Outdoorové aktivity v Asheville v USA

Asheville je zajímavé městečko ve státě Severní Karolína, které leží na jižní straně Blue Ridge Mountains, vzdálené jen hodinu autem od národního parku Pisgah. V lokalitě Asheville se nachází systém stezek pro každého cyklistu, který si užije s úsměvem podle osobní fyzické kondice sjezdy – kopečky, srázy, technické i tvrdé výšlapy.

Asheville nabízí systém deseti nejlepších horských cyklistických stezek podle REI pro každého cyklistu, od začátečníků až po zkušené cyklisty v malebném přírodním prostředí Blue Ridge Mountains.

Pro milovníky fyzicky méně náročných cyklistických tratí, především začátečníky, je vhodný cyklistický okruh Pisgah Area Sorba v lokalitě Bent Creek. Délka cyklistického okruhu 6,2 mil je nejlepší pro ty, kdo si chtějí vylepšit svoje schopnosti v mírném horském terénu, který poskytuje spoustu možností v rámci upravené cesty bez kořenů, kamenů s mírným stoupáním.

Poněkud náročnější je cyklotrasa Lake Lames – lokalita Green Alpine Severní Karolína uvnitř státního parku, délka 12,9 mil, obtížnost pro začátečníky nebo pokročilé. Lake Lames systém stezek umožňuje vytvoření vlastního programu obtížnosti a délky jízdy. Ideální okruh pro realizaci vlastních prožitků na technickém terénu, který nabízí 770 stop stoupání a sjezdu. Pro začátečníky je určen okruh Tindo, složitost stezky je progresivní, ale přístupná pro všechny. Obtížnější překážky nabízí West Wimba Loof, především je výzvou pro náročné zatáčky a sjezdy.

Nejzajímavější je cyklostezka „Nejlepší z Du Pont“ v lokalitě Brevar, tento okruh je dlouhý 18,2 mil s obtížností pro pokročilé, nabízí technické stezky, přejezdy přes potoky, nejatraktivnější a nejpopulárnější je prudký sjezd Ridgeline. Pro méně zdatné cyklisty je vhodná trasa Du Pond Ridgeline, okruh, který je kratší, ale se stejně oblíbenou možností sjezdu.

Další cyklistické okruhy v Asheville umožňují realizaci cyklistických aktivit nejen pro náročné a aktivní cyklisty, ale i pro rodiny s dětmi. Výběr horského cyklistického okruh záleží na osobní kondici a očekávaných zážitcích každého jednotlivce. Přehled nabídky horských cyklistických tras, které patří do deseti hodnocených podle REI – Gren s Lick/Ingles Field Gap Loop, Spencer Gap-Trace Ridge Loop, Kitsuma Iheart Break, Daniel Ridge Loop, Black Mountain Loop, Pilsgah Long Tour a Fire on the Mountain.

Foto: Shutterstock.com

Mgr. Věra FišerováVysoká škola hotelová v Praze
odborná asistentka katedry cestovního ruchu
fiserova@vsh.cz
 

Autor

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Míříte do Vatikánu? Nezapomeňte covidový certifikát

Vatikán bude od 1. října požadovat po lidech, kteří vstupují na jeho území, covidový certifikát. Informovala o tom agentura ANSA. Povinnost se bude týkat jak zaměstnanců a obyvatel Vatikánu, tak turistů. Výjimku budou mít pouze lidé, kteří do...

Číst více
Foto: Zermatt Bergbahnen AG

Švýcarsko má první autonomní kabinovou lanovku

Při pátrání po zajímavých technologiích v oblasti turismu, které jsou jedním z hlavních zářijových témat, jsme narazili na první autonomní – tedy bezobslužnou – kabinovou lanovku, která od prosince loňského roku funguje v oblasti Zermattu. Vzhledem k tomu, že...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více