Baleáry čekají příval německých turistů

Shutterstock.com Shutterstock.com

Baleárské ostrovy se připravují na příval německých turistů v souvislosti s blížícími se velikonočními svátky. Poté, co Německo v pátek tento španělský region vyškrtlo ze seznamu rizikových oblastí, výrazně vzrostly rezervace a německé aerolinky přidávají další spoje na období kolem Velikonoc.

Vláda Baleárských ostrovů zdůraznila, že pro německé i další zahraniční turisty budou platit stejná koronavirová pravidla jako pro místní. Podle deníku Diario de Mallorca tamní vláda také apelovala na hotely a cestovní kanceláře, aby dbaly na dodržování opatření, protože „prioritní“ je udržet příznivou epidemickou situaci pro letní sezónu.

Nárůst rezervací letů z Německa na Baleáry způsobilo vyškrtnutí této oblasti, spolu s dalšími, například Valencií či některými portugalskými regiony, včetně Azorských ostrovů, z německého seznamu rizikových oblastí. Od minulé neděle už nemusí Němci po návratu z těchto míst do karantény, ani nemusí na test na koronavirus. Při vstupu na území Baleár ale potřebují negativní PCR test.

„Jakmile dorazí na ostrovy, musí dodržovat stejná pravidla jako my,“ zdůraznilo v prohlášení baleárské ministerstvo turistiky. Ani turisté se nebudou smět o Velikonocích ubytovat v jednom pokoji, pokud doma nežijí ve stejné domácnosti. Za porušení pravidel hrozí hoteliérům pokuta, ovšem jen formálně, protože těžko půjde zjistit, kdo je ze stejné domácnosti a kdo ne.

Bary a restaurace se na Baleárách nyní zavírají v pět odpoledne a u stolů smí sedět maximálně čtyři lidé. V hotelových restauracích se ale smí poskytovat služby celý den, ovšem jen klientům hotelů.

Německá cestovní kancelář TUI podle španělských médií chystá na Mallorce už příští týden otevřít hotely. Jiné německé cestovní kanceláře lákají turisty na Baleáry mimo jiné zaplacením PCR testu.

Zatímco ve Španělsku se v posledních několika týdnech epidemická situace výrazně zlepšila, Německo je podle některých epidemiologů na začátku třetí vlny epidemie. Německá vláda vyzvala obyvatele Německa, aby cestovali jen z nutných důvodů.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Ke vstupu na Slovensko bude stačit test

Karanténě po příjezdu na Slovensko se od zítřka vyhnou i ti obyvatelé Česka, kteří se budou moci prokázat negativním výsledkem testu na koronavirus. Změnou takzvaného cestovatelského semaforu o tom ve středu rozhodla slovenská vláda. V platnosti zůstává povinná...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Do Chorvatska zamíří hlavně mladí Češi. Jaké podmínky je čekají?

Chorvatsko bude i letos hlavním prázdninovým cílem českých turistů. Potvrzuje to mimo jiné i průzkum společnosti Kalkulátor.cz – z něj vyplývá, že do zahraničí se v létě chystají hlavně mladí Češi a že většina zamíří do Chorvatska. Po uvolnění restrikcí...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Rhodos a kolos

Gigantická socha boha slunce Hélia na řeckém ostrově Rhodos patřila ve starověku k 7 divům světa. Dodnes je opředena mýty a bájemi. S jistotou se totiž nedá říci, ani na jakém místě kolos stál, ani jak vypadal. Netrapte...

Číst více