Slovinsko se v Dubaji představí jako včelařská destinace

Ústředním tématem prezentace Slovinska na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020, která se uskuteční v Dubaji, budou včely a vše, co je s nimi spojené. Tedy i tzv. včelařská turistika.

Potenciál země v této oblasti je opravdu úctyhodný – Slovinsko je domovem 10 000 včelařů, na jeho území najdete 12 500 včelínů a téměř 170 000 včelstev. A podobně bohatá je i včelařská tradice této jihoevropské destinace. Není proto divu, že při plánování expozice pro EXPO 2020 vsadili Slovinci na tuto kartu. Expozice zemi představí jako zelené srdce Evropy nacházející se na křižovatce různých krajin, přičemž ústřední roli budou hrát včely a včelařská turistika (tzv. apitourism).

V návaznosti na EXPO 2020 se slovinské turistické sdružení snaží obyvatele Spojených arabských emirátů (potažmo celého Středního východu) motivovat k cestám do této části Evropy, během nichž mohou osobně poznat jedinečné smyslové požitky, výhody wellness a vzdělávací a kulturní dědictví, které slovinské tradice včelařství poskytují turistům. S cílem nabídnout opravdu to nejlepší spolupracoval slovinský touristboard s lokálními včelaři, podniky zpracovávajícími med a turistickými profe­sionály na vytvoření čtyřdenní včelařské dovolené, která kombinuje návštěvu slovinských kultovních turistických míst (např. Lublaně či Bledského jezera) s apitherapií (tedy léčením za pomoci včel) a návštěvami včelařských farem i dalšími turistickými atrakcemi využívajícími včel a jejich produktů. Z apituristické nabídky Slovinska zmiňme třeba pobyt v Honey Village v zeleném údolí Savinja – tam se mohou turisté doslova vžít do role včel a svoji dovolenou strávit v chatkách připomínajících plástve. V lázních Topolsica zase mohou hosté vyzkoušet medové kúry a noc strávit ve společnosti včel, resp. za jejich bzučení. V okolí Mariboru existují spe­ciální stezky nabízející krom procházky po okolí také ochutnávky různých druhů medu a medových produktů. Za návštěvu stojí také město Radovljica – na turisty tam čeká například Muzeum včelařství a šest stovek ručně malovaných včelínů.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Miroslav Rončák

Jak efektivně po pandemii covid-19 oslovit německý trh: Příklad Arménie

V současném (post)covidovém období, kdy se situace na jednotlivých trzích neustále mění,  je pro destinace nutné reagovat operativně s přesným načasováním konkrétních aktivit. Jednou z priorit je vrátit turistům ztracenou důvěru. Přestože se Arménie zatím v rozvoji cestovního ruchu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Bali pootevírá hranice turistům. Evropané si počkají

Dnešním dnem se pro mezinárodní leteckou dopravu otevírá letiště na indonéském ostrově Bali. Zavřené bylo kvůli epidemii nemoci covid-19 déle než rok.

Číst více
Foto: Letiště Praha

Zimní novinky Čedoku? Přímé lety do exotiky

Cestovní kancelář Čedok představila nabídku exotických zájezdů na zimní sezonu. Její klienti mohou vybírat z cest do Dominikánské republiky, na Zanzibar, Maledivy a nově také do Keni a Mexika. Do dálkových destinací bude létat z Letiště Václava Havla Praha...

Číst více