FlixBus spouští iniciativu #VyletproCesko

Dopravce FlixBus přichází s podzimní iniciativou na podporu tuzemského cestovního ruchu #VyletproCesko. Svým zákazníkům nabídne 30procentní slevu na jízdné po České republice pro období října a listopadu a přes 1000 volných jízdenek rozdá těm, kteří se zapojí do programu a pomohou šířit myšlenku iniciativy na sociálních sítích. Jejím cílem je pomoci turismu a subjektům v oblasti cestovního ruchu, které koronavirová krize zasáhla nejvíce.

Dopravce FlixBus přichází s podzimní iniciativou na podporu tuzemského cestovního ruchu #VyletproCesko

„Letos by pomohlo, kdyby se turistická sezona prodloužila minimálně do října, samozřejmě za dodržování bezpečnostních opatření. Regiony by tak měly více času vzpamatovat se z propadů souvisejících s jarním nouzovým stavem a chybějícími zahraničními návštěvníky,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Cestovní ruch patří mezi odvětví zasažená koronavirovou krizí nejvíce. Podle Českého statistického úřadu přijelo ve druhém čtvrtletí do hromadných ubytovacích zařízení v České republice na 988 tisíc hostů, z toho 861 tisíc domácích a 127 tisíc zahraničních. To je ve srovnání s předchozím rokem 70procentní propad v případě tuzemských turistů a 96procentní propad v případě zahraniční klientely.

FlixBus, jehož zelené autobusy staví v desítkách českých měst, proto v půlce září svým zákazníkům e- nabídne slevu na jízdné během října a listopadu. Chystá se rozdat i přes 1000 volných jízdenek těm, kteří motivují své okolí na sociálních sítích k dalšímu cestování.

„Každý z nás teď může přispět k uzdravení české ekonomiky a turismu – a to hlavně tím, že se rozhodne vydat ještě jednou v letošním roce někam na výlet. Cestování po hlavní sezóně je navíc finančně výhodnější a přinese intenzivnější zážitky,“ dodala Čmielová.

Ani během podzimu FlixBus nezapomíná na preventivní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující jsou dle vládního nařízení od 1. září povinni cestovat s rouškou i v meziměstské dopravě.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i tak apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

Foto: FlixBus

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turistické vouchery Prahy letos využilo 76 000 lidí

Vouchery, které jsou pilířem turistické kampaně V Praze jako doma, letos dosud využilo 76 tisíc lidí. V loňském roce jich bylo o tři tisíce méně, celkem se tak do programu zapojilo téměř 150 tisíc návštěvníků hlavního města. Město nyní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vysočina: Kraj rybníků, lesů a kouzelných zákoutí

Dělí Moravu od Čech, charakterizuje ji zvlněné krajina s nespočtem do dálky se táhnoucích kopců, smaragdových lesů, prostorných luk a pastvin. Zkrátka romantika, kam jen oko dohlédne, přesně taková je Vysočina. Inspirativní, přesto klidná, drsná i malebná. Rybníky...

Číst více