Restaurace? OK. Wellness? Fajn. A co kongresy?

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Včerejší oznámení, že se od pondělí mohou otevřít restaurace, bazény, wellness zařízení a další služby, vzbudilo na straně podnikatelů nadšení mísené s úžasem. Takovou rychlost finální fáze rozvolňování čekal jen málokdo. Přesto se najdou obory, jejichž představitelé se cítí ošizeni.

Mezi odvětví, která jsou stále svázána přísnými opatřeními, patří kongresový průmysl. V tiskové zprávě na to včera upozornila Hospodářská komora ČR. Omezení svazující pořadatele kongresů a eventů přitom podle zástupců tohoto oboru postrádají logiku – povolená kapacita kongresových akcí je stále podle aktuálního nařízení nižší než kupříkladu u kulturních akcí. „Podle našeho názoru jde o značný nepoměr. Vláda dosud nevysvětlila, v čem je jakýkoliv koncert méně rizikový než třeba firemní kongres. S naším oborem navíc vláda o důvodech přísnějších opatření pro eventy nekomunikuje a naše detailně připravené návrhy dlouhodobě ignoruje. Jsme každopádně připraveni se s reprezentanty státu sejít a o dalším postupu jednat,“ uvedl Vít Rozehnal, předseda České eventové asociace.

Už ve čtvrtek Hospodářská komora apelovala na vládu, aby rozvolnila opatření od nadcházejícího pondělí. Fakt, že k rozvolnění opravdu dojde, proto pochopitelně přivítala. „Oceňujeme, že vláda argumenty podnikatelů vzala v potaz a umožnila dřívější návrat do normálního života. Je nicméně třeba zopakovat, že pro stále omezené obory musí stát zachovat kompenzační programy. Jinak riskuje o mnoho pomalejší návrat ekonomiky k normálu,“ dodal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který zároveň apeloval na podnikatele i veřejnost, aby i přes výrazně se lepšící pandemickou situaci v Česku nadále důsledně dodržovali preventivní opatření. „Je v zájmu nás všech, abychom se vyhnuli další vlně koronavirové pandemie a jakýmkoliv lockdownům. A i když se od pondělí do jisté míry vracíme do běžného života, musíme být obezřetní a chovat se rozumně,“ uzavřel Dlouhý.

Autor

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Spor o podporu incomingu: zakopou ACK ČR a MMR tomahawk?

Jedno z tradičních klišé říká, že o peníze jde až v první řadě. Mediální přestřelka, která se v posledních týdnech strhla mezi Asociací cestovních kanceláří ČR a Ministerstvem pro místní rozvoj, tuto úvahu podporuje. Zároveň ale relativizuje. Přestože jádrem sporu...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vznikne nová norma pro online platformy pro rezervaci ubytování?

Mezinárodní organizace pro normalizaci (ISO) zvažuje vytvoření nového pracovního bodu, jehož účelem by byl vznik normy pro online platformy pro rezervaci ubytování vedoucí ke standardizaci jejich provozu.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Jakou budoucnost plánují politici cestovnímu ruchu, hotelnictví a gastronomii?

Rozhodujete se, komu v nadcházejících parlamentních volbách dát svůj hlas, i podle toho, jakou budoucnost plánují jednotlivé strany pro obor, který vás živí? Pomoci vám může anketa, kterou mezi lídry politických stran a uskupení provedla Asociace hotelů a restaurací...

Číst více