FlixBus spouští iniciativu #VyletproCesko

Dopravce FlixBus přichází s podzimní iniciativou na podporu tuzemského cestovního ruchu #VyletproCesko. Svým zákazníkům nabídne 30procentní slevu na jízdné po České republice pro období října a listopadu a přes 1000 volných jízdenek rozdá těm, kteří se zapojí do programu a pomohou šířit myšlenku iniciativy na sociálních sítích. Jejím cílem je pomoci turismu a subjektům v oblasti cestovního ruchu, které koronavirová krize zasáhla nejvíce.

Dopravce FlixBus přichází s podzimní iniciativou na podporu tuzemského cestovního ruchu #VyletproCesko

„Letos by pomohlo, kdyby se turistická sezona prodloužila minimálně do října, samozřejmě za dodržování bezpečnostních opatření. Regiony by tak měly více času vzpamatovat se z propadů souvisejících s jarním nouzovým stavem a chybějícími zahraničními návštěvníky,“ uvedla mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Cestovní ruch patří mezi odvětví zasažená koronavirovou krizí nejvíce. Podle Českého statistického úřadu přijelo ve druhém čtvrtletí do hromadných ubytovacích zařízení v České republice na 988 tisíc hostů, z toho 861 tisíc domácích a 127 tisíc zahraničních. To je ve srovnání s předchozím rokem 70procentní propad v případě tuzemských turistů a 96procentní propad v případě zahraniční klientely.

FlixBus, jehož zelené autobusy staví v desítkách českých měst, proto v půlce září svým zákazníkům e- nabídne slevu na jízdné během října a listopadu. Chystá se rozdat i přes 1000 volných jízdenek těm, kteří motivují své okolí na sociálních sítích k dalšímu cestování.

„Každý z nás teď může přispět k uzdravení české ekonomiky a turismu – a to hlavně tím, že se rozhodne vydat ještě jednou v letošním roce někam na výlet. Cestování po hlavní sezóně je navíc finančně výhodnější a přinese intenzivnější zážitky,“ dodala Čmielová.

Ani během podzimu FlixBus nezapomíná na preventivní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující jsou dle vládního nařízení od 1. září povinni cestovat s rouškou i v meziměstské dopravě.

Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i tak apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

Foto: FlixBus

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více