Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu Karavany na Lipensku Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Vyhlášený dotační program reagoval na rostoucí popularitu kempování a cestování s obytnými auty či přívěsy v Evropě. Cílem opatření bylo mimo jiné také udržení a zvýšení konkurenceschopnosti regionu v oblasti cestovního ruchu.

„Za tento zájem jsem velice rád, protože karavaning je významným turistickým segmentem a vedení kraje jeho rozvoj velmi podporuje. Pro tento program jsme proto v rozpočtu vyčlenili pět a půl milionu korun. Jižní Čechy mají obrovský potenciál nádherné přírody a chceme, aby se staly ‚Skandinávií‘ pro karavaning. Proto potřebujeme nabídnout kvalitní zázemí, které je právě v severských zemích,“ vyjádřil se ke strategii kraje v tiskové zprávě jihočeský hejtman Martin Kuba.

„Co je naším cílem? Přiblížit krásnou jihočeskou krajinu lidem. Když se jim bude v našem kraji líbit, budou se sem rádi vracet a podpoří tak Jihočechy, kteří pracují v oblasti cestovním ruchu,“ upřesnil náměstek hejtmana František Talíř. „Nyní je na území kraje pětadvacet karavanových kempů, vidíme proto naději na významné zlepšení nabídky pro karavany přijíždějící na jih Čech,“ dodal.

Karavanisté totiž zastavují nejen tam, kde se jim líbí, ale i tam, kde mají k dispozici potřebné služby. Nepotřebují celý kemp, stačí jim místo se spolehlivou dodávkou elektřiny, vody a možností ekologické likvidace odpadu. V porovnání s Německem nebo Rakouskem je v Česku takových míst jako šafránu, což brzdí rozvoj této stále významnější části cestovního ruchu. Mezeru na trhu se dnes snaží zaplnit stále více majitelů pozemků, kteří jsou ochotní tyto služby karavanistům nabídnout.

„Přímo na centrále jsme absolvovali řadu osobních setkání se zájemci o tento druh podpory cestovního ruchu. Kvůli množství dotazů jsme dokonce uspořádali informativní online seminář. Vzhledem k tomu, že finanční převis poptávky byl jeden milion korun, projednáme s vedením kraje možnost vypsání dalšího kola tohoto grantového programu,“ doplnil ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Petr Soukup.

Nejnovější články z rubriky Automobilová

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Cestovatelský startup Daytrip získal investici skoro 150 milionů

Český startup Daytrip, který vytvořil platformu poskytující soukromou přepravu pro turisty mezi městy, získal 6,14 milionu eur (skoro 150 milionů Kč) od budapešťského fondu Euroventures a další investorské fondy. Společnost to oznámila v tiskové zprávě. Investice chce...

Číst více
Foto: JCCR

Rozvoj kempingu a karavaningu na jihu Čech podpoří dotace

Jihočeský kraj zahájil v pondělí 3. ledna příjem žádostí o dotace na podporu rozvoje turistické infrastruktury pro kemping a karavaning. O příspěvky na budování nových karavanových stání, v menším rozsahu pak také na rekonstrukce a modernizace zázemí stávajících kempů, se mohou zájemci...

Číst více