Stoupá zájem o zájezdy k moři na poslední chvíli

Zájem o cestování do zahraničí na poslední chvíli se mezi Čechy v posledních týdnech zvýšil. Oblíbené destinace na last minute dovolenou jsou například Egypt nebo Tunisko. Tyto dovolené jsou často spojené s negativním testem na koronavirus, uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj.

ájem o cestování do zahraničí na poslední chvíli se mezi Čechy v posledních týdnech zvýšil

„Objevuje se nový trend – jakmile je test na koronavirus negativní, sbalím si potřebné věci, rodinu, vybírám na poslední chvíli zájezd a odjíždím na dovolenou. Zájem je vidět na naší speciální stránce kammuzu.cz, která vznikla za účelem rychlé orientace. Stránka ukazuje u jednotlivých turisticky populárních zemí, jaké náležitosti je třeba splnit, aby tam Češi mohli vycestovat,“ řekl Ondrůj. Aktuálně se nejvíce prodávají last minute zájezdy do Egypta, Tunisu a na Kanárské ostrovy.

Podle manažerky letenek Student Agency Věry Janičinové také stoupl ve druhé polovině října zájem o letenky do exotických destinací, jako jsou Maledivy, Dubaj, Zanzibar nebo Mexiko. „Změnilo se nákupní chování, lidé nakupují letenky většinou jednotky dnů před odletem. Často právě v návaznosti na negativní výsledek testu na covid-19,“ dodala Janičinová. Ondrůj doplnil, že celkově je zájem o cestování zhruba čtvrtinový v porovnání s předchozími roky.

Cestovní kancelář Exim tours nyní eviduje největší zájem o lokality, kde není povinné testování. „Vládne Tunisko a ostrov Djerba, proto jsme prodloužili zájezdy i na listopad. Obvykle ale bývá touhle dobou nejpopulárnější Egypt, a ten nyní tolik netáhne, protože je tam povinné testování. Obecně se ale letošní zájem s loňskými roky nedá srovnat, je daleko nižší,“ sdělil obchodní ředitel společnosti Petr Kostka.

Podle webových stránek ministerstva zahraničí mohou nyní Češi cestovat například do Portugalska či Chorvatska, do Řecka nebo Itálie musí mít test a do Maďarska nebo na Kypr nemohou.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Online

Foto: František Renza

Litomyšlská lázeňská sezóna zahájena online!

Poslední dubnovou sobotu jsme oslavili 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl. Zároveň byla zahájena další litomyšlská lázeňská sezóna. Ano, mohli jsme jednoduše oznámit, že s ohledem na epidemická opatření akce není možná. Ale neudělali jsme to! Připravili jsme...

Číst více
Zdroj: Hospodářská komora ČR

Jak vidí budoucnost turismu politici? Vyslechněte předvolební debatu!

Co když zasáhne cestovní ruch další lockdown aneb jak na další vlnu pandemie? Jak na restart a rozvoj gastronomie? Zapojíme se opět do EET? Umíme podpořit ohrožené segmenty cestovního ruchu jako lázně a horská střediska? To jsou...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovy Vary spouští VARY°METRO

Návštěvníci i rezidenti lázeňského města se nově mohou inspirovat a orientovat pomocí oficiálního smart průvodce Infocentra města Karlovy Vary, který netradičně propojuje a popisuje klenoty města.

Číst více