Nová cyklotrasa na Šumpersku nabízí gurmánské zážitky i výhledy

Projížďku po venkovské krajině i gurmánské zážitky nabízí cyklistům nová cyklotrasa Ochutnej Moravu, která začíná a končí v Zábřehu na Šumpersku. Výletníci můžou po sesednutí z kola ochutnat tvarůžkové speciality vyráběné v nedalekých Lošticích, místní čokoládové pochoutky, zmrzlinu či ovčí sýry. Nouze není ani o výhledy do krajiny. ČTK to sdělila manažerka Mikroregionu Mohelnicko Jitka Macháčková.

Informace o nové cyklotrase lze najít na www.ochutnejmoravunakole.cz

„Cyklotrasa tvoří okruh dlouhý 91 kilometrů. Start i cíl je v Zábřehu na vlakovém nádraží, kde je také půjčovna kol Českých drah. Trasa je však variabilní a každý si ji může zcela přizpůsobit svým zájmům a možnostem. V terénu trasu najde podle žlutých značek s jejím názvem,“ uvedla Jitka Macháčková.

Cyklotrasa Ochutnej Moravu nabízí 13 zastávek. Kromě ochutnávek místních potravin čeká cyklisty také safari s hospodářskými zvířaty či sonda do místní historie a tradic. Podrobnosti o cyklotrase zájemci najdou na webu www.ochutnejmoravunakole.cz.

„Soutěživého ducha mohou turisté podpořit sbíráním razítek do hrací karty. Odměnou jim bude pamětní magnetka. Mapu, herní kartu i magnetku mohou získat na každé zastávce, kde jsou na cyklisty připraveni. Trasa je také vybavena dvěma dobíjecími stanicemi pro elektrokola,“ řekla manažerka Mikroregionu Mohelnicko Lucie Grundová.

Projekt nové cyklotrasy finančně podpořil Olomoucký kraj. „Poznat náš region ze sedla kola je skvělá příležitost pro cyklisty samotáře, rodiny s dětmi a klidně i pro seniory. A pokud se takový výlet doplní právě ochutnávkou místních produktů, je také zárukou skvělého cestovatelského zážitku,“ řekl člen krajského zastupitelstva pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Vladimír Lichnovský.

Foto: Shutterstock.com (koláž: COT media)

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Průzkum: Na dovolenou v ČR se chystá polovina domácností s dětmi

Dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá strávit zhruba polovina českých domácností s dětmi. Postupné uvolňování restrikcí při cestách do zahraničí zatím tuto skutečnost totiž ovlivňuje jen velmi málo. Majitelé ubytování se v 88 procentech...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více