U lipenské přehrady vznikají místa pro karavany

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

V okolí lipenské přehrady vznikají na řadě míst nová parkoviště a zázemí pro turisty s karavany. Podnikatelé v oblasti tak reagují na trend z posledních měsíců, kdy se počet návštěvníků v obytných vozech výrazně zvýšil. Zázemí nabídnou uživatelům karavanů například zdroj elektřiny, toalety nebo možnost dočerpání vody.

Nárůst počtu turistů, kteří v poslední době využívají obytné vozy, zřejmě souvisí i se situací kolem koronaviru. „Je naprosto jednoznačné, že lidé se bojí potkávat na jednom místě s větším počtem ubytovaných hostů v hotelech. Takže chtějí větší soukromí, a to zejména z důvodu vlastního bezpečí,“ řekl předseda Turistického spolku Lipenska Jiří Mánek.

Zázemí pro karavany budují například provozovatelů hotelu Killián v Loučovicích na Českokrumlovsku, kde pro tyto potřeby přestavují nevyužívané sportovní hřiště. Nová místa pro obytné vozy připravuje autokemp Modřín u Lipna nad Vltavou. „Máme připraveno téměř 200 stání s připojením na elektřinu a vhodných pro karavany. Věřím, že stejně jako v loňském roce bude o tato místa velký zájem,“ uvedl Matěj Kratochvíl, generální ředitel společnosti Lipno Servis, která kemp provozuje. Další zázemí pro obytné vozy budují i v jiných lokalitách poblíž lipenské přehrady jako v Černé v Pošumaví, v Horní Plané a v Olšině.

Karavany jsou trend, kterému se již druhým rokem přizpůsobuje celé Lipensko. Mnoho členů Turistického spolku Lipenska nyní investuje do potřebné infrastruktury a vychází tak karavanistům vstříc. „Je to nutnost. Mezi novými karavanisty jsou samozřejmě i takoví, kteří rádi vyrazí do přírody, ale často si jí neváží jak by bylo třeba. Loni jsme zaznamenali vyplachování chemických toalet do Vltavy nebo do Lipenské přehrady, a to je naprosto nepřípustné. S trendem karavaningu musí přijít nějaké systémové řešení. Je to věc, které by se měly přizpůsobit i chystané dotační tituly nejen na Lipensku, ale v celé České republice,“ doplnil Mánek.

Nejnovější články z rubriky Automobilová

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cestovatelský startup Daytrip získal investici skoro 150 milionů

Český startup Daytrip, který vytvořil platformu poskytující soukromou přepravu pro turisty mezi městy, získal 6,14 milionu eur (skoro 150 milionů Kč) od budapešťského fondu Euroventures a další investorské fondy. Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Investice chce...

Číst více
Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více