Na Pelhřimovsku vznikne nová destinační společnost

Foto: Shutterstock.com Pelhřimov Foto: Shutterstock.com

Pelhřimov a další města z pelhřimovského okresu chtějí mít vlastní destinační kancelář. Má přispět k propagaci regionu u turistů a usnadnit získávání dotací na podporu turismu. ČTK to řekl starosta Pelhřimova Ladislav Med.

„Chtěli bychom spojit a nabízet možnosti celookresního rozsahu, protože každé město tady na okrese Pelhřimov je pro turisty jaksi malé nebo nabízí akce a možnosti na jeden na dva dny. Když se spojí prezentace celookresní, myslíme si, že by to mělo širší dosah a víc možností,“ uvedl Med. Důležité je podle něho také to, že pro destinační kanceláře jsou určené mnohé krajské nebo státní dotace.

Ve společné organizaci by Pelhřimov zastupovalo jeho kulturní zařízení. Členy by byla také kulturní zařízení Humpolce, Počátek, Kamenice nad Lipou a města Pacov a Žirovnice. „Pokud budou spolupracovat města nebo jejich zařízení k tomu určená, měla by nabízet akce, které jednotlivá města a organizace pořádají, určitě by to turismus v naší lokalitě zvýšilo a zlepšilo. Bylo by to o zviditelnění jednotlivých měst i celého regionu,“ konstatoval starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

Pelhřimovská organizace Kulturní zařízení města Pelhřimov vedená Martinem Eclerem zatím o záměru vzniku kanceláře jednala samostatně s pěti dalšími organizacemi a městy. První společné jednání bylo naplánováno na tento týden, vzejít z něj má přesná podoba fungování destinační kanceláře. Podle Eclera ji region potřebuje i kvůli reklamě pro Pelhřimovsko, aby nezaostávalo vedle podobných kanceláří fungujících na Žďársku a na Třebíčsku.

Podle Meda by mohla být kancelář jako zapsaný spolek v provozu ještě před hlavní turistickou sezonou, měla by jednoho pracovníka na částečný úvazek. Spolek by měl být přístupný i pro další členy včetně už fungujících mikroregionů. „Myslíme si, že tím širším pojetím by byla města daleko lépe prezentovaná,“ vysvětlil Med.

Přibližně před pěti lety se v regionu uvažovalo o vzniku destinační kanceláře, iniciovala ji okresní hospodářská komora. Fungovat ale nikdy nezačala. Pelhřimov do ní měl ročně přispívat asi 60 000 korun. „Schválili jsme ho (příspěvek), ale nikdy nebyl využitý, peníze zůstaly v rozpočtu. Teď se předpokládá, že by příspěvek u příspěvkových organizací měst nad 10.000 obyvatel, což je Pelhřimov a Humpolec, byl 15 000 korun,“ řekl Med.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více