Sezona v Brně byla navzdory odlivu cizinců úspěšná

Letošní turistická sezona v Brně byla úspěšná, i když kvůli pandemii koronaviru ubylo zahraničních turistů. Památky a další místa pokles zájmu nepocítila, uvedlo brněnské Turistické a informační centrum (TIC).

Letošní turistická sezona v Brně byla úspěšná, i když kvůli pandemii koronaviru ubylo zahraničních turistů

„Brno zaznamenalo úbytek zahraničních turistů, na druhou stranu ale přibyli ti tuzemští. Pokud hodnotíme letošní situaci pohledem návštěvnosti, vidíme, že se čísla lehce proměnila, ale sezona je obecně úspěšná,“ řekla primátorka Markéta Vaňková. Zájem turistů upoutaly festivaly Maraton hudby Brno, Na prknech, dlažbě a trávě, Brasil fest, gastronomické akce v centru i městská slavnost Den Brna.

Podle informačního centra pomohly návštěvnosti novinky v nabídce. Mimořádný zájem vyvolaly prohlídky Vodojemu pod Žlutým kopcem, které se vyprodaly během pár minut. Také další podzemní atrakce jako Labyrint pod Zelným trhem, Mincmistrovský sklep a Kostnice u sv. Jakuba zaznamenaly výborná čísla, která dosahovala téměř rekordu z loňského roku.

„Úspěšný byl projekt Brno INdustrial, další novinka letošního roku. V nabídce jsou komentované prohlídky industriálních areálů, které poznáte pěšky nebo turistickým minibusem. K této novince je navíc nutné přidat i klasické tematické prohlídky, kterých bylo výrazně více než v předchozích letech a zaznamenaly rekordní, dvojnásobný počet návštěvníků. Dvojnásobný počet návštěvníků měl rovněž projekt Brno a jeho chrámy,“ uvedla ředitelka TIC Jana Janulíková.

Obecně jsou podle TIC návštěvnosti brněnských turistických atrakcí na srovnatelné úrovni jako předloni, protože loňský rok byl z hlediska návštěvnosti rekordní.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

SOUTĚŽ o wellness POBYT pro dva v Karlovarském kraji

PRAVIDLA SOUTĚŽE: Doba konání soutěže: od 19. 9. 2021 do 3. 10. 2021 do 23:59 Podmínky vstupu do soutěže: Účastníkem v soutěži se stáváte zodpovězením na soutěžní otázku, resp. vyplněním formuláře a kliknutím na „To se mi líbí“ na facebookové stránce...

Číst více
Foto: Shutterstock.com, Vysočina Tourism, Koruna Vysočiny (montáž: COT group)

Vysočina Tourism povede Oľga Königová

Novou ředitelkou organizace destinačního managementu Vysočina Tourism se stane Oľga Königová, která ve funkci nahradí Tomáše Čiháka. Ten měl chod krajské DMO na starosti od roku 2009. Oľga Königová doposud stála v čele destinační společnosti Koruna...

Číst více
Foto: Gorics / Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje získaly lázně i terénní stezky

Absolutními vítězi loňského a letošního ročníku Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje jsou Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové na Jesenicku a Hanácká stezka na Prostějovsku, což jsou terénní stezky pro jízdní kola. Výsledky Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje...

Číst více