Trek po emirátu Ras Al Khaimah

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V listopadu letošního roku se v emirátu Ras Al Khaimah uskuteční vůbec první akce asociace "HIGHLANDER" v zemích GCC, a to vytvoření dvou- až třídenního treku pro milovníky horské turistiky. HIGHLANDER je jediná certifikovaná mezinárodní turistická asociace na světě. Každoročně pořádá 20 unikátních turistických výletů v 15 zemích světa.

Emiráty se dlouhodobě zasazují o rozvoj přírodní turistiky, a proto je toto partnerství se společností HIGHLANDER o to významnější. Vize společnosti HIGHLANDER a její globální komunity se řídí zásadami udržitelného cestovního ruchu prosazující pravidlo „Leave No Trace“, které rezonuje s cíli Ras Al Khaimah na ochranu životního prostředí.

Pro úvodní ročník je připravena trasa z Wadi Ghalilah do Shimalu, která povede turisty po vyznačených trasách, z nichž více než polovina se nachází mimo původní stezky. Účastníci si na základě svých zkušeností a úrovně zdatnosti zvolí buď třídenní trasu HIGHLANDER55 dlouhou 55 km anebo dvoudenní trek HIGHLANDER Experience dlouhý 30 km. Obě trasy vedou malebným a drsným terénem horské krajiny Ras al Khaimah a jsou fyzickou výzvou pro všechny účastníky. Každý turista musí chránit přírodu s cílem dokončit túru tak, aby po sobě nezanechal žádnou stopu kromě otisků nohou a fotografií.

Ačkoli jsou na trasách stanoveny pro jednotlivé úseky časové limity, nejedná se v tomto případě o závod – cílem je prokázat vytrvalost a odolnost. Během treku nocují účastníci ve vlastních stanech. Je to jedinečná příležitost vyměnit si tak zkušenosti a zážitky s ostatními turisty. Součástí programu jsou i přednášky na téma „Leave No Trace“, cestovatelské besedy, hodiny jógy a možnost seznámit se s místními tradicemi a bohatou kulturou emirátu.

Pochody asociace HIGHLANDER se konají po celém světě a sdílejí vizi posílit význam outdoorových aktivit a zvýšit povědomí o důležitosti zachování a ochrany přírody pro budoucí generace. Tato tradice byla uvedena v život v Chorvatsku v roce 2017 a od té doby se rozrostla v přední turistickou sérii, která spojuje všechny, kdo mají rádi přírodu.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Thajsko, Turecko a další ohrožuje riziko další ztracené sezony

Nová ohniska nemoci covid-19 a cestovní omezení odrazují turisty od návratu na thajské pláže či turecké bazary a zastavují oživení v cestovních ruchu. Ten je přitom důležitým zdrojem deviz a velkým zaměstnavatelem pro řadu rozvíjejících se zemí. Rozsah oživení...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Turecko letos patří k nejžádanějším destinacím

Turecko letos patří u tuzemských cestovních kanceláří k nejžádanějším destinacím. Oblíbené bylo už dříve, letošní poptávku ale podpořil fakt, že loni do země Češi nemohli vycestovat. Turecko kvůli zhoršení epidemické situace rozhodlo o přísné uzávěře, která by měla...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Maledivy chtějí turistům nabídnout očkování

Očkování proti covidu-19 plánuje turistům nabídnout ostrovní stát Maledivy, který chce tímto způsobem nalákat zpátky zahraniční návštěvníky. Maledivská ekonomika je na turistickém ruchu značně závislá – pochází z něj 67 procent hrubého domácího produktu země. Informoval...

Číst více