Německé hotely lákají lidi, kteří pracují na home office

Německé hotely nabízejí pokoje lidem, kteří pracují v režimu home office a potřebují změnu. Doufají, že si tak vylepší hospodářskou bilanci těžce zasaženou koronavirem. Agentuře DPA to sdělil svaz hotelů a restaurací Dehoga.

Německé hotely nabízejí pokoje lidem, kteří pracují v režimu home office a potřebují změnu

„Pokud už na vás doma všechno padá a nejste produktivní, nabízíme vám jako skvělou alternativu naše hotely,“ píše se v inzerátu hotelového řetězce Welcome Hotels.

Další řetězec Achat popisuje své pokoje jako jednotkové kanceláře včetně pokojových služeb za výhodné ceny. Ty se pohybují kolem 39 eur (téměř 1100 korun) za den a leckdy jsou i nižší.

Sdružení Dehoga odkazuje zájemce na stránku homeoffice-im-hotel.de, kde si v neděli bylo možné vybrat ze 142 hotelů v celém Německu.

„Pokud se doma nedá soustředěně pracovat, protože se dveře neustále otevírají, děti si chtějí hrát nebo se partner potřebuje jen rychle na něco zeptat – pak hotely nabízejí ideální alternativu. Rychlé Wi-Fi připojení, psací stůl, telefon a fax, parkování, oběd, občerstvení a nápoje dodávané přímo na pokoj. Nikdo neruší,“ píše se na webu. Poslední věta je přitom tučně zdůrazněná.

Provozovatelé hotelů „čelí extrémně slabé obsazenosti,“ sdělila agentuře DPA hotelová platforma HRS z Kolína nad Rýnem. Pronájem pokojů jako kancelářských místností podle ní přináší hosty a tržby, „které by se jinak v důsledku krize nepodařilo zrealizovat“.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více
Foto: Petr Manuel Ulrych

Za Jánošíkem na e-biku

Zbývající zářijové víkendy jsou jako stvořené k prodloužení léta. Přemýšlíte-li, jak volné dny využít, nemusíte se omezovat jen na české luhy a háje – vyrazit můžete i k našim východním sousedům. V tomto a následujících dvou článcích vám přineseme pár tipů...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Travel Advance nově zastupuje Trentino

Trentino, nezávislá provincie na severu Itálie známá především jako lyžařská destinace, má na českém trhu nové zastoupení. PR pro ni bude zajišťovat agentura Travel Advance, která se specializuje na destinační marketing. Společnost o tom informovala v tiskové...

Číst více