 jsme změnili marketingovou koncepci a prezentaci regionu, což se postupně pozitivně projevuje jako správný krok. Cestu vidíme v jasně nastavené integrované marketinkové komunikaci založené na prezentaci zajímavých komplexních produktů konkrétním cílovým skupinám. Domnívám se, že pro nadcházející roky má cestovní ruch ve Zlínském kraji před sebou dvě výzvy. Jednou z nich je prodloužení délky pobytu hostů v regionu. Není to snadný úkol, zvláště když trendy z posledních let ukazují, že dnešní cestovatelé preferují více kratších dovolených v tuzemsku a na dlouhé cesty se vydávají do zahraničí. Druhou výzvou je dosažení milionu hostů, to znamená přilákat k návštěvě regionu dalších zhruba 200 000 návštěvníků. Když se před 5 lety podařilo překročit dvoumilionovou hranici počtu přenocování, mohlo by se za 5 let dosáhnout sedmiciferného čísla i u počtu hostů,“ říká Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy, a dodává: „Jsem optimistkou i v dalším vývoji aktuální epidemie koronaviru. Věřím, že se situaci podaří zvládnout a obyvatelé ČR budou vyhledávat destinace, které nabídnou kvalitní podmínky pro tuzemskou dovolenou.

Text a foto: CCRVM

alt_text

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více