V Ústeckém kraji vyjedou turistické vlaky

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turistické železniční linky se v Ústeckém kraji rozjedou o Velikonocích. Pojedou jen ty spoje, které na své trase nepřejíždí hranice okresu. Výletní loď mezi Hřenskem a Ústím nad Labem zatím nevypluje, řekl mluvčí Ústeckého kraje Martin Volf.

Velký pátek bude dnem zahájení provozu na lince mezi Děčínem a Mikulášovicemi, Libochovicemi a Roudnicí nad Labem na Litoměřicku či Chomutovem a Vejprty. Na Litoměřicku vyjede také Opárenský expres.

Na začátek sezony se připravuje Zubrnická museální železnice, která provozuje linky mezi nádražím Střekov v Ústí nad Labem a Zubrnicemi. Tradičním vozidlem na trati bude opět motorový vůz M131 přezdívaný Hurvínek. „Bohužel kvůli současné situaci je uzavřen skanzen v Zubrnicích i železniční muzeum. Skanzen ale připravil pro turisty stezku k vodním mlýnům,“ řekl Radek Kubala z železničního spolku, který usiluje o prodloužení trati až do Lovečkovic.

Na uvolnění opatření čeká linka Česká Kamenice – Kamenický Šenov, která jako jediná překračuje hranice dvou krajů. Zatím nepojede ani nová linka T9 z Prahy do Mikulášovic na Děčínsku a linka RE20 Drážďany – Ústí nad Labem – Litoměřice. „Spuštění provozu linky je předpokládáno až na základě uvolnění opatření vztahujících se k přeshraniční doprav​ě,“ uvedl Volf. Na vyplutí si musí počkat také výletní loď, která vozí turisty mezi Ústí nad Labem a Hřenskem.

V pátek zahájí provoz víkendové linky T4, které cestující přezdívají Opárenský expres. Vlakové spojení Litoměřice horní nádraží – Lovosice – Chotiměř, vedoucí turisticky atraktivním Oparenským údolím, čeká druhá sezóna. Vlaky budou ve dnech provozu, tedy o víkendech a státních svátcích, jezdit sedmkrát denně ve dvouhodinovém taktu.

V pátek vyjede netradiční souprava vedená lokomotivou 742.119 s přezdívkou Modrý kocour. Na Velikonoční pondělí vyjede také speciální souprava, kterou povede lokomotiva Bardotka 749.039. Cestující se v tento den navíc mohou těšit na čokoládové překvapení.

Turistické železniční linky bývají každoročně v provozu o víkendech a svátcích od dubna do konce září. Loni se rozjely kvůli vypuknutí epidemie koronaviru až v polovině května. Cestující musí dodržovat všechna opatření, jako je například povinnost mít respirátor.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více