Německé hotely lákají lidi, kteří pracují na home office

Německé hotely nabízejí pokoje lidem, kteří pracují v režimu home office a potřebují změnu. Doufají, že si tak vylepší hospodářskou bilanci těžce zasaženou koronavirem. Agentuře DPA to sdělil svaz hotelů a restaurací Dehoga.

Německé hotely nabízejí pokoje lidem, kteří pracují v režimu home office a potřebují změnu

„Pokud už na vás doma všechno padá a nejste produktivní, nabízíme vám jako skvělou alternativu naše hotely,“ píše se v inzerátu hotelového řetězce Welcome Hotels.

Další řetězec Achat popisuje své pokoje jako jednotkové kanceláře včetně pokojových služeb za výhodné ceny. Ty se pohybují kolem 39 eur (téměř 1100 korun) za den a leckdy jsou i nižší.

Sdružení Dehoga odkazuje zájemce na stránku homeoffice-im-hotel.de, kde si v neděli bylo možné vybrat ze 142 hotelů v celém Německu.

„Pokud se doma nedá soustředěně pracovat, protože se dveře neustále otevírají, děti si chtějí hrát nebo se partner potřebuje jen rychle na něco zeptat – pak hotely nabízejí ideální alternativu. Rychlé Wi-Fi připojení, psací stůl, telefon a fax, parkování, oběd, občerstvení a nápoje dodávané přímo na pokoj. Nikdo neruší,“ píše se na webu. Poslední věta je přitom tučně zdůrazněná.

Provozovatelé hotelů „čelí extrémně slabé obsazenosti,“ sdělila agentuře DPA hotelová platforma HRS z Kolína nad Rýnem. Pronájem pokojů jako kancelářských místností podle ní přináší hosty a tržby, „které by se jinak v důsledku krize nepodařilo zrealizovat“.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Tři pilíře německé propagace a pár zajímavých čísel

Nejen tři inspirační videa, ale i zajímavá čísla o turistice z České republiky představil minulý týden ředitel Německé turistické centrály (DZT) v Praze Jan Pohaněl na setkání s novináři.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více