Lidé se mohou od soboty svézt turistickými vlaky

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Turisté, cyklisté nebo rodiny s dětmi se mohou v sobotu 17. dubna letos poprvé svézt sezonními turistickými vlaky z Prahy do Středočeského kraje. Jako první vyjede již v 7:39 z hlavního nádraží Posázavský rychlík do Davle a Čerčan. Novinkou letošní sezony je Lužickohorský rychlík z Prahy do Mikulášovic, sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid.

Vlaky vyjedou z hlavního města do Posázaví, Brd, na Kokořínsko nebo do Českého ráje. Osmou sezonu zahájí cyklohráček. Každou sobotu, neděli i státní svátky až do konce října dvakrát denně sveze cestující z pražského hlavního nádraží do Slaného. „Vlak během sezony několikrát zavítá až do Zlonic,“ uvedl Drápal.

Novinkou je Lužickohorský rychlík. Ten pojede z Prahy přes Mladou Boleslav, Bezděz a Českou Lípu a Jedlovou do Mikulášovic. Vlak vyrazí z Prahy-Vršovic v 08:48 směrem na hlavní nádraží a potom dál mimo Prahu. Cyklisté se budou moci svézt cyklovlakem do Brd. V provozu budou dále také spoj Český Ráj z Prahy do Turnova, Kokořínský rychlík z Prahy přes Mělník do Mšena, Rakovnický rychlík z Prahy přes Beroun, Křivoklát do Rakovníku a Posázavský rychlík jezdící mezi Prahou, Davlí a Čerčany. Ve vlacích budou místa pro cyklisty. Vlaky provozují dopravci České dráhy a KŽC Doprava.

Ve vlacích platí kromě tarifu jednotlivých dopravců také jízdenky PID. Při cestě po Středočeském kraji je možné využít i jednodenní jízdenky v celosíťové verzi včetně Prahy za 240 korun nebo jen pro čtvrté tarifní pásmo za 160 korun. „Pro majitele předplatních jízdenek pro Prahu nabízíme také doplatkovou celodenní jízdenku pro vnější pásma za 150 korun,“ dodal Drápal.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více
Foto: TO Pardubicko

Na Pardubicku jednali o výběru poplatků z pobytu i moderních technologiích

V Pardubicích se včera sešli místní aktéři cestovního ruchu. Debatovali například o moderních technologiích v turismu nebo o výběru poplatků z pobytu. Pravidelné jednání uspořádala už pošesté oblastní organizace cestovního ruchu s názvem Pardubicko - Perníkové srdce Čech.

Číst více
Foto: Jiří Balát

Cyrilometodějská stezka certifikována jako Kulturní stezka Rady Evropy

Představitelé sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje a Zlínského kraje převzali včera ve Zlíně z rukou ředitele Evropského institutu kulturních stezek v Lucemburku Stefana Dominioniho certifikát Kulturní stezka Rady Evropy. V tiskové zprávě o tom informala Centrála cestovního ruchu...

Číst více