Praha přivítá Kulatý stůl Unie mezinárodních asociací

Foto: Shutterstock.com Kulatý stůl UIA bude hostit Prague Convention Bureau Foto: Shutterstock.com

Tradiční formát Kulatých stolů Unie mezinárodních asociací (The Union of International Associations – UIA) se uskuteční v Kongresovém centru Praha od 18. do 19. listopadu. Čtrnáctý ročník akce, který hostí Prague Convention Bureau (PCB), proběhne v hybridním formátu, a umožní tak účast i těm delegátům, kteří nebudou moci reálně přicestovat do Prahy. PCB o tom informovala v tiskové zprávě.

Setkání UIA Round Tables jsou každoročně organizována Unií mezinárodních asociací, která byla založena v roce 1907 v Bruselu jakožto výzkumné a dokumentační centrum. Kulaté stoly, které jsou základním pilířem edukačního programu UIA, poskytují účastníkům příležitost vzdělávat se prostřednictvím networkingu a příkladů best practice, potkávat zástupce ostatních mezinárodních asociací a sdílet poznatky a znalosti z řízení asociací.

Prague Convention Bureau získalo hostitelství této akce již v roce 2018. Kvůli celosvětové pandemii onemocnění COVID-19 se však organizátoři rozhodli Kulatý stůl z původního termínu v roce 2020 o rok posunout, a to na letošní listopad a uskutečnit ho v hybridním formátu.

„Díky tomu, že Praha je jednou z předních destinací propagujících hybridní formát akcí a zároveň je též jedním ze čtyř spoluzakládajících členů Hybrid City Alliance – mezinárodní aliance vzniklé v roce 2020 – jsme byli schopni nabídnou UIA možnost zorganizovat 14. ročník Kulatého stolu v hybridní formě. Ta umožní jak reálnou účast delegátů v místě konání akce, tak i vzdálené připojení online účastníků, kteří z různých důvodů nemohou přicestovat do Prahy, ale i přes to se díky hybridní formě budou moci zapojit v reálném čase do dění na místě a propojit se svými kolegy. Pro účastníky jsme též připravili speciální interaktivní workshop zaměřený právě na organizaci hybridních eventů a benefity, které tento typ akcí přináší, a které jsou shrnuty již ve whitepaperu nedávno publikovaném právě Hybrid City Alliance. Na workshopu jako jeden z řečníků vystoupí i prof. RNDr. Radomír Kužel, CSc., lokální ambasador kongresu Mezinárodní krystalografické unie (IUCr), který se uskutečnil též v hybridním formátu v létě tohoto roku,“ doplňuje Roman Muška, ředitel Prague Convention Bureau.

Kromě již zmíněného workshopu zaměřeného na hybridní eventy, kterého se zúčastní za Hybrid City Alliance i Roman Muška a Bas Schot (ředitel The Hague Convention Bureau, spoluzakládajícího člena Hybrid City Alliance), se během dvoudenního programu uskuteční i další čtyři workshopy:

  • Nina Gabatan, World Steel Association: The road to membership retention is engagement“
  • Sara Polak, prg.ai: AI – the next revolution and evolution of society”
  • Cyril Ritchie, Prezident UIA: The United Nations and Civic Associations”
  • Marc Mekki, Inspire Limitless: Innovation through Design Thinking“

Pro delegáty, kteří přicestují do Prahy, jsou připraveny též inspekční prohlídky vybraných pražských hotelů a kongresových center a komentované prohlídky města.

„Za asociaci jsme velice rádi, že se 14. ročník Kulatého stolu UIA po ročním odkladu v Praze v listopadu uskuteční. Hybridní formát, který umožnilo Prague Convention Bureau ve spolupráci s technickými partnery, otevírá akci nejen evropských asociacím, ale i mnoha dalším, které se tak mohou zapojit do edukačního programu a setkat se s ostatními kolegy z asociací. Těšíme se, že ve spolupráci s Prague Convention Bureau se nám podaří uskutečnit příjemný a úspěšný event jak pro delegáty, tak pro zástupce z řad UIA a Prague Convention Bureau,“ uzavírá Jacques de Mévius, generální tajemník UIA.

Registrace na akci je dostupná na oficiálních stránkách UIA Round Table Europe Prague: https://uia.org/roundtable/2021/europe.

Nejnovější články z rubriky Asociace

Foto: Shutterstock.com

Pro kompenzace bude stačit 30procentní pokles obratu

Profesní svazy mohou slavit malé, ale důležité vítězství – vláda vyhověla jejich požadavku a odsouhlasila, že podmínkou pro vstup do kompenzačních programů bude pokles obratu firmy o 30 procent. S odvoláním na vyjádření ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

ČUCR apeluje na vládu, aby spustila kompenzace

Česká unie cestovního ruchu (ČUCR) žádá v souvislosti s novými protikoronavirovými opatřeními vládu v demisi o přímou finanční podporu subjektů podnikajících v turismu. Nové restrikce totiž podle unie už tak kritickou situaci mnoha firem ještě dále podstatně zhorší. Další pokles...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Chystaná opatření poškodí služby, restauratéři volají po kompenzacích

Opatření, která vláda připravuje s cílem zpomalit pandemii covidu-19, budou mít podle zástupců oboru zásadní dopady na podnikání v gastronomii a ve službách. V souvislosti s očekávaným hlubokým propadem tržeb vyzvali vládu k zavedení kompenzačních programů.

Číst více