Baleáry čekají příval německých turistů

Shutterstock.com Shutterstock.com

Baleárské ostrovy se připravují na příval německých turistů v souvislosti s blížícími se velikonočními svátky. Poté, co Německo v pátek tento španělský region vyškrtlo ze seznamu rizikových oblastí, výrazně vzrostly rezervace a německé aerolinky přidávají další spoje na období kolem Velikonoc.

Vláda Baleárských ostrovů zdůraznila, že pro německé i další zahraniční turisty budou platit stejná koronavirová pravidla jako pro místní. Podle deníku Diario de Mallorca tamní vláda také apelovala na hotely a cestovní kanceláře, aby dbaly na dodržování opatření, protože „prioritní“ je udržet příznivou epidemickou situaci pro letní sezónu.

Nárůst rezervací letů z Německa na Baleáry způsobilo vyškrtnutí této oblasti, spolu s dalšími, například Valencií či některými portugalskými regiony, včetně Azorských ostrovů, z německého seznamu rizikových oblastí. Od minulé neděle už nemusí Němci po návratu z těchto míst do karantény, ani nemusí na test na koronavirus. Při vstupu na území Baleár ale potřebují negativní PCR test.

„Jakmile dorazí na ostrovy, musí dodržovat stejná pravidla jako my,“ zdůraznilo v prohlášení baleárské ministerstvo turistiky. Ani turisté se nebudou smět o Velikonocích ubytovat v jednom pokoji, pokud doma nežijí ve stejné domácnosti. Za porušení pravidel hrozí hoteliérům pokuta, ovšem jen formálně, protože těžko půjde zjistit, kdo je ze stejné domácnosti a kdo ne.

Bary a restaurace se na Baleárách nyní zavírají v pět odpoledne a u stolů smí sedět maximálně čtyři lidé. V hotelových restauracích se ale smí poskytovat služby celý den, ovšem jen klientům hotelů.

Německá cestovní kancelář TUI podle španělských médií chystá na Mallorce už příští týden otevřít hotely. Jiné německé cestovní kanceláře lákají turisty na Baleáry mimo jiné zaplacením PCR testu.

Zatímco ve Španělsku se v posledních několika týdnech epidemická situace výrazně zlepšila, Německo je podle některých epidemiologů na začátku třetí vlny epidemie. Německá vláda vyzvala obyvatele Německa, aby cestovali jen z nutných důvodů.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Zermatt Bergbahnen AG

Švýcarsko má první autonomní kabinovou lanovku

Při pátrání po zajímavých technologiích v oblasti turismu, které jsou jedním z hlavních zářijových témat, jsme narazili na první autonomní – tedy bezobslužnou – kabinovou lanovku, která od prosince loňského roku funguje v oblasti Zermattu. Vzhledem k tomu, že...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Británie ruší semafor a zjednodušuje pravidla vstupu

S účinností od pondělka 4. října se zjednoduší pravidla pro vstup očkovaných zahraničních turistů do Velké Británie. Dosavadní cestovatelský semafor bude nahrazen jednoduchým seznamem „červených“ zemí a teritorií zmírní se požadavky na testování. Informoval o tom portál eTurboNews.

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Smartwings otevírá pravidelnou linku z Bratislavy do Dubaje

Letecká společnost Smartwings otevírá 24. října pravidelné přímé letecké spojení z Bratislavy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech (SAE). Linka bude během zimního letového řádu provozována 1x týdně, každou neděli moderním letadlem Boeing 737 MAX 8. Dopravce...

Číst více