Návštěvníci Staroměstské radnice mají o slevy zájem

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13 685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce. Důvodem je úbytek zahraničních turistů v metropoli, způsobený koronavirovou pandemií. Zájem je o slevové akce na vstupné, uvedla mluvčí Prague City Tourism Klára Malá.

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13 685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce

„Před koronakrizí navštívilo Staroměstskou radnici i 2500 lidí denně, nyní je to kolem 500 osob,“ doplnila Malá. Dodala, že podstatná část z nich v prvním prázdninovém měsíci využila vstupu zdarma v kampani V Praze jako doma. Volného vstupu na prohlídku radnice podle mluvčí využilo v červenci 3332 turistů. Zájem byl také o slevu 50 procent na vstupné po předložení Lítačky. Poloviční vstupné díky akci pražského magistrátu v červenci zaplatilo 1248 osob.

Na návštěvnosti se odrazilo i nucené uzavření památky kvůli bezpečnostním nařízení vlády. Od ledna do konce července zaplatilo za prohlídku gotické věže, historických sálů a podzemí radnice na Staroměstském náměstí 104 458 zájemců. Za stejné období v loňském roce jich bylo více než trojnásobek.

Staroměstská radnice je pro zájemce o prohlídku otevřena celoročně. Vstupné pro dospělou osobu činí bez slevy 250 korun, za mobilní vstupenku zájemce zaplatí 210 korun. Expozice jsou umístěné v Brožíkově a Jiříkově historickém sále, v gotické kapli a v románsko-gotickém podzemí radnice.

V rámci kampaně V Praze jako doma Praha každému návštěvníkovi, který do města přijede a ubytuje se v hotelu déle než na jednu noc, poskytuje benefitní body. Ty turisté mohou vyčerpat například v kulturních zařízení. Systém funguje od 1. července a jeho konec je zatím naplánován na letošní 30. září.

Slevu 50 procent na vstupném na Staroměstskou radnici mohou držitelé Lítačky čerpat od 1. července do 31. srpna. Cílem iniciativy magistrátu a Prague City Tourism je symbolicky poděkovat obyvatelům Prahy za pomoc a obětavost v souvislosti s koronavirovou krizí.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více