Prodejci Čedoku zamířili na Madeiru

Foto: Henrique Seruca / Turismo de Portugal Foto: Henrique Seruca / Turismo de Portugal

Cestovní ruch pomalu ožívá a s ním i některé veřejnosti skryté atributy, bez kterých se ovšem obor neobejde. Třeba studijní cesty. Na jednu se dnes vydali prodejci nejstarší tuzemské cestovní kanceláře – přímým letem Smartwings vyrazili na Madeiru.

Na portugalský ostrov Madeira míří od konce dubna první fam-tripy cestovních kanceláří. „Již dnes přistane na ostrově v přímém charterovém letu mezi Prahou a Madeirou 16 prodejců cestovní kanceláře Čedok, aby souostroví poznali a připravili se tak lépe na jeho prodej v letních měsících,“ uvedla Petra Sochorcová, která řídí pražskou kancelář Turismu de Portugal.

Pro prodejce je podle ní velmi důležité seznámit se s turistickými atrakcemi, které z Madeiry dělají jedinečnou destinaci, ale také s jinou, podstatnou součástí soudobého cestování. A tou je bezpečnost. „Ano, Madeira a k ní náležící ostrov Porto Santo jsou považovány za bezpečné destinace,“ řekla Petra Sochorcová a dodala: „Příkladným způsobem se zapojily do boji proti šíření viru covid-19 a v podstatě od konce první vlny v loňském roce se daří pandemii zvládat a přijímat dále turisty.“

Dodejme, že Madeira se stala první evropskou destinací, která zavedla tzv. zelený koridor pro ty, kteří na ostrov přiletí s negativním testem, naočkovaní, anebo s potvrzením, že v posledních 90 dnech prodělali onemocnění. Průkopnickým způsobem tak tato destinace vyjadřuje důvěru vůči svým návštěvníkům a zároveň tak podporuje, návrat turistů a znovuoživení cestovního ruchu na ostrově bez toho, aby byla ohrožena bezpečnost.

Jak do zeleného koridoru?

„Před započnutím cesty musí turisté nahrát jeden ze dvou dokladů, buď potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19 v posledních 90 dnech, do aplikace www.madeirasafe.com,“ vysvětlila Sochorcová s tím, že cizincům stačí doklad v angličtině. Očkovací pas nebo potvrzení o očkování musí být vydáno zemí, ze které cestovatel pochází a musí obsahovat jméno a příjemní, datum narození, číslo pojištěnce, typ a datum 1. a 2. dávky očkování. Dokument by měl zároveň uvádět, délku imunizace, kterou každá vakcína poskytuje.

Proč zrovna na Madeiru?

Souostroví Madeira se vyznačuje subtropickým klimatem s teplotami, které se celoročně pohybují mezi 18 až 24ºC. Podnebí, které vybízí k aktivitám pod širým nebem, bujná vegetace, Světové přírodní dědictví UNESCO již od roku 1999, pohostinní lidé, různorodá vegetace, ubytování pro všechny typy hostů, aktivní dovolená na moři, na suchu i ve vzduchu. Pomyslnou tečku pak udělá místní gastronomie.

Ač musí všichni turisté respektovat stávající omezení, která platí od počátku pandemie a splňovat všechna sanitární opatření, jako je používání roušek nebo respirátorů, vyjma dětí do 6 let, dodržování dvoumetrových rozestupů, vyhýbat se srocování lidí a dodržovat hygienu rukou, přesto na Madeiře v době covidové, člověk zažije to, co jinde v Evropě možné není. Tedy otevřené hotely i restaurace. Ano existují jistá omezení, která nařídila regionální vláda, jako je zákaz vycházení od 23:00, 50% naplnění kapacity restaurací a zavírání barů ve 22:00. Společnosti, které provozují různé turistické aktivity a působící v turistické dopravě, mohou mít 100% obsazenost v případě, že jsou všichni členové výpravy či na palubě očkovaní, nebo prodělali covid-19. Pokud ne, platí pravidlo dvou třetin.

Více informací najdete na www.visitmadeira.pt

Nejnovější články z rubriky Doprava

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha nabere až 200 nových zaměstnanců 

Letiště Praha v letošním roce plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti roku 2021.  S předpokládaným nárůstem provozu je pro zachování komfortu nutné navýšit počet spolupracovníků, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo...

Číst více