×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Třetí díl průvodce To je Brno představí industriál

Turistické a informační centrum města Brna (TIC) vydalo třetího průvodce To je Brno. Deset autorů se v 11 kapitolách zaměřilo na brněnský industriál a přibližují například, proč se městu kdysi přezdívalo Moravský Manchester. O průvodci informovala mluvčí centra Adéla Nováková.

Turistické a informační centrum města Brna (TIC) vydalo třetího průvodce To je Brno

První díl vydaný v roce 2017 vyvolal řadu nevolí, avšak jen za několik dnů se prodaly dvě třetiny nákladu. „Tu téměř revoluci vzbudilo pojetí průvodce, který byl sborníkem textů vybraných autorů a jejich pohledu na Brno. Bez příkras a zásahů vydavatele. Ne oficiální pohled města, ale osobní názor lidí, kteří ho znají jak své boty. Právě autentická linka je pro nás jednou ze stěžejních při propagaci města. Funguje to i u jiných projektů a tento mnohdy až brutálně autentický pohled zůstal zachován i u dvojky a nyní ho nabízí díl třetí,“ uvedla Nováková.

Čtenáři v novém průvodci nahlédnou například do historie vzniku průmyslových oblastí nebo zjistí, jak bydleli podnikatelé. Část knihy se zamýšlí nad dnešním významem těchto míst, aktuálností jejich výpovědi a možným potenciálem pro časy budoucí.

Ředitelka centra Jana Janulíková vyzývá, aby lidé po přečtení průvodce o brněnském industriálu vyšli do ulic, prozkoumali bývalé průmyslové zóny a brownfieldy a zastavili se na chvíli na opuštěných místech, kde kdysi býval čilý ruch. Autentický průvodce TO JE BRNO III je k dostání za 199 korun.

 Foto: Michal Růžička / TIC Brno
 
 
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více