Cestovatelský startup Daytrip získal investici skoro 150 milionů

Foto: Shutterstock.com Daytrip nabízí soukromou přepravu mezi městy Foto: Shutterstock.com

Český startup Daytrip, který vytvořil platformu poskytující soukromou přepravu pro turisty mezi městy, získal 6,14 milionu eur (skoro 150 milionů Kč) od budapešťského fondu Euroventures a další investorské fondy. Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Investice chce využít na další rozvoj startupu.

Daytrip nabízí turistům využití soukromých vozů s místními řidiči. Podle firmy si tak turisté mohou vyzkoušet autentickou dopravu pro vybranou zemi. Společnost vznikla v roce 2015 s cílem nabídnout turistům alternativu k obvyklým způsobům dopravy. Platforma se postupně rozšířila do 85 zemí a její služby od té doby využilo přes 300 000 turistů.

„Tým společnosti Daytrip prokázal schopnost vybudovat rychle rostoucí mezinárodní firmu a cílem naší investice je pomoci společnosti vrátit se po pandemii na růstovou trajektorii,“ uvedl partner Euroventures Zoltán Tóth.

Investice je pro startup vítaným impulsem v době pandemie, která rozvoj firmy zpomalila. „Důvěra, kterou do nás Euroventures vložili v podobě nové významné investice, nám umožňuje nejen pokračovat v naší před-covidové exponenciální trajektorii, ale také využít nové a lukrativní příležitosti, které se od té doby na trhu objevily,“ řekl generální ředitel Daytrip Tomáš Turek.

Vedle Euroventures, které prostřednictvím své budapešťské pobočky investuje do nových startupů ve střední Evropě, se k investici do českého startupu připojily fondy J&T Ventures, Nation 1 VC a Pale Fire Capital.

Nejnovější články z rubriky Automobilová

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: JCCR

Rozvoj kempingu a karavaningu na jihu Čech podpoří dotace

Jihočeský kraj zahájil v pondělí 3. ledna příjem žádostí o dotace na podporu rozvoje turistické infrastruktury pro kemping a karavaning. O příspěvky na budování nových karavanových stání, v menším rozsahu pak také na rekonstrukce a modernizace zázemí stávajících kempů, se mohou zájemci...

Číst více