Stoupá zájem o zájezdy k moři na poslední chvíli

Zájem o cestování do zahraničí na poslední chvíli se mezi Čechy v posledních týdnech zvýšil. Oblíbené destinace na last minute dovolenou jsou například Egypt nebo Tunisko. Tyto dovolené jsou často spojené s negativním testem na koronavirus, uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

ájem o cestování do zahraničí na poslední chvíli se mezi Čechy v posledních týdnech zvýšil

„Objevuje se nový trend – jakmile je test na koronavirus negativní, sbalím si potřebné věci, rodinu, vybírám na poslední chvíli zájezd a odjíždím na dovolenou. Zájem je vidět na naší speciální stránce kammuzu.cz, která vznikla za účelem rychlé orientace. Stránka ukazuje u jednotlivých turisticky populárních zemí, jaké náležitosti je třeba splnit, aby tam Češi mohli vycestovat,“ řekl Ondrůj. Aktuálně se nejvíce prodávají last minute zájezdy do Egypta, Tunisu a na Kanárské ostrovy.

Podle manažerky letenek Student Agency Věry Janičinové také stoupl ve druhé polovině října zájem o letenky do exotických destinací, jako jsou Maledivy, Dubaj, Zanzibar nebo Mexiko. „Změnilo se nákupní chování, lidé nakupují letenky většinou jednotky dnů před odletem. Často právě v návaznosti na negativní výsledek testu na covid-19,“ dodala Janičinová. Ondrůj doplnil, že celkově je zájem o cestování zhruba čtvrtinový v porovnání s předchozími roky.

Cestovní kancelář Exim tours nyní eviduje největší zájem o lokality, kde není povinné testování. „Vládne Tunisko a ostrov Djerba, proto jsme prodloužili zájezdy i na listopad. Obvykle ale bývá touhle dobou nejpopulárnější Egypt, a ten nyní tolik netáhne, protože je tam povinné testování. Obecně se ale letošní zájem s loňskými roky nedá srovnat, je daleko nižší,“ sdělil obchodní ředitel společnosti Petr Kostka.

Podle webových stránek ministerstva zahraničí mohou nyní Češi cestovat například do Portugalska či Chorvatska, do Řecka nebo Itálie musí mít test a do Maďarska nebo na Kypr nemohou.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Online

Foto: Shutterstock.com a -pmu- (montáž: COT group)

Podcast: Jak technologie přetvářejí svět turismu

O technologických trendech, které proměňují oblast cestovního ruchu a hotelnictví, jsme v zářijovém podcastu hovořili se zakladatelem a majitelem hotelového systému Previo Pavlem Kotasem. Řeč byla mimo jiné o tom, jak se na vývoji technologií a zájmu o ně podepsala pandemie...

Číst více
Foto: ABF

MBM Tourism Prague 2021 náhradou za Holiday World

Podzimní veletrh HOLIDAY WORLD se v důsledku protiepidemických opatření neuskuteční. Jako náhradu připravila společnost ABF ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj České republiky druhý ročník eventu s názvem MBM Tourism Prague. V letošním roce proběhne čistě online, tedy...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Instagram 2021: Léto plné změn

Již na jaře slibovala sociální síť Instagram velké množství změn s cílem zatraktivnit své prostředí pro uživatele a usnadnit jim práci. V průběhu léta se pak slibované novinky objevovaly v rychlém sledu jedna za druhou. Které byly nejzajímavější a stály...

Číst více