Prodejci Čedoku zamířili na Madeiru

Foto: Henrique Seruca / Turismo de Portugal Foto: Henrique Seruca / Turismo de Portugal

Cestovní ruch pomalu ožívá a s ním i některé veřejnosti skryté atributy, bez kterých se ovšem obor neobejde. Třeba studijní cesty. Na jednu se dnes vydali prodejci nejstarší tuzemské cestovní kanceláře – přímým letem Smartwings vyrazili na Madeiru.

Na portugalský ostrov Madeira míří od konce dubna první fam-tripy cestovních kanceláří. „Již dnes přistane na ostrově v přímém charterovém letu mezi Prahou a Madeirou 16 prodejců cestovní kanceláře Čedok, aby souostroví poznali a připravili se tak lépe na jeho prodej v letních měsících,“ uvedla Petra Sochorcová, která řídí pražskou kancelář Turismu de Portugal.

Pro prodejce je podle ní velmi důležité seznámit se s turistickými atrakcemi, které z Madeiry dělají jedinečnou destinaci, ale také s jinou, podstatnou součástí soudobého cestování. A tou je bezpečnost. „Ano, Madeira a k ní náležící ostrov Porto Santo jsou považovány za bezpečné destinace,“ řekla Petra Sochorcová a dodala: „Příkladným způsobem se zapojily do boji proti šíření viru covid-19 a v podstatě od konce první vlny v loňském roce se daří pandemii zvládat a přijímat dále turisty.“

Dodejme, že Madeira se stala první evropskou destinací, která zavedla tzv. zelený koridor pro ty, kteří na ostrov přiletí s negativním testem, naočkovaní, anebo s potvrzením, že v posledních 90 dnech prodělali onemocnění. Průkopnickým způsobem tak tato destinace vyjadřuje důvěru vůči svým návštěvníkům a zároveň tak podporuje, návrat turistů a znovuoživení cestovního ruchu na ostrově bez toho, aby byla ohrožena bezpečnost.

Jak do zeleného koridoru?

„Před započnutím cesty musí turisté nahrát jeden ze dvou dokladů, buď potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19 v posledních 90 dnech, do aplikace www.madeirasafe.com,“ vysvětlila Sochorcová s tím, že cizincům stačí doklad v angličtině. Očkovací pas nebo potvrzení o očkování musí být vydáno zemí, ze které cestovatel pochází a musí obsahovat jméno a příjemní, datum narození, číslo pojištěnce, typ a datum 1. a 2. dávky očkování. Dokument by měl zároveň uvádět, délku imunizace, kterou každá vakcína poskytuje.

Proč zrovna na Madeiru?

Souostroví Madeira se vyznačuje subtropickým klimatem s teplotami, které se celoročně pohybují mezi 18 až 24ºC. Podnebí, které vybízí k aktivitám pod širým nebem, bujná vegetace, Světové přírodní dědictví UNESCO již od roku 1999, pohostinní lidé, různorodá vegetace, ubytování pro všechny typy hostů, aktivní dovolená na moři, na suchu i ve vzduchu. Pomyslnou tečku pak udělá místní gastronomie.

Ač musí všichni turisté respektovat stávající omezení, která platí od počátku pandemie a splňovat všechna sanitární opatření, jako je používání roušek nebo respirátorů, vyjma dětí do 6 let, dodržování dvoumetrových rozestupů, vyhýbat se srocování lidí a dodržovat hygienu rukou, přesto na Madeiře v době covidové, člověk zažije to, co jinde v Evropě možné není. Tedy otevřené hotely i restaurace. Ano existují jistá omezení, která nařídila regionální vláda, jako je zákaz vycházení od 23:00, 50% naplnění kapacity restaurací a zavírání barů ve 22:00. Společnosti, které provozují různé turistické aktivity a působící v turistické dopravě, mohou mít 100% obsazenost v případě, že jsou všichni členové výpravy či na palubě očkovaní, nebo prodělali covid-19. Pokud ne, platí pravidlo dvou třetin.

Více informací najdete na www.visitmadeira.pt

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Portugalsko umožní turistické lety ze zemí EU

Turistům ze zemí Evropské unie s nízkou mírou nákazy umožní Portugalsko od dnešního dne vstup na své území. Při příletu stačí ukázat negativní test na koronavirus, napsala agentura Reuters.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Wizz Air nabídne spojení z Prahy na Sicílii a do Říma

Letecká společnost Wizz Air spustí další dvě pravidelné linky z Letiště Václava Havla Praha. Podle tiskové zprávy Letiště Praha bude Wizz Air z Prahy létat na římské letiště Fiumicino a do sicilské Katánie.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Spolupráce a vztahy na prvním místě!

Cestovní kanceláře a cestovní agentury i nadále bojují o své přežití. Před sezonou a v době stále tvrdých opatření dopadajících na jejich podnikání se však potvrzuje vzájemná potřeba spolupráce a vzájemného předávání informací. V ACK ČR propojujeme několik činností a informací najednou.

Číst více