Zapojte se do akce Czech Specials

 Projekt Projekt tradiční české gastronomie Czech Specials, který se právě rozjíždí, vznikl ve spolupráci agentury CzechTourism, Asociace hotelů a restaurací České republiky a Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Smyslem projektu Czech Specials je navázat na tradice kvalitní české gastronomie v moderním pojetí a zároveň přispět k propagaci České republiky jako zajímavé destinace nejen pro zahraniční, ale také pro domácí návštěvníky.

Nedá se předpokládat, že by se gastronomie sama o sobě stala hlavním motivačním faktorem pro příjezdový a domácí cestovní ruch. Může však významně podpořit atraktivitu České republiky a jejích regionů a díky zajímavým gastronomickým zážitkům zvýšit faktor virového marketingu, který prostřednictvím šíření dobrých zkušeností od návštěvníků destinace směrem k jejich přátelům a známým přinese navýšení počtu turistů v regionech, případně jejich zájem o návštěvu dalších turistických regionů.

 Byly vytipovány recepty z české kuchyně typické pro každý kraj nebo turistickou destinaci. Každé gastronomické zařízení, které se do projektu přihlásí, získá kompletní recepty těchto specialit a zaváže se, že přidá národní a minimálně jednu krajovou specialitu na jídelní lístek. Tyto speciality, stejně jako stravovací zařízení zapojená do projektu, budou označeny logem Czech Specials. Certifikát se bude udělovat na období 2009 – 2011. Pro zařazení gastronomického zařízení do projektu jsou stanoveny jasné podmínky, které by zároveň zajišťovaly jistou úroveň kvality služeb a vybavenosti gastronomických zařízení.

Motivací pro gastronomická zařízení bude možnost propagace vlastních služeb prostřednictvím krajových specialit a zapojení se do marketingových aktivit s tímto projektem spojených. Restaurace získají bezplatně trvalou propagaci prostřednictvím agentury Czech Tourism, propagační materiály budou k dispozici v českých informačních centrech i v zahraničních zastoupeních Czech Tourism. Mají možnost účasti i na akcích, které každoročně pořádají Czech Tourism, Asociace hotelů a restaurací spolu s Asociací kuchařů a cukrářů. Propagaci bude dán prostor i v pořadu Toulavá kamera či na webových stránkách Kudy z nudy.

Věříme, že tento nový projekt najde své stoupence a příznivce jak na straně provozovatelů restaurací, tak i na straně hostů na celém území České republiky.

-ahr-
Foto: CzechTourism

www.ahrcr.cz

Nejnovější články z rubriky Gastro

Pivní stezky v Česku: kompletní přehled pro rok 2026

Beskydská, Krkonošská i další pivní stezky 2026: pivovary, délky tras, razítka a odměny. Kam vyrazit za pivem po Česku.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Etiketa v Itálii: jak se chovat, spropitné a čeho se vyvarovat

Galateo, coperto a spropitné v Itálii: kolik dát u stolu, jak se obléknout do kostela a čeho se vyvarovat v restauraci i na ulici.

Číst více
Foto: Svazek obcí Modré Hory

Modré Hory: ze sjezdovky do sklepa na jižní Moravě

Nejníže položená sjezdovka ve střední Evropě a večer víno z Modrých Hor. Tipy na lyžování v Němčičkách i vinařské akce 2026.

Číst více