Dáme voucher má potenciál přinést hotelům a lázním milionové obraty

Na konci listopadu 2020 byla pod iniciativou Zachraňme turismus spuštěna ostrá verze market place Damevoucher.cz, která koncovým spotřebitelům nabízí ke stažení slevové vouchery poskytovatelů služeb v cestovním ruchu. Dle slov zakladatele s nabídkou několika jednotek hotelů, lázeňského ubytování a zážitků projekt neočekával žádná velká čísla. I přes drobné nedokonalosti se ale podařil zajímavý výsledek a dá se předpokládat, že v horizontu několika měsíců by obrat ze stažených a uplatněných voucherů mohl dosáhnout mnohamilionových částek. 

V horizontu několika měsíců by obrat ze stažených a uplatněných voucherů mohl dosáhnout mnohamilionových částek

Za první 2 měsíce si lidé stáhli přes 550 voucherů v hodnotě 560 000 Kč, což by v případě uplatnění všech voucherů beze zbytku znamenalo cca 2 780 000 Kč obratu v hotelích, lázních a agenturách pořádajících zážitky.

„Chceme nadále vybízet naše partnery, především ubytovatele a lázeňské domy, aby se do naší iniciativy připojili s nabídkou slevových voucherů, které se v minulé sezóně velmi osvědčily. Jde o standardní marketingový a prodejní nástroj, jemuž koncový spotřebitel rozumí a je na něj zvyklý. Sezóna 2021 bude zcela jistě opřena o domácí cestovní ruch, kde očekáváme, že hlavním zákaznickým segmentem budou rodiny s dětmi,“ říká Tomáš Barčík, předseda iniciativy Zachraňme turismus a zakladatel platformy Dáme voucher. 

Motivovat české cestovatele na nadcházející sezónu se očividně vyplácí. Svědčí o tom nebývalý zájem jak o tradiční zahraniční zájezdy k moři, tak stále rostoucí touha trávit aktivní dovolenou doma v Česku. 

A jaké budou následující kroky v Dáme voucher? Kromě rozšiřování nabídky to bude také otázka fundraisingu. „Projekt se aktuálně potýká s nedostatkem financí na další rozvoj produktu a zejména propagaci značky Dáme voucher pod iniciativou Zachraňme turismus, proto hledáme investory, kteří by nám byli schopni zafinancovat provoz, vylepšení platformy a také marketingové aktivity za podíl na předpokládaném provozním zisku. Pokud by někomu naše myšlenka – která sice není unikátní, ale rozhodně má potenciál přinést business všem spolupracujícím partnerům – přišla zajímavá, budeme vděční, když se nám takový potenciální investor ozve napřímo,“ dodává Barčík.

Již v prvních měsících fungování přinesl projekt Damevoucher.cz zajímavé výsledky

Foto: Dáme voucher

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více