Mandarin Oriental, Prague má nového ředitele

Foto: Mandarin Oriental, Prague Duarte Correia Foto: Mandarin Oriental, Prague

Hotel Mandarin Oriental, Prague včera v tiskové zprávě oznámil, že jeho novým generálním ředitelem byl jmenován Duarte Correia. Do Prahy přišel poté, co strávil více než 3 roky jako generální ředitel v hotelu Mandarin Oriental, Canouan na Svatém Vincentu a Grenadinách, kde dohlížel na první nemovitost skupiny v Karibiku.

Duarte je v tiskové zprávě vylíčen jako „dynamická a kreativná osobnost s působivými zkušenostmi v oblasti luxusního hotelnictví, které zahrnují renomované hotelové značky v Londýně, Vietnamu, Mauriciu a Tanzanii“. Do Evropy se Correia vrací po 14 letech strávených v mimoevropských letoviscích. Duarte Correia je původem z Portugalska a vyrostl na ostrově Madeira. Svou kariéru začal v Londýně v hotelu Browns v Mayfair, poté následovaly role v The Churchill, The Dorchester a The Hempel Hotels v hlavním městě Velké Británie.

Vášeň pro hotelnictví přivedla Correiu do Vietnamu, kde dohlížel na správu vilového komplexu v The Nam Hai Resort v Hoi An. Poté se přestěhoval na Mauricius jako ředitel divize pokojů pro Shanti Maurice Resort and Spa a následně byl ve svých pouhých 26 letech poprvé jmenován generálním ředitelem.

Před nástupem do hotelové skupiny Mandarin Oriental strávil Correia 4 roky na tanzanském ostrově Zanzibar jako generální ředitel Essque Zalu Resort, kde hotel pod jeho inovativním vedením získal 24 globálních ocenění včetně Condé Nast Travellers‘ Readers‘ Choice Award a World Luxury Hotel Award.

Kromě toho, že je ostřílený hoteliér, je prý Duarte Correia také vášnivým cestovatelem, který ve volném čase rád čte a hraje tenis. Mluví plynně anglicky, portugalsky a španělsky.

„Jsem rád, že se vracím do Evropy a sídlím v našem městském útočišti v srdci nejhezčího města České republiky. Těším se na spolupráci s celým týmem, na další zdokonalování našich personifikovaných služeb a inovativních zážitků, kterými je naše značka populární,“ řekl Correia.

Nejnovější články z rubriky HR

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Letiště Praha

Letiště Praha nabere až 200 nových zaměstnanců 

Letiště Praha v letošním roce plánuje odbavit dvojnásobek cestujících oproti roku 2021.  S předpokládaným nárůstem provozu je pro zachování komfortu nutné navýšit počet spolupracovníků, a to až o 200 zaměstnanců a o desítky pracovníků na dlouhodobé brigády formou dohod mimo...

Číst více
Ilustrace: Shutterstock.com

Hledá se manažer(ka) cestovní kanceláře

„Máš nápady? Nemůžeš je realizovat? Znáš někoho s ambicemi? Někoho, kdo nemá malé cíle?“ ptal se na konci minulého týdne ve svém e-mailu obchodní a produkční ředitel CK ATIS Petr Krč s tím, že pro svého významného obchodního partnera,...

Číst více