Návštěvníci Staroměstské radnice mají o slevy zájem

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13 685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce. Důvodem je úbytek zahraničních turistů v metropoli, způsobený koronavirovou pandemií. Zájem je o slevové akce na vstupné, uvedla mluvčí Prague City Tourism Klára Malá.

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13 685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce

„Před koronakrizí navštívilo Staroměstskou radnici i 2500 lidí denně, nyní je to kolem 500 osob,“ doplnila Malá. Dodala, že podstatná část z nich v prvním prázdninovém měsíci využila vstupu zdarma v kampani V Praze jako doma. Volného vstupu na prohlídku radnice podle mluvčí využilo v červenci 3332 turistů. Zájem byl také o slevu 50 procent na vstupné po předložení Lítačky. Poloviční vstupné díky akci pražského magistrátu v červenci zaplatilo 1248 osob.

Na návštěvnosti se odrazilo i nucené uzavření památky kvůli bezpečnostním nařízení vlády. Od ledna do konce července zaplatilo za prohlídku gotické věže, historických sálů a podzemí radnice na Staroměstském náměstí 104 458 zájemců. Za stejné období v loňském roce jich bylo více než trojnásobek.

Staroměstská radnice je pro zájemce o prohlídku otevřena celoročně. Vstupné pro dospělou osobu činí bez slevy 250 korun, za mobilní vstupenku zájemce zaplatí 210 korun. Expozice jsou umístěné v Brožíkově a Jiříkově historickém sále, v gotické kapli a v románsko-gotickém podzemí radnice.

V rámci kampaně V Praze jako doma Praha každému návštěvníkovi, který do města přijede a ubytuje se v hotelu déle než na jednu noc, poskytuje benefitní body. Ty turisté mohou vyčerpat například v kulturních zařízení. Systém funguje od 1. července a jeho konec je zatím naplánován na letošní 30. září.

Slevu 50 procent na vstupném na Staroměstskou radnici mohou držitelé Lítačky čerpat od 1. července do 31. srpna. Cílem iniciativy magistrátu a Prague City Tourism je symbolicky poděkovat obyvatelům Prahy za pomoc a obětavost v souvislosti s koronavirovou krizí.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Průzkum: Na dovolenou v ČR se chystá polovina domácností s dětmi

Dovolenou v tuzemsku se podle vyhledávače ubytování a zážitků Explorio.cz chystá strávit zhruba polovina českých domácností s dětmi. Postupné uvolňování restrikcí při cestách do zahraničí zatím tuto skutečnost totiž ovlivňuje jen velmi málo. Majitelé ubytování se v 88 procentech...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Znojemská Beseda

O druhý ročník Znojmo Zadax zatím projevila zájem stovka podnikatelů

Stovka majitelů znojemských restaurací, kaváren nebo hotelů se zatím zapojila do letošního druhého ročníku akce Znojmo Zadax na podporu podnikatelů působících v cestovním ruchu. Do loňské kampaně se zapojilo 140 podnikatelů, ale i tehdy byl rozjezd v červnu pomalejší....

Číst více