AHR ČR: Restaurace utrpí omezením provozu i prací z domu

Omezení provozu v nočních hodinách kvůli zhoršené epidemiologické situaci je pro stravovací zařízení problém. Nejvíce utrpí bary, které nebudou moci být prakticky v provozu a už nyní dlouhodobě strádají. V hlavním městě navíc mnoho firem znovu přechází na práci z domu, restaurace tak nemají příjem z obědů, řekl prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Omezení provozu v nočních hodinách kvůli zhoršené epidemiologické situaci je pro stravovací zařízení problém

V hlavním městě budou muset od středy 9. září provozovny stravovacích služeb mezi půlnocí a 06:00 zůstat zavřené, oznámila ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví hygienické stanice hlavního města Zdeňka Shumová. Praha na tzv. semaforu okresů z hlediska počtu nakažených covidem-19 zůstává nadále v oranžové barvě.

Restaurace v Praze jsou nyní podle Stárka zhruba na polovině tržeb. Opravdu vážná situace by nastala, pokud by se některé další státy zachovaly stejně jako Maďarsko, které dočasně zavřelo hranice. „Problém by to byl hlavně v případě Německa, které je pro nás z hlediska příjezdů klíčové. Potíže by neměly jen restaurace, ale také hotely,“ doplnil Stárek.

S pražským magistrátem se dříve podle Stárka podařily vyjednat bezplatné zábory pro zahrádky. Asociace chce vyzvat magistrát, aby byly prodlouženy. Jednat by se mělo také o úpravě výše nájmu, která je pro mnoho podniků za současné situace těžko únosná. Úspěšná je kampaň s názvem V Praze jako doma, primárně zaměřená na podporu ubytovacích zařízení. „Lidé, kteří do Prahy přijedou, samozřejmě využívají i stravovacích služeb,“ podotkl Stárek. Také její prodloužení chce asociace s vedením města řešit.

Kromě plánovaného zkrácení provozu stravovací zařízení nyní fungují po uvolnění bez větších omezení, nejsou v nich vyžadovány roušky. V podnicích musí být k dispozici dezinfekce pro hosty, platí přísná hygienická a bezpečnostní opatření.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Gastro

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Restauratérům i ubytovatelům se vracejí hosté

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) ve spolupráci se společností Data Servis – informace zveřejnila výsledky vývoje tržeb v ubytovacích a stravovacích zařízeních za první čtvrtletí letošního roku. Z průzkumu vyplývá, že provozovatelé restaurací zažívají postupný návrat hostů na...

Číst více
Foto: AHR ČR

Pavel Hlinka nositelem Gaspart Bonet Foundation Award

Během 84. valného shromáždění konfederace HOTREC, které se uskutečnilo v Praze, obdržel Pavel Hlinka evropské ocenění za svůj mimořádný přínos k propagaci odvětví cestovního ruchu a pohostinství v České republice. V tiskové zprávě to uvedla Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR...

Číst více