Dubajské letiště bylo loni opět největším pro mezinárodní lety

Foto: Shutterstock.com Mezinárodní letiště v Dubaji je i domovským přístavem Emirates Foto: Shutterstock.com

Mezinárodní letiště v Dubaji si loni udrželo pozici největšího letiště na světě pro mezinárodní lety. Letištěm prošlo zhruba 29 milionů cestujících, o 12 procent více než v roce 2020. Vedení letiště to tento týden uvedlo ve svém prohlášení.

Údaje o počtu cestujících za loňský rok jsou povzbudivé pro ekonomiku Dubaje, jejímž hlavním pohonem je cestovní ruch. Jsou také známkou toho, že mezinárodní cestování po pandemii covidu-19, která v roce 2020 vyvolala uzavření hranic a omezení pohybu, částečně oživuje.

Loňský údaj však stále výrazně zaostává za údajem z roku 2019. Tehdy letištěm prošlo 86,4 milionu cestujících.

Generální ředitel letiště Paul Griffiths očekává, že letištěm letos projde 57 milionů cestujících. Na úroveň před pandemií by se počet cestujících měl vrátit do roku 2024.

Mezinárodní letiště v Dubaji si drží titul největšího letiště pro mezinárodní lety osmým rokem po sobě. Předhonilo londýnské letiště Heathrow a letiště Hartsfield-Jackson v americké Atlantě. Americké letiště je však největší na světě podle celkového počtu cestujících, tedy i na domácích letech.

Dubaj na jaře 2020 zastavila všechny osobní lety a zavřela letiště na osm týdnů. Na rozdíl od hlavního města Spojených arabských emirátů, Abú Zabí, však Dubaj rychle znovu otevřela své brány cestujícím. Nevyžadovala pro vstup do země doklad o očkování proti covidu-19 a na většině míst nevyžaduje negativní test. SAE však kvůli tomu Británie, USA a řada dalších zemí umístily po většinu roku na červený seznam zemí, do kterých nedoporučily vycestovat, napsala agentura AP.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více