Do Dubaje se už od léta vrací akce

Zábavní odvětví v Dubaji díky připravovaným vystoupením řady regionálních i zahraničních umělců znovu ožívá. Restartuje se tak hospodářský sektor, který je hlavní oporou atraktivity města jakožto turistické destinace a rostoucí měrou se podílí na jeho ekonomice.

Zábavní odvětví v Dubaji díky připravovaným vystoupením řady regionálních i zahraničních umělců znovu ožívá

Dubaj je jedním z prvních měst na světě, která nejen opětovně spouští chod zábavního průmyslu, ale obnovuje i konání živých akcí. V létě se s velkým úspěchem a zájmem publika setkala vystoupení slavných zahraničních i regionálních umělců. Ta samozřejmě doprovázela bezpečnostní opatření pro ochranu diváků i účinkujících, včetně dodržování bezpečné vzdálenosti mezi lidmi.

„Díky úspěšnému zvládnutí pandemie jsme mohli vyjít z této bezprecedentní situace a obnovit konání akcí a činnost zábavního odvětví v rámci úsilí o akceleraci růstu v odvětví cestovního ruchu. Dubaj dlouhodobě hostí vystoupení špičkových umělců, kteří naše město pravidelně zařazují do svých itinerářů. Těší nás, že nyní toto odvětví opět ožívá a že se vrací živé akce, které připravují půdu pro vystoupení zahraničních a regionálních hvězd, prezentují Dubaj jako bezpečnou destinaci a dále posilují její pozici předního globálního kulturního centra,“ uvedl generální ředitel agentury Dubai Festivals and Retail Establishment Ahmed Al Khaja.

V Dubaji již proběhlo několik dalších živých akcí, v červenci např. festival Tomorrowland around the World. Festival využíval virtuální platformy s přímým přenosem jednotlivých vystoupení do Festivalové arény v Dubajském festivalovém městečku. Ta tak byla jediným fyzickým prostředím na světě, kde se konala akce pro živé publikum, přičemž se rovněž jednalo o první zábavní akci ve Spojených arabských emirátech, při které všichni přítomní dodržovali bezpečné vzdálenosti.

Od znovuotevření města turistům se na popud odvětví cestovního ruchu, maloobchodu a zábavy uskutečnilo několik různých iniciativ, jejichž cílem bylo vrátit Dubaj k normálnímu životu, avšak s důrazem na zdraví a bezpečnost jakožto nejvyšší prioritu. Město zřídilo program certifikace DUBAI ASSURED pro hotely, turistická a maloobchodní zařízení i atrakce, které uplatnily veškerá bezpečnostní doporučení. Dubaj také získala globální certifikát Safe Travels udělovaný Světovou radou pro cestovní ruch a turistiku.

Foto: Dubai Tourism

 

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

V Antalyi jsou nyní otevřené tři čtvrtiny hotelů

V turecké pobřežní oblasti Antalya je momentálně podle Asociace středomořských turistických hoteliérů (AKTOB) otevřeno 75 procent hotelů. Loni jich kvůli pandemii covidu-19 bylo v provozu jen 40 procent. Úplně všechna ubytovací zařízení budou ale otevřená pravděpodobně...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chcete ostrov na Maledivách? Pronajměte si ho!

Maledivská vláda dá v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených...

Číst více