AHR ČR: Restaurace utrpí omezením provozu i prací z domu

Omezení provozu v nočních hodinách kvůli zhoršené epidemiologické situaci je pro stravovací zařízení problém. Nejvíce utrpí bary, které nebudou moci být prakticky v provozu a už nyní dlouhodobě strádají. V hlavním městě navíc mnoho firem znovu přechází na práci z domu, restaurace tak nemají příjem z obědů, řekl prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Omezení provozu v nočních hodinách kvůli zhoršené epidemiologické situaci je pro stravovací zařízení problém

V hlavním městě budou muset od středy 9. září provozovny stravovacích služeb mezi půlnocí a 06:00 zůstat zavřené, oznámila ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví hygienické stanice hlavního města Zdeňka Shumová. Praha na tzv. semaforu okresů z hlediska počtu nakažených covidem-19 zůstává nadále v oranžové barvě.

Restaurace v Praze jsou nyní podle Stárka zhruba na polovině tržeb. Opravdu vážná situace by nastala, pokud by se některé další státy zachovaly stejně jako Maďarsko, které dočasně zavřelo hranice. „Problém by to byl hlavně v případě Německa, které je pro nás z hlediska příjezdů klíčové. Potíže by neměly jen restaurace, ale také hotely,“ doplnil Stárek.

S pražským magistrátem se dříve podle Stárka podařily vyjednat bezplatné zábory pro zahrádky. Asociace chce vyzvat magistrát, aby byly prodlouženy. Jednat by se mělo také o úpravě výše nájmu, která je pro mnoho podniků za současné situace těžko únosná. Úspěšná je kampaň s názvem V Praze jako doma, primárně zaměřená na podporu ubytovacích zařízení. „Lidé, kteří do Prahy přijedou, samozřejmě využívají i stravovacích služeb,“ podotkl Stárek. Také její prodloužení chce asociace s vedením města řešit.

Kromě plánovaného zkrácení provozu stravovací zařízení nyní fungují po uvolnění bez větších omezení, nejsou v nich vyžadovány roušky. V podnicích musí být k dispozici dezinfekce pro hosty, platí přísná hygienická a bezpečnostní opatření.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Gastro

Foto: Shutterstock.com

CEN zveřejnil novou pečeť – European Tourism Covid-19 Safety Seal

Evropský výbor pro normalizaci (CEN) dne 19. května 2021 zveřejnil normalizační dokument stanovující požadavky a pokyny k omezení šíření onemocnění covid-19 v odvětví cestovního ruchu. Dokument byl vyvinut z iniciativy Evropské komise za spolupráce CEN a Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO).

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Roadshow AHR ČR odstartuje v Ostravě

Asociace hotelů a restaurací zve na první zastavení letošní Roadshow AHR ČR, které se koná v Ostravě 23. června 2021. Již tradiční půldenní odborná akce vám pomůže opět nastartovat podnikání a vydat se správným směrem, slibují organizátoři.

Číst více
Zdroj: Hospodářská komora ČR

Jak vidí budoucnost turismu politici? Vyslechněte předvolební debatu!

Co když zasáhne cestovní ruch další lockdown aneb jak na další vlnu pandemie? Jak na restart a rozvoj gastronomie? Zapojíme se opět do EET? Umíme podpořit ohrožené segmenty cestovního ruchu jako lázně a horská střediska? To jsou...

Číst více