Restaurace? OK. Wellness? Fajn. A co kongresy?

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Včerejší oznámení, že se od pondělí mohou otevřít restaurace, bazény, wellness zařízení a další služby, vzbudilo na straně podnikatelů nadšení mísené s úžasem. Takovou rychlost finální fáze rozvolňování čekal jen málokdo. Přesto se najdou obory, jejichž představitelé se cítí ošizeni.

Mezi odvětví, která jsou stále svázána přísnými opatřeními, patří kongresový průmysl. V tiskové zprávě na to včera upozornila Hospodářská komora ČR. Omezení svazující pořadatele kongresů a eventů přitom podle zástupců tohoto oboru postrádají logiku – povolená kapacita kongresových akcí je stále podle aktuálního nařízení nižší než kupříkladu u kulturních akcí. „Podle našeho názoru jde o značný nepoměr. Vláda dosud nevysvětlila, v čem je jakýkoliv koncert méně rizikový než třeba firemní kongres. S naším oborem navíc vláda o důvodech přísnějších opatření pro eventy nekomunikuje a naše detailně připravené návrhy dlouhodobě ignoruje. Jsme každopádně připraveni se s reprezentanty státu sejít a o dalším postupu jednat,“ uvedl Vít Rozehnal, předseda České eventové asociace.

Už ve čtvrtek Hospodářská komora apelovala na vládu, aby rozvolnila opatření od nadcházejícího pondělí. Fakt, že k rozvolnění opravdu dojde, proto pochopitelně přivítala. „Oceňujeme, že vláda argumenty podnikatelů vzala v potaz a umožnila dřívější návrat do normálního života. Je nicméně třeba zopakovat, že pro stále omezené obory musí stát zachovat kompenzační programy. Jinak riskuje o mnoho pomalejší návrat ekonomiky k normálu,“ dodal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který zároveň apeloval na podnikatele i veřejnost, aby i přes výrazně se lepšící pandemickou situaci v Česku nadále důsledně dodržovali preventivní opatření. „Je v zájmu nás všech, abychom se vyhnuli další vlně koronavirové pandemie a jakýmkoliv lockdownům. A i když se od pondělí do jisté míry vracíme do běžného života, musíme být obezřetní a chovat se rozumně,“ uzavřel Dlouhý.

Tento obsah je pouze pro předplatitele. Zakoupit článek nebo objednat si předplatné.

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?

Česká unie cestovního ruchu zve na online tiskovou konferenci s názvem „Předvolební otázka za miliardy: Jak pomoct cestovnímu ruchu?". Kromě novinářů jsou zváni i zástupci odborné veřejnosti. Tisková konference proběhne 22. června od 15 hodin.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chorvatsku už svítí oranžová

Nejoblíbenější letní destinace českých turistů byla nově na semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR zařazena mezi země se středním rizikem nákazy covid-19 (oranžová barva). Turistům vracejícím se z Chorvatska se tak zjednoduší podmínky.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ACK: Vláda otevřela incomingové agentury, klienti však nesmí přijet

Dne 10. května 2021 bylo ukončeno nařízení, které doposud omezovalo možnost mít otevřené provozovny. To znamenalo, že i cestovní agentury a cestovní kanceláře pracující v incomingovém cestovním ruchu mohly otevřít své provozovny. Nicméně vláda svým rozhodnutím tyto provozovny sice...

Číst více