Tipy na výlety přináší vylepšená aplikace

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Mobilní aplikace Kudy z nudy – Tipy na víkend se dočkala vylepšení. Nově nese název Kudy z nudy - Tipy na výlety, je dostupná i v offline módu, zahrnuje panel vytíženosti lokality, širší obsah v mapě a je dostupná v anglickém jazyce. Vylepšení se dočkalo také uživatelské rozhraní. O novinkách informovala agentura CzechTourism.

„Největší potenciál vidím ve dvou pilotních funkcionalitách: ve sledování vytíženosti turistických míst a v automatických překladech do angličtiny.  Anglickou verzí cílíme na cizince žijící v Česku a pokud se překlady osvědčí, může aplikace sloužit všem zahraničním turistům přijíždějícím do Česka,“ uvedl ředitel agentury CzechTourism Jan Herget. Ukazatel vytíženosti má podle jeho názoru potenciál pro řízení cestovního ruchu. „Do pár měsíců, až se do něj načtou potřebná data, bude užitečným pomocníkem, který turistům ušetří čas a zkvalitní cestovatelský zážitek,“ dodal Herget.

Přehled aktualizací mobilní aplikace Tipy na víkend

Domovská obrazovka Objevuj
K seznamům turistických cílů a akcí v regionech po celé ČR nově přibyla obrazovka s výběry spravovanými redakcí kudyznudy.cz. Místo dlouhého hledání a filtrování v seznamech se uživatelé mohou inspirovat redakčním výběrem, který se mění podle sezony několikrát měsíčně.

 Informace o obslužnosti
Na stránce s detailním popisem jednotlivých bodů se nově zobrazují (i v mapovém pohledu) také tipy na užitečná místa v okolí turistických cílů. Pro pilotní spuštění této funkce byla přidána data od partnerů jako je WC kompas (veřejné toalety), Adresář farmářů (farmy po celé ČR) a také data z otevřených databází. Kromě toho obsahuje také tipy na parkování, nejbližší bankomaty a další služby.

Vytíženost míst
Užitečným pomocníkem na cestách je nová funkce zjišťování nejvytíženějších časů v dané lokalitě. Aplikace nabízí odhad vytíženosti, díky které se mohou cestovatelé vyhnout hodinám s nejvyšším předpokládaným množstvím jiných návštěvníků.

Off-line verze
Po této funkci nejvíce volali sami uživatelé. S omezením některých funkcí vyžadujících připojení je nyní možné aplikaci používat i v místech bez signálu či při vypnutí mobilních dat.

Multijazyčnost
Rozhraní aplikace i obsah je nyní dostupný i v anglickém jazyce. Rozhraní aplikace bylo vedle češtiny převedeno kompletně také do anglického jazyka. Aplikace tak dle jazyka zařízení uživatele rozpozná jazyk systému a cizojazyčným uživatelům automaticky nabídne anglické jazykové rozhraní.

Pomocí cloudových překladových nástrojů současně aplikace nabízí automatické překlady obsahu každé z tisíců akcí a aktivit, které do aplikace přichází z redakčního prostředí. jakákoli aktualizace na webovém portálu Kudyznudy.cz se během několika minut projeví i v aplikaci. Využité cloudové nástroje nepracují pouze se slovníkovým překladem, ale integrují pokročilé nástroje včetně strojového učení a postupného zdokonalování překladů. Anglickou verzi, která nyní funguje v pilotním provozu, bude možné rozšířit o další jazyky.

Cestovatelský portál Kudy z nudy je hlavním nástrojem podpory domácího cestovního ruchu agentury CzechTourism, která jej provozuje od roku 2004. Inspiraci na dovolenou nebo výlet po Česku hledá v hlavní sezoně na Kudy z nudy asi 100 tisíc lidí denně. Na Facebooku se Kudy z nudy prezentuje od roku 2009, počet fanoušků stránky překročil 500 tisíc a na Instagramu 100 tisíc. Novou verzi aplikace pro CzechTourism realizovala společnost Mapotic.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více