Trek po emirátu Ras Al Khaimah

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V listopadu letošního roku se v emirátu Ras Al Khaimah uskuteční vůbec první akce asociace "HIGHLANDER" v zemích GCC, a to vytvoření dvou- až třídenního treku pro milovníky horské turistiky. HIGHLANDER je jediná certifikovaná mezinárodní turistická asociace na světě. Každoročně pořádá 20 unikátních turistických výletů v 15 zemích světa.

Emiráty se dlouhodobě zasazují o rozvoj přírodní turistiky, a proto je toto partnerství se společností HIGHLANDER o to významnější. Vize společnosti HIGHLANDER a její globální komunity se řídí zásadami udržitelného cestovního ruchu prosazující pravidlo „Leave No Trace“, které rezonuje s cíli Ras Al Khaimah na ochranu životního prostředí.

Pro úvodní ročník je připravena trasa z Wadi Ghalilah do Shimalu, která povede turisty po vyznačených trasách, z nichž více než polovina se nachází mimo původní stezky. Účastníci si na základě svých zkušeností a úrovně zdatnosti zvolí buď třídenní trasu HIGHLANDER55 dlouhou 55 km anebo dvoudenní trek HIGHLANDER Experience dlouhý 30 km. Obě trasy vedou malebným a drsným terénem horské krajiny Ras al Khaimah a jsou fyzickou výzvou pro všechny účastníky. Každý turista musí chránit přírodu s cílem dokončit túru tak, aby po sobě nezanechal žádnou stopu kromě otisků nohou a fotografií.

Ačkoli jsou na trasách stanoveny pro jednotlivé úseky časové limity, nejedná se v tomto případě o závod – cílem je prokázat vytrvalost a odolnost. Během treku nocují účastníci ve vlastních stanech. Je to jedinečná příležitost vyměnit si tak zkušenosti a zážitky s ostatními turisty. Součástí programu jsou i přednášky na téma „Leave No Trace“, cestovatelské besedy, hodiny jógy a možnost seznámit se s místními tradicemi a bohatou kulturou emirátu.

Pochody asociace HIGHLANDER se konají po celém světě a sdílejí vizi posílit význam outdoorových aktivit a zvýšit povědomí o důležitosti zachování a ochrany přírody pro budoucí generace. Tato tradice byla uvedena v život v Chorvatsku v roce 2017 a od té doby se rozrostla v přední turistickou sérii, která spojuje všechny, kdo mají rádi přírodu.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více