×

Velká cena cestovního ruchu 2021/2022 začíná. Přihlaste svůj projekt.

Německé hotely lákají lidi, kteří pracují na home office

Německé hotely nabízejí pokoje lidem, kteří pracují v režimu home office a potřebují změnu. Doufají, že si tak vylepší hospodářskou bilanci těžce zasaženou koronavirem. Agentuře DPA to sdělil svaz hotelů a restaurací Dehoga.

Německé hotely nabízejí pokoje lidem, kteří pracují v režimu home office a potřebují změnu

„Pokud už na vás doma všechno padá a nejste produktivní, nabízíme vám jako skvělou alternativu naše hotely,“ píše se v inzerátu hotelového řetězce Welcome Hotels.

Další řetězec Achat popisuje své pokoje jako jednotkové kanceláře včetně pokojových služeb za výhodné ceny. Ty se pohybují kolem 39 eur (téměř 1100 korun) za den a leckdy jsou i nižší.

Sdružení Dehoga odkazuje zájemce na stránku homeoffice-im-hotel.de, kde si v neděli bylo možné vybrat ze 142 hotelů v celém Německu.

„Pokud se doma nedá soustředěně pracovat, protože se dveře neustále otevírají, děti si chtějí hrát nebo se partner potřebuje jen rychle na něco zeptat – pak hotely nabízejí ideální alternativu. Rychlé Wi-Fi připojení, psací stůl, telefon a fax, parkování, oběd, občerstvení a nápoje dodávané přímo na pokoj. Nikdo neruší,“ píše se na webu. Poslední věta je přitom tučně zdůrazněná.

Provozovatelé hotelů „čelí extrémně slabé obsazenosti,“ sdělila agentuře DPA hotelová platforma HRS z Kolína nad Rýnem. Pronájem pokojů jako kancelářských místností podle ní přináší hosty a tržby, „které by se jinak v důsledku krize nepodařilo zrealizovat“.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Při cestách do Švédska odpadne povinnost negativního testu

Švédská vláda včera oznámila, že cestující již nebudou muset před vstupem do země předložit negativní test na covid-19. Opatření zrušila navzdory vysokým počtům nově nakažených, poznamenala agentura Reuters. Finsko začne postupně uvolňovat restrikce od poloviny...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Zájem o Chorvatsko loni vzrostl o 77 procent

V roce 2021 zaznamenalo Chorvatsko 13,8 milionu příjezdů turistů a 84,1 milionu přenocování, tedy o 77 procent více příjezdů a o 55 procent více přenocování než ve stejném období roku 2020. Zahraniční turisté uskutečnili 71,9 milionu přenocování, zatímco domácí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Thajská zátoka známá z filmu Pláž byla opět otevřena

Zátoka Maya v souostroví Pchi Pchi, kterou proslavil film Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli, se po více než třech letech znovu otevřela pro návštěvníky. Ti ale musí dodržovat přísná opatření, která mají tento přírodní skvost chránit...

Číst více