Trek po emirátu Ras Al Khaimah

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V listopadu letošního roku se v emirátu Ras Al Khaimah uskuteční vůbec první akce asociace "HIGHLANDER" v zemích GCC, a to vytvoření dvou- až třídenního treku pro milovníky horské turistiky. HIGHLANDER je jediná certifikovaná mezinárodní turistická asociace na světě. Každoročně pořádá 20 unikátních turistických výletů v 15 zemích světa.

Emiráty se dlouhodobě zasazují o rozvoj přírodní turistiky, a proto je toto partnerství se společností HIGHLANDER o to významnější. Vize společnosti HIGHLANDER a její globální komunity se řídí zásadami udržitelného cestovního ruchu prosazující pravidlo „Leave No Trace“, které rezonuje s cíli Ras Al Khaimah na ochranu životního prostředí.

Pro úvodní ročník je připravena trasa z Wadi Ghalilah do Shimalu, která povede turisty po vyznačených trasách, z nichž více než polovina se nachází mimo původní stezky. Účastníci si na základě svých zkušeností a úrovně zdatnosti zvolí buď třídenní trasu HIGHLANDER55 dlouhou 55 km anebo dvoudenní trek HIGHLANDER Experience dlouhý 30 km. Obě trasy vedou malebným a drsným terénem horské krajiny Ras al Khaimah a jsou fyzickou výzvou pro všechny účastníky. Každý turista musí chránit přírodu s cílem dokončit túru tak, aby po sobě nezanechal žádnou stopu kromě otisků nohou a fotografií.

Ačkoli jsou na trasách stanoveny pro jednotlivé úseky časové limity, nejedná se v tomto případě o závod – cílem je prokázat vytrvalost a odolnost. Během treku nocují účastníci ve vlastních stanech. Je to jedinečná příležitost vyměnit si tak zkušenosti a zážitky s ostatními turisty. Součástí programu jsou i přednášky na téma „Leave No Trace“, cestovatelské besedy, hodiny jógy a možnost seznámit se s místními tradicemi a bohatou kulturou emirátu.

Pochody asociace HIGHLANDER se konají po celém světě a sdílejí vizi posílit význam outdoorových aktivit a zvýšit povědomí o důležitosti zachování a ochrany přírody pro budoucí generace. Tato tradice byla uvedena v život v Chorvatsku v roce 2017 a od té doby se rozrostla v přední turistickou sérii, která spojuje všechny, kdo mají rádi přírodu.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Etiketa jiných kultur: Turecko

Zatímco mnoho žen se během cestování v Turecku setkává s něčím víc než jen s koketním žertováním, menšina zažívá nechtěnou pozornost a vážnější obtěžování jak v letoviscích, tak ve venkovských oblastech. Klíčem k zabránění problémů je uvědomit si své okolí, uvědomit...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Z Ruzyně nyní do více než 100 destinací

Letiště Václava Havla Praha je aktuálně přímými i charterovými lety spojeno s více než stovkou světových destinací. Lety z a do Prahy má nyní v nabídce přes 35 aerolinek. V tiskové zprávě o tom informovalo Letiště Praha.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Šrí Lanka vítá očkované turisty

Turistům s uzavřeným očkováním proti covidu-19 se otevírá další z exotických rájů – Šrí Lanka. Na svém facebookovém profilu o tom informoval honorární konzul Šrílanské demokratické socialistické republiky v Česku Marek Němec.

Číst více