Kampaň Znojmo Zadax je úspěšná, do města přijelo více turistů

Znojmu se podařilo díky kampani Znojmo Zadax zvýšit počty turistů v městských památkách a zároveň tím podpořit místní podnikatele v turistickém ruchu. Lidé, kteří se ve Znojmě ubytují nebo utratí peníze v restauraci či kavárně, mohou jít zdarma do vybrané památky. Díky tomu se v červnu návštěvnost významně zvýšila, uvedl v tiskové zprávě starosta Jan Grois (ČSSD).

Historický střed města Znojmo

Akce začala 1. června a potrvá do konce září, podniků se zapojilo přes 130. V restauracích a kavárnách stačí na volný vstup útrata 150 korun, v ubytovacích zařízeních 500 korun. Do projektu jsou zapojené i ostatní služby, jako například znojemské Pivní lázně, kde stačí utratit 200 korun.

„Neuvěřitelně si vážíme, že se do kampaně zapojili snad všichni podnikatelé ve Znojmě, kteří mají co do činění s cestovním ruchem. Díky tomu jsme už v červnu měli abnormální sezonu a vyšší návštěvnost hlásí všechny památky, které jsme do Zadaxu zapojili,“ uvedl Grois.

Například na radniční věž přišlo loni v červnu téměř 2000 lidí, letos téměř 3000. Do expozice pivovarnictví loni zavítalo 264 lidí, letos 619. Více lidí si prohlédlo i hradební opevnění a také se zvýšil zájem o prohlídku města s průvodcem. Méně lidí přišlo do podzemí, což je nejnavštěvovanější památka. Loni to bylo 5400 lidí, letos téměř 4600. Rozdíl je podle ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely daný tím, že letos nepřijely školní výlety. Kdyby se loňská čísla očistila od školáků, byl by letošní nárůst pětinový.

 Znojemský pivovar

 

„Všichni lidé, kteří přišli na památky zadarmo, se museli někde najíst či ubytovat, takže podpora místních podnikatelů se daří,“ uvedl Grois.

Podle Koudely je turistická sezona dobře rozjetá a podle potřeby se přidávají prohlídky, aby se dostalo na všechny zájemce.

Ve městě se uskuteční i letos některé tradiční akce, ač největší, tedy Znojemské historické vinobraní město preventivně zrušilo. Již tento pátek a sobotu se uskuteční gastrofestival Dej si food. Konat se budou Slavnosti okurek, festival Znojmo žije divadlem či na srpen přesunutý Majáles.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Gastro

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Restauratérům i ubytovatelům se vracejí hosté

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) ve spolupráci se společností Data Servis – informace zveřejnila výsledky vývoje tržeb v ubytovacích a stravovacích zařízeních za první čtvrtletí letošního roku. Z průzkumu vyplývá, že provozovatelé restaurací zažívají postupný návrat hostů na...

Číst více
Foto: AHR ČR

Pavel Hlinka nositelem Gaspart Bonet Foundation Award

Během 84. valného shromáždění konfederace HOTREC, které se uskutečnilo v Praze, obdržel Pavel Hlinka evropské ocenění za svůj mimořádný přínos k propagaci odvětví cestovního ruchu a pohostinství v České republice. V tiskové zprávě to uvedla Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR...

Číst více