Na Bali přijeli po zrušení karantény první turisté

Foto: Shutterstock.com Na Bali se začínají vracet zahraniční turisté Foto: Shutterstock.com

Na ostrově Bali, jedné z nejznámějších turistických destinací v jihovýchodní Asii, včera přestala platit povinná karanténa pro turisty ze zahraničí, kteří jsou naočkovaní proti covidu-19. Těm nyní stačí negativní test a rezervace alespoň na čtyřdenní pobyt na ostrově, uvedla agentura Reuters. Úřady doufají v posílení cestovního ruchu, který se na tvorbě hrubého domácího produktu (HDP) této země podílí asi z poloviny.

Zrušení karantény úřady ve srovnání s původními plány uspíšily o týden. Novinku vítají zahraniční turisté, kteří dnes přiletěli na Bali. „Myslím, že je to dobrá zpráva i pro ostrov,“ řekl nizozemský turista Jesse Rayman. Návštěvníci ze zahraničí si ale musejí první a třetí den po příjezdu nechat udělat PCR test.

Úřady obnovily cestovní ruch na Bali v několika vlnách. V říjnu umožnili cestovat na ostrov turistům ze skupiny vybraných zemí a v únoru se tato možnost rozšířila na turisty z celého světa. Pro návštěvníky však zůstávala povinná karanténa a dlouhou dobu také nebyly dostupné lety na Bali. I další země v jihovýchodní Asii připravily speciální programy, díky kterým mohou turisté přicestovat do oblíbených letovisek bez povinné karantény.

Pandemie covidu-19 se do cestovního ruchu na Bali výrazně promítla. Loni na ostrov zavítalo 45 zahraničních turistů, zatímco v roce 2019 jich bylo přes šest milionů, informovala stanice CNN. To představuje značné komplikace pro ekonomiku ostrova, kde trvale žijí asi čtyři miliony lidí.

Indonésie podle agentury DPA patřila v regionu mezi země, kde se pandemie covidu-19 rozšířila nejvíce. Země, kde žije zhruba 270 milionů lidí, zaznamenala zhruba 5,8 milionu případů nákazy a přibližně 150 000 úmrtí po nákaze koronavirem.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více