Praha získá na podzim přímé spojení s Hanojí

U příležitosti 70. výročí zahájení česko-vietnamských diplomatických vztahů proběhlo v úterý v pražské Galerii kavárny Louvre Česko-vietnamské turistické fórum. Na něm bylo krom jiného oznámeno spuštění přímé letecké linky mezi Prahou a Hanojí, které začne od podzimu operovat společnost Bamboo Airways.

U příležitosti 70. výročí zahájení česko-vietnamských diplomatických vztahů proběhlo v úterý v pražské Galerii kavárny Louvre Česko-vietnamské turistické fórum

Celé fórum nejprve uvedl vietnamský ambasador v České republice Ho Minh Tuan, který připomněl problémy cestovního ruchu v důsledku pandemie koronaviru a ocenil, že nyní se situace začíná uvolňovat a nastává tak ideální příležitost pro další rozvíjení vztahů mezi Českou republikou a Vietnamem. Obě země totiž chtějí vzájemně pracovat na zvyšování počtu vietnamských turistů mířících do České republiky, stejně jako počtu českých cestovatelů mířících do Vietnamu. Je zde ještě řada překážek. Ty však nejsou dle ambasadora nepřekonatelné.

Cestování do Vietnamu je pro Čechy jednoduché, jelikož mohou zažádat o elektronická víza, která si mohou vyřídit sami z domova. Pro Vietnamce je však toto složitější, protože si musejí o víza pro cesty do České republiky žádat standardní cestou. Větší výměně turistů také doposud bránila právě absence přímého leteckého spojení mezi oběma zeměmi. To měl původně dopravce Bamboo Airways spustit letos v březnu, kvůli propuknutí pandemie koronaviru to však muselo být odloženo. Prozatím je zahájení přímé pravidelná linky mezi Prahou a Hanojí naplánováno na 25. 10. 2020, tedy s počátkem zimního letového řádu na pražském Letišti Václava Havla. Linka bude obsluhována letadlem Boeing 787 Dreamliner a bude provozována 2krát týdně.

František Reismüller z agentury CzechTourism poté připomněl, že příjezdový potenciál z Vietnamu je nejen díky velké vietnamské komunitě v Česku naprosto zásadní. Domnívá se proto, že přímé letecké spojení jej pomůže dále rozvinout. A to navzdory tomu, že agentura CzechTourism nemá od loňského roku v rámci jihovýchodní Asie otevřenou pobočku zahraničního zastoupení. Za úspěch by z tohoto důvodu považoval, kdyby Český statistický úřad začal sledovat incomingové statistiky Vietnamských turistů jako samostatnou kategorii.

Zástupci Vietnamu pak věří, že pro české turisty by se země mohla díky přímému spojení stát atraktivní destinací. Vietnam se totiž pravidelně umisťuje na předních příčkách celé řady žebříčků a nejrůznějších seznamů. V loňském roce jej navštívilo více než 16 milionů mezinárodních turistů. Letos sice očekává kvůli pandemii koronaviru pokles, ale zástupci země doufají, že se nebude jednat o dlouhodobý propad. Země se totiž pyšní neuvěřitelným přírodním a kulturně-historickým bohatstvím včetně památek UNESCO, překrásnými plážemi, pestrou nabídkou zážitků či luxusními hotelovými resorty.

Foto: -gk-

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Chcete ostrov na Maledivách? Pronajměte si ho!

Maledivská vláda dá v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených...

Číst více
Foto: Emirates

Emirates bude opět létat do Prahy každý den

Letecká společnost Emirates oznámila, že navýší počet letů do Prahy z pěti na sedm týdně – šestý let bude provozován každý čtvrtek od 3. června a sedmý let každé pondělí od 5. července.

Číst více