Na Rhodu už vše při starém. Včetně cen

Foto: Shutterstock.com Ještě na konci června to na příliš silnou sezonu nevypadalo Foto: Shutterstock.com

Plánujete vyrazit na řecký ostrov Rhodos? Počítejte s tím, že se tamní turismus vrátil na předcovidovou úroveň. Zapomeňte tedy na toulky prázdnými uličkami, připravte se spíše na opačnou situaci. A také na to, že levně už bylo…

O aktuální situaci na oblíbeném ostrově se s redakcí ČTK podělila delegátka cestovní kanceláře Travel Family Petra Cimermanová. Podle ní se už cestovní ruch v destinaci vrátil na úroveň roku 2019. Ještě v červnu se prý nezdálo, že by se Rhodos mohl turisty zaplnit podobně jako před koronavirovou krizí, obsazenost hotelů dosahovala 55 až 60 procent. V červenci se ale cestovní ruch naplno rozhýbal, uvedla dále. „Řekové 15. srpna slaví svátek Panny Marie. Na Rhodos proto přijela i spousta domácích turistů za svými příbuznými. Ostrov opravdu praskal ve švech,“ řekla Cimermanová.

Pokud i vy plánujete strávit svoji letošní dovolenou na Rhodu, vězte, že otevřené jsou všechny hotely a restaurace. Tamní provozovatelé ubytovacích služeb si podle Cimermanové chválí i rezervace na září a říjen. Pokud jste doufali v romantickou dovolenou na poloprázdném ostrově, měli byste svá očekávání upravit. Kvůli opětovnému nárůstu turistů je nutné si v oblíbených tavernách předem zamluvit stůl a třeba ceny v autopůjčovnách se už dostaly na hladinu předloňského roku, navíc poptávka vysoce převyšuje nabídku. Zdražily také pohonné hmoty.

Dobrou zprávou naopak je, že se podle všeho můžete těšit na kvalitnější služby. Dobu, kdy neměli hosty, prý restauratéři a ubytovatelé často využili k rekonstrukcím a zlepšením služeb. Ceny jídel v restauracích se podle ní nezměnily, dražší jsou drinky v některých v barech. Je ale podle ní jednoznačně patrné zlepšení kvality co se týká prostředí či servisu.

Čeští turisté mají podle Cimermanové před příjezdem do Řecka nejčastěji obavy, jaká opatření v zemi platí. Jste-li na tom podobně, vězte, že se nemáte čeho obávat. Dovolená na Rhodu je podle delegátky až překvapivě příjemná – bezinfekčnost při vstupu do restaurací nebo barů provozovatelé podle ní nekontrolují, většinou je posezení ve venkovních prostorách, nejsou tak nutné ani roušky. Pokud prý české turisty něco obtěžuje, pak je to maximálně administrativa spojená s vyplněním příjezdových formulářů. „Problém je to hlavně pro starší lidi, kteří nemají chytré telefony nebo s nimi dobře neumějí zacházet,“ doplnila.

Kromě krajanů nyní na Rhodu podle Cimermanové potkáte nejčastěji Brity, Poláky, Francouze a Italy. Podle Českého statistického úřadu strávilo v roce 2019 v Řecku delší pobyt 407 000 Čechů. Data za loňský rok nejsou k dispozici, uvedla ČTK.

Nejnovější články z rubriky Destinace

Foto: Shutterstock.com

Do Thajska už bez karantény!

Thajsko udělalo na začátku zimní turistické sezony další významný krok k obnově cestovního ruchu. Od 1. listopadu umožní zahraničním turistům ze 46 zemí včetně Česka návštěvu země bez nutnosti karantény. Musí se ovšem prokázat certifikátem o dokončeném očkování,...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Na křídlech Vuelingu od prosince do Amsterodamu

Letecká společnost Vueling zavede od 3. prosince tohoto roku pravidelné spojení mezi Prahou a nizozemským Amsterodamem. Dopravce nabídne lety čtyřikrát týdně, a to vždy v úterý, pátek, sobotu a v neděli. V tiskové zprávě o tom včera informovalo Letiště Praha.

Číst více
Foto: Smartwings

Smartwings zpět na lince do Dubaje. Létat budou denně

Letecká společnost Smartwings včera obnovila přímé letecké spojení z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Linka bude během zimního letového řádu provozována každý den letadlem Boeing 737 MAX.

Číst více