Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Italská vláda schválila výnos, díky kterému by v budoucnu velké výletní lodě měly kotvit mimo Benátskou lagunu. V březnu se ministři shodli na tom, že obřím plavidlům nebude umožněno kotvit přímo v Benátkách. V minulosti ale podobné zákazy zrušily soudy. Proti turistickým lodím již mnoho let protestují místní obyvatelé.
Podle březnové dohody ministrů kultury, dopravy, cestovního ruchu a průmyslu by velké výletní lodě měly kotvit nedaleko Benátek, v průmyslovém přístavu Porto Marghera. Tím by se tyto kolosy s výtlakem několika desítek tisíc tun měly vyhnout benátskému kanálu Giudecca a centru města. Toto opatření bude platit, jakmile bude provoz tohoto druhu plavidel, omezený kvůli koronaviru, obnoven.
Vládní výnos počítá s tím, že v budoucnu nebudou tyto lodě vůbec vpuštěny do Benátské laguny. Dokument ukládá přístavním úřadům vyhlásit soutěž, jež má vyhledat nejlepší řešení pro přistání turistických lodí mimo tuto oblast. „Jedná se o první krok k definitivnímu a strukturálnímu řešení průjezdu velkých lodí,“ uvedl ministr dopravy Enrico Giovannini. Ministr kultury Dario Franceschini uvedl, že řešení situace s velkými výletními loděmi žádá i UNESCO. Není však zcela jasné, kdy bude toto opatření realizováno
Problémem se italská vláda nezabývá poprvé. Již v roce 2013 tehdejší kabinet vydal omezení, které se týkalo lodí s výtlakem 96 tisíc tun a více. Regulace se snažily zavést i námořní úřady. Opatření ale zrušily správní soudy. Ty poukazovaly na to, že zákazy není možné zavést, pokud nejsou připraveny alternativy pro kotvení těchto plavidel.
Plutí kolem centra Benátek lodí, které svou hmotností převyšují historické paláce, kritizují místní obyvatelé. Poukazují na to, že vlny, které způsobují přesuny plavidel, mají negativní dopad na základy historických domů. Místní obyvatelé také kritizují jednorázový cestovní ruch a přehlcení města, které lodě s tisíci turistů na palubě údajně způsobují.
Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.
Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.
Mozaika charakterizuje světoznámé památky Poreče – a mozaika je mottem brandu celého města: „You complete us“. Tak se Poreč představila na jubilejním setkání v Praze 6, s kterou uzavřela partnerství před 10 lety.