Maledivy se otevřou v polovině července

První zahraniční návštěvníci se na exotické Maledivy budou moci vrátit 15. července. K cestě do země nebudou potřebovat testy na COVID-19 a vízum získají přímo na letišti a zdarma. Informovalo o tom tamní ministerstvo turismu. 

Maledivy otevřou své hranice zahraničním návštěvníkům v půli července

Maledivy 15. července otevřou své hranice a zruší cestovní restrikce, které byly přijaty v souvislosti s šířením nového koronaviru. Návštěvníci, kteří do země přicestují, obdrží přímo na hranicích zdarma 30denní turistické vízum. 

Podmínkou pro vstup do země bude potvrzení o rezervaci ubytování v některém z ubytovacích  zařízení registrovaných ministerstvem turismu. V první fázi (od 15. července) se turistům otevřou resorty, obytné lodě a hotely situované na neobydlených ostrovech. Turisté, kteří do země přicestují během této první fáze, budou muset celý svůj pobyt strávit v jednom ubytovacím zařízení, pobyty kombinující noclehy ve více hotelech nebudou dovoleny. K dalšímu uvolnění podmínek dojde 1. srpna, kdy první hosty přivítají hotely a další ubytovací zařízení na obydlených ostrovech. 

Zatímco v některých jiných exotických destinacích budou muset turisté po příletu předložit negativní výsledky PCR testů, Maledivy toto potvrzení vyžadovat nebudou. Stačit bude zdravotní prohlášení odevzdané během vstupních procedur na hranicích. Turisté vykazující příznaky onemocnění však budou muset na vlastní náklady podstoupit test na COVID-19. Náhodnému testování budou moci být z úředního rozhodnutí podrobeni během svého pobytu na Maledivách i ostatní návštěvníci země, nikoli však na své náklady. Turistům, kteří budou potřebovat testy pro bezproblémový návrat do vlasti či cestu do jiné destinace, bude tato služba samozřejmě poskytnuta.

Foto: Shutterstock.com

 

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Chcete ostrov na Maledivách? Pronajměte si ho!

Maledivská vláda dá v aukci do pronájmu 16 z více než tisícovky svých většinou neobydlených ostrovů. Úspěšní dražitelé je získají na 50 let pod podmínkou, že na nich postaví hotel s alespoň stolůžkovou kapacitou. Kabinet doufá, že se...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Izrael zahájil pilotní program pro první zahraniční turisty

Izrael otevřel své hranice turistům. Bude je ale vybírat, a protože registrace se otevřela teprve před týdnem, první skupiny země očekává až začátkem června. V Izraeli se díky uzávěře a rychlému očkování podařilo dramaticky snížit přírůstky lidí nakažených...

Číst více
Foto: Emirates

Emirates bude opět létat do Prahy každý den

Letecká společnost Emirates oznámila, že navýší počet letů do Prahy z pěti na sedm týdně – šestý let bude provozován každý čtvrtek od 3. června a sedmý let každé pondělí od 5. července.

Číst více