Spolupráce Královéhradeckého kraje s Dolnoslezským vojvodstvím úspěšně pokračuje

Foto: KKCCR Setkání proběhlo na Kuksu Foto: KKCCR

Na konci dubna proběhlo na Kuksu během dvou měsíců již třetí setkání zástupců polského Dolnoslezského vojvodství a Královéhradeckého kraje. Organizátorem bylo Evropské seskupení pro územní spolupráci NOVUM a přizváni byli zástupci Pardubického, Libereckého a Olomouckého kraje, s nimiž polský region také sousedí. Byl naplánován společný projekt, který by měl být realizován s finanční podporou programu přeshraniční spolupráce Interreg Česká republika-Polsko. V tiskové zprávě o tom informovala Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu.

Předmětem spolupráce bude společná práce na propagaci hradů zámků v obou územích. Projekt naváže na úspěšně zrealizovanou první etapu, do níž bylo zapojeno 17 hradů a zámků na polské straně a 25 v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

„Spolupráce s polskou stranou si nesmírně vážíme. Navzdory tomu, že všechno probíhá velmi rychle, všechna jednání provází přátelská a klidná atmosféra. Přestože na území našeho kraje už do projektu bylo zapojeno 13 objektů, máme spoustu dalších, které by o tuto spolupráci měly zájem,“ říká Martina Berdychová, náměstkyně hejtmana. Kromě ní se za hostitelskou stranu setkání účastnil ředitel Královéhradecké krajské centrály cestovního ruchu Martin Soukup.

Foto: KKCCR Účastníci se dohodli na spolupráci při propagaci hradů zámků v obou územích Foto: KKCCR

Za Dolnoslezskou organizaci cestovního ruchu mluvil její ředitel Jakub Feiga: „Dolní Slezsko a Královéhradecký kraj jsou velmi atraktivními turistickými oblastmi a jsem rád, že už nyní máme mnoho spojení ulehčujících jejich vzájemné poznávání. Skvělým příkladem je vlakové spojení Dolnoslezských železnic z Adršpachu do Wrocławi. Brzy bude v Polsku dokončena rychlostní komunikace S3, což také pomůže cestovnímu ruchu. Proto se subjekty z Královéhradeckého kraje přemýšlíme o vytvoření společných produktů cestovního ruchu, jako je např. Stezka hradů a zámků. Těší nás velká otevřenost novým myšlenkám, se kterou se zde setkáváme.“

Cílem projektu je, aby polský i český turista věděl o hradech a zámcích na obou stranách hranice.

Každý region bude mít svou vlastní webovou stránku propagující projekt, hrady a zámky se zde budou prezentovat prostřednictvím kvalitních fotografií a video spotů. Všechny weby bude spojovat shodná vizuální identita. Součástí projektu budou i soutěže pro návštěvníky hradů a zámků. Podmínkou účasti v projektu je například dostatečně dlouhá sezóna, během které je objekt přístupný veřejnosti, a odpovídající zázemí. Partnerské regiony spojuje i další zájem – přilákat pozornost návštěvníků i k památkám, které jsou na okraji zájmu nebo návštěvníky opomíjené.

Příprava společného projektu se o další krok posune 29. června, na kdy je naplánováno setkání na polské straně, v jednom z mnoha hradů a zámků poblíž hranic.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více