Návštěvníci Staroměstské radnice mají o slevy zájem

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13 685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce. Důvodem je úbytek zahraničních turistů v metropoli, způsobený koronavirovou pandemií. Zájem je o slevové akce na vstupné, uvedla mluvčí Prague City Tourism Klára Malá.

Staroměstskou radnici letos v červenci navštívilo 13 685 lidí, což bylo téměř o 80 procent méně než v předchozím roce

„Před koronakrizí navštívilo Staroměstskou radnici i 2500 lidí denně, nyní je to kolem 500 osob,“ doplnila Malá. Dodala, že podstatná část z nich v prvním prázdninovém měsíci využila vstupu zdarma v kampani V Praze jako doma. Volného vstupu na prohlídku radnice podle mluvčí využilo v červenci 3332 turistů. Zájem byl také o slevu 50 procent na vstupné po předložení Lítačky. Poloviční vstupné díky akci pražského magistrátu v červenci zaplatilo 1248 osob.

Na návštěvnosti se odrazilo i nucené uzavření památky kvůli bezpečnostním nařízení vlády. Od ledna do konce července zaplatilo za prohlídku gotické věže, historických sálů a podzemí radnice na Staroměstském náměstí 104 458 zájemců. Za stejné období v loňském roce jich bylo více než trojnásobek.

Staroměstská radnice je pro zájemce o prohlídku otevřena celoročně. Vstupné pro dospělou osobu činí bez slevy 250 korun, za mobilní vstupenku zájemce zaplatí 210 korun. Expozice jsou umístěné v Brožíkově a Jiříkově historickém sále, v gotické kapli a v románsko-gotickém podzemí radnice.

V rámci kampaně V Praze jako doma Praha každému návštěvníkovi, který do města přijede a ubytuje se v hotelu déle než na jednu noc, poskytuje benefitní body. Ty turisté mohou vyčerpat například v kulturních zařízení. Systém funguje od 1. července a jeho konec je zatím naplánován na letošní 30. září.

Slevu 50 procent na vstupném na Staroměstskou radnici mohou držitelé Lítačky čerpat od 1. července do 31. srpna. Cílem iniciativy magistrátu a Prague City Tourism je symbolicky poděkovat obyvatelům Prahy za pomoc a obětavost v souvislosti s koronavirovou krizí.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: BVV

Go a Regiontour až příští rok na podzim

Pořadatelé veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour ze společnosti Veletrhy Brno se rozhodli tyto tradiční akce přesunout na termín 3. - 6. listopadu 2022.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turistické vouchery Prahy letos využilo 76 000 lidí

Vouchery, které jsou pilířem turistické kampaně V Praze jako doma, letos dosud využilo 76 tisíc lidí. V loňském roce jich bylo o tři tisíce méně, celkem se tak do programu zapojilo téměř 150 tisíc návštěvníků hlavního města. Město nyní...

Číst více