×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

V Ústeckém kraji vyjedou turistické vlaky

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turistické železniční linky se v Ústeckém kraji rozjedou o Velikonocích. Pojedou jen ty spoje, které na své trase nepřejíždí hranice okresu. Výletní loď mezi Hřenskem a Ústím nad Labem zatím nevypluje, řekl mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf.

Velký pátek bude dnem zahájení provozu na lince mezi Děčínem a Mikulášovicemi, Libochovicemi a Roudnicí nad Labem na Litoměřicku či Chomutovem a Vejprty. Na Litoměřicku vyjede také Opárenský expres.

Na začátek sezony se připravuje Zubrnická museální železnice, která provozuje linky mezi nádražím Střekov v Ústí nad Labem a Zubrnicemi. Tradičním vozidlem na trati bude opět motorový vůz M131 přezdívaný Hurvínek. „Bohužel kvůli současné situaci je uzavřen skanzen v Zubrnicích i železniční muzeum. Skanzen ale připravil pro turisty stezku k vodním mlýnům,“ řekl Radek Kubala z železničního spolku, který usiluje o prodloužení trati až do Lovečkovic.

Na uvolnění opatření čeká linka Česká Kamenice – Kamenický Šenov, která jako jediná překračuje hranice dvou krajů. Zatím nepojede ani nová linka T9 z Prahy do Mikulášovic na Děčínsku a linka RE20 Drážďany – Ústí nad Labem – Litoměřice. „Spuštění provozu linky je předpokládáno až na základě uvolnění opatření vztahujících se k přeshraniční doprav​ě,“ uvedl Volf. Na vyplutí si musí počkat také výletní loď, která vozí turisty mezi Ústí nad Labem a Hřenskem.

V pátek zahájí provoz víkendové linky T4, které cestující přezdívají Opárenský expres. Vlakové spojení Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Chotiměř, vedoucí turisticky atraktivním Oparenským údolím, čeká druhá sezóna. Vlaky budou ve dnech provozu, tedy o víkendech a státních svátcích, jezdit sedmkrát denně ve dvouhodinovém taktu.

V pátek vyjede netradiční souprava vedená lokomotivou 742.119 s přezdívkou Modrý kocour. Na Velikonoční pondělí vyjede také speciální souprava, kterou povede lokomotiva Bardotka 749.039. Cestující se v tento den navíc mohou těšit na čokoládové překvapení.

Turistické železniční linky bývají každoročně v provozu o víkendech a svátcích od dubna do konce září. Loni se rozjely kvůli vypuknutí epidemie koronaviru až v polovině května. Cestující musí dodržovat všechna opatření, jako je například povinnost mít respirátor.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vysočina West: Pelhřimovsko má nově destinační společnost

Turistickou nabídku Pelhřimovska začíná propagovat nová organizace destinačního managementu Vysočina West. Ve spolku mají zastoupení čtyři největší města regionu i podnikatelé v cestovním ruchu. Novinářům to řekl předseda představenstva Martin Ecler, který je zároveň ředitelem městské organizace...

Číst více
Foto: CCRJM

Jižní Morava díky influencerům oslovila půl milionu lidí

Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava vsadila v loňském roce na spolupráci s cestovatelským portálem Worldee. V rámci kampaně „Nestůj, cestuj“ pozvala na jih Moravy trojici influencerů a nabídla jim prezentaci zaměřenou na příběhy lidí, kteří tvoří jedinečnost tohoto...

Číst více