Restaurace? OK. Wellness? Fajn. A co kongresy?

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Včerejší oznámení, že se od pondělí mohou otevřít restaurace, bazény, wellness zařízení a další služby, vzbudilo na straně podnikatelů nadšení mísené s úžasem. Takovou rychlost finální fáze rozvolňování čekal jen málokdo. Přesto se najdou obory, jejichž představitelé se cítí ošizeni.

Mezi odvětví, která jsou stále svázána přísnými opatřeními, patří kongresový průmysl. V tiskové zprávě na to včera upozornila Hospodářská komora ČR. Omezení svazující pořadatele kongresů a eventů přitom podle zástupců tohoto oboru postrádají logiku – povolená kapacita kongresových akcí je stále podle aktuálního nařízení nižší než kupříkladu u kulturních akcí. „Podle našeho názoru jde o značný nepoměr. Vláda dosud nevysvětlila, v čem je jakýkoliv koncert méně rizikový než třeba firemní kongres. S naším oborem navíc vláda o důvodech přísnějších opatření pro eventy nekomunikuje a naše detailně připravené návrhy dlouhodobě ignoruje. Jsme každopádně připraveni se s reprezentanty státu sejít a o dalším postupu jednat,“ uvedl Vít Rozehnal, předseda České eventové asociace.

Už ve čtvrtek Hospodářská komora apelovala na vládu, aby rozvolnila opatření od nadcházejícího pondělí. Fakt, že k rozvolnění opravdu dojde, proto pochopitelně přivítala. „Oceňujeme, že vláda argumenty podnikatelů vzala v potaz a umožnila dřívější návrat do normálního života. Je nicméně třeba zopakovat, že pro stále omezené obory musí stát zachovat kompenzační programy. Jinak riskuje o mnoho pomalejší návrat ekonomiky k normálu,“ dodal prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který zároveň apeloval na podnikatele i veřejnost, aby i přes výrazně se lepšící pandemickou situaci v Česku nadále důsledně dodržovali preventivní opatření. „Je v zájmu nás všech, abychom se vyhnuli další vlně koronavirové pandemie a jakýmkoliv lockdownům. A i když se od pondělí do jisté míry vracíme do běžného života, musíme být obezřetní a chovat se rozumně,“ uzavřel Dlouhý.

Autor

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Hana Krejbichová / Prague Convention Bureau

Zástupci kongresové Prahy si zvolili nové vedení

Ve středu 4. května se uskutečnila valná hromada Prague Convention Bureau, v rámci níž proběhla volba nového představenstva a členů revizní komise. Kongresový průmysl Prahy, který je oficiálně zastřešován právě Prague Convention Bureau, tak získal nové vedení.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Restauratérům i ubytovatelům se vracejí hosté

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) ve spolupráci se společností Data Servis – informace zveřejnila výsledky vývoje tržeb v ubytovacích a stravovacích zařízeních za první čtvrtletí letošního roku. Z průzkumu vyplývá, že provozovatelé restaurací zažívají postupný návrat hostů na...

Číst více