×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Outdoorové aktivity v Asheville v USA

Asheville je zajímavé městečko ve státě Severní Karolína, které leží na jižní straně Blue Ridge Mountains, vzdálené jen hodinu autem od národního parku Pisgah. V lokalitě Asheville se nachází systém stezek pro každého cyklistu, který si užije s úsměvem podle osobní fyzické kondice sjezdy – kopečky, srázy, technické i tvrdé výšlapy.

Asheville nabízí systém deseti nejlepších horských cyklistických stezek podle REI pro každého cyklistu, od začátečníků až po zkušené cyklisty v malebném přírodním prostředí Blue Ridge Mountains.

Pro milovníky fyzicky méně náročných cyklistických tratí, především začátečníky, je vhodný cyklistický okruh Pisgah Area Sorba v lokalitě Bent Creek. Délka cyklistického okruhu 6,2 mil je nejlepší pro ty, kdo si chtějí vylepšit svoje schopnosti v mírném horském terénu, který poskytuje spoustu možností v rámci upravené cesty bez kořenů, kamenů s mírným stoupáním.

Poněkud náročnější je cyklotrasa Lake Lames – lokalita Green Alpine Severní Karolína uvnitř státního parku, délka 12,9 mil, obtížnost pro začátečníky nebo pokročilé. Lake Lames systém stezek umožňuje vytvoření vlastního programu obtížnosti a délky jízdy. Ideální okruh pro realizaci vlastních prožitků na technickém terénu, který nabízí 770 stop stoupání a sjezdu. Pro začátečníky je určen okruh Tindo, složitost stezky je progresivní, ale přístupná pro všechny. Obtížnější překážky nabízí West Wimba Loof, především je výzvou pro náročné zatáčky a sjezdy.

Nejzajímavější je cyklostezka „Nejlepší z Du Pont“ v lokalitě Brevar, tento okruh je dlouhý 18,2 mil s obtížností pro pokročilé, nabízí technické stezky, přejezdy přes potoky, nejatraktivnější a nejpopulárnější je prudký sjezd Ridgeline. Pro méně zdatné cyklisty je vhodná trasa Du Pond Ridgeline, okruh, který je kratší, ale se stejně oblíbenou možností sjezdu.

Další cyklistické okruhy v Asheville umožňují realizaci cyklistických aktivit nejen pro náročné a aktivní cyklisty, ale i pro rodiny s dětmi. Výběr horského cyklistického okruh záleží na osobní kondici a očekávaných zážitcích každého jednotlivce. Přehled nabídky horských cyklistických tras, které patří do deseti hodnocených podle REI – Gren s Lick/Ingles Field Gap Loop, Spencer Gap-Trace Ridge Loop, Kitsuma Iheart Break, Daniel Ridge Loop, Black Mountain Loop, Pilsgah Long Tour a Fire on the Mountain.

Foto: Shutterstock.com

Mgr. Věra FišerováVysoká škola hotelová v Praze
odborná asistentka katedry cestovního ruchu
fiserova@vsh.cz
 

Autor

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Thajsko už nebude posílat očkované turisty do karantény

Thajsko od příštího měsíce obnoví bezkaranténní vízový program pro očkované turisty. Země, která je závislá na cestovním ruchu, se po zmírnění počtu nových případů nákazy koronavirem zaměřuje na hospodářské oživení. Zahraniční návštěvníci ze všech zemí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Při cestách do Švédska odpadne povinnost negativního testu

Švédská vláda včera oznámila, že cestující již nebudou muset před vstupem do země předložit negativní test na covid-19. Opatření zrušila navzdory vysokým počtům nově nakažených, poznamenala agentura Reuters. Finsko začne postupně uvolňovat restrikce od poloviny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Zájem o Chorvatsko loni vzrostl o 77 procent

V roce 2021 zaznamenalo Chorvatsko 13,8 milionu příjezdů turistů a 84,1 milionu přenocování, tedy o 77 procent více příjezdů a o 55 procent více přenocování než ve stejném období roku 2020. Zahraniční turisté uskutečnili 71,9 milionu přenocování, zatímco domácí...

Číst více