Třetí díl průvodce To je Brno představí industriál

Turistické a informační centrum města Brna (TIC) vydalo třetího průvodce To je Brno. Deset autorů se v 11 kapitolách zaměřilo na brněnský industriál a přibližují například, proč se městu kdysi přezdívalo Moravský Manchester. O průvodci informovala mluvčí centra Adéla Nováková.

Turistické a informační centrum města Brna (TIC) vydalo třetího průvodce To je Brno

První díl vydaný v roce 2017 vyvolal řadu nevolí, avšak jen za několik dnů se prodaly dvě třetiny nákladu. „Tu téměř revoluci vzbudilo pojetí průvodce, který byl sborníkem textů vybraných autorů a jejich pohledu na Brno. Bez příkras a zásahů vydavatele. Ne oficiální pohled města, ale osobní názor lidí, kteří ho znají jak své boty. Právě autentická linka je pro nás jednou ze stěžejních při propagaci města. Funguje to i u jiných projektů a tento mnohdy až brutálně autentický pohled zůstal zachován i u dvojky a nyní ho nabízí díl třetí,“ uvedla Nováková.

Čtenáři v novém průvodci nahlédnou například do historie vzniku průmyslových oblastí nebo zjistí, jak bydleli podnikatelé. Část knihy se zamýšlí nad dnešním významem těchto míst, aktuálností jejich výpovědi a možným potenciálem pro časy budoucí.

Ředitelka centra Jana Janulíková vyzývá, aby lidé po přečtení průvodce o brněnském industriálu vyšli do ulic, prozkoumali bývalé průmyslové zóny a brownfieldy a zastavili se na chvíli na opuštěných místech, kde kdysi býval čilý ruch. Autentický průvodce TO JE BRNO III je k dostání za 199 korun.

 Foto: Michal Růžička / TIC Brno
 
 
 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: m-ARK

Muzeum historických kočárů v novém kabátě

V Čechách pod Kosířem v Olomouckém kraji bylo slavnostně otevřeno dlouho budované Muzeum kočárů.

Číst více
Foto: COT, logo: Beskydhost

VCCR 2020/2021, Nejlepší turistický produkt, 3. místo: Po medvědích tlapkách

Autor COT Všechny moje články

Číst více
Foto: Svazek obcí Mikroregionu Mohelnicko

VCCR 2020/2021, Nejlepší turistický produkt, 2. místo: Cyklotrasa Ochutnej Moravu na kole

Autor COT Všechny moje články

Číst více