×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Skiareály investovaly miliony korun

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Lyžařská střediska v Beskydech na Frýdecko-Místecku letos investovala do modernizace svých areálů miliony korun. Peníze šly především do vylepšení zasněžovací techniky a zázemí pro návštěvníky, uvedli provozovatelé areálů v Moravskoslezském kraji.

Středisko Ski Bílá, které je největším lyžařským areálem v regionu, investovalo v letošním roce hlavně do zvýšení bezpečnosti lyžařů. „Koupili jsme záchranné bezpečnostní sítě typu A, které jsou na pevných konstrukcích na ocelových nosnících,“ přiblížil vedoucí střediska Jaroslav Vrzgula. V areálu se také upravovaly sjezdové tratě. „Rozšiřovali jsme dojezd souběhu naší zelené a modré sjezdovky v dolní části. Taky jsme investovali do zasněžovacího systému,“ doplnil dále Vrzgula. Výše investic se podle něj přiblíží pěti milionům korun. Ceny za lyžování se na Bílé zdraží jen mírně, například jednodenní jízdenka ale bude nadále za 540 Kč. „Půjde o minimální zvednutí. Udělali jsme desetikorunové úpravy v krátkodobých jízdenkách dvouhodinových a tříhodinových,“ řekl vedoucí skiareálu.

Ve Ski Parku Gruň ve Starých Hamrech dosahují letošní investice téměř dvou milionů korun. „Koupili jsme nový stroj na úpravu skluznic na lyžích a na snowboardech. Rozšířili jsme skiservis a půjčovnu,“ uvedl výkonný ředitel Ski Parku Gruň Kemal Rušitovič. Ve středisku se investovalo i do provozních věcí, které navenek nejsou na první pohled příliš vidět. „Budou nové turnikety, a tím pádem rozšíříme tarify. Na starých turniketech se nedalo nastavit tolik různých časových variant, neměli jsme třeba dvouhodinové a trojhodinové časové jízdné. Tarify se budou upravovat, ale ceny jsme ještě nezadávali,“ doplnil výkonný ředitel Ski Parku.

Provozovatel Ski areálu Opálená v Pstruží Petr Mikeska zmínil, že investice ve středisku šly opět hlavně do technologie zasněžování, které je pro něj prioritou. „Je důležité svah co nejrychleji a efektivně vysněžit. Máme oboustranné zasněžování sjezdovky, což je obrovská výhoda,“ dodal. Důležité je podle něj vytvořit lyžařům co nejlepší podmínky, ale investice do nových technologií přinášejí i úsporu energie a vody. „Hlavně doufáme, že přijde mráz, a kdyby napadl sníh, bylo by to dobré, protože kulisa kolem je taky žádaná. Přál bych si jako všichni provozovatelé pěknou zimu, na nás je udělat všechno ostatní,“ připustil provozovatel skiareálu. Uvedl, že ceny ještě nemají stanovené, nepočítá ale s tím, že by je výrazně zvedali.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Jihočeská centrála cestovního ruchu

Jižní Čechy se rozrostou o další modernizovaná karavanová stání

Do dotačního programu Jihočeského kraje, zaměřeného na vznik nových a modernizaci současných karavanových stání, dorazilo k termínu podání celkem 27 žádostí. V tiskové zprávě o tom informovala Jihočeská centrála cestovního ruchu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Karlovarský kraj podpoří památky a turismus 16 miliony korun

Karlovarský kraj letos vyhlásil dva nové dotační programy na podporu památkové péče a cestovního ruchu. První se zaměří na projektovou přípravu a druhý na podporu památek zapsaných na seznam Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Celkem kraj rozdělí...

Číst více
Foto: Petr1888 / Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Úspěšná misie poličského muzea – příklad hodný následování

Dlouhodobým cílem Městského muzea a galerie Polička je přibližovat dětem z mateřských školek, žákům i studentům témata z historie, národopisu či umění.  V době „covidové“, kdy bylo pro školy i školky náročnější vydat se do muzea, obrátili gard. Místo zvaní...

Číst více