Nové vlaky Leo Express pro Orlicko

Leo Express představil v Lichkově, Jablonném, Letohradu či Ústí nad Orlicí své nové vlaky pro regionální dopravu na Orlicku. Na prezentační jízdu, která vedla také přes Pardubice a byla ukončena v Praze, dorazilo několik stovek návštěvníků.

Leo Express představil v Lichkově, Jablonném, Letohradu či Ústí nad Orlicí své nové vlaky pro regionální dopravu na Orlicku

Leo Express vyjede v regionu s nízkopodlažními vlaky od 15. prosince. Ve vlacích bude platit krajský tarif IREDO a dopravce zároveň spustil prodej vlastních jízdenek, které budou levnější než krajská jízdenka.

„Od 15. prosince si lidé budou moci užít pohodlné cestování ve vlacích Leo Express i na Orlicku. Stovky z nich si ho přišli vyzkoušet už v předstihu a poslechnout si, jaké novinky je čekají. Překvapilo je například, že i v regionu standardem Leo Express bude Wi-Fi, klimatizace či nízkopodlažnost,“ uvedl Jindřich Škripko, ředitel Leo Express pro závazkovou dopravu.

„V naších vlacích bude platit krajský tarif IREDO, díky kterému budou moci lidé snadno přestupovat na návazné vlaky a autobusy. Zároveň si mohou zakoupit jízdenky i přímo na spoje v síti Leo Express, které pro ně budou v průměru o několik korun levnější. Především cestující, kteří vlaky využívají pravidelně, tak při cestování s Leo Express ušetří,“ vysvětlil Škripko.

Leo Express na Orlicku nasadí celkem čtyři nízkopodlažní jednotky s kapacitou 120 míst pro sezení. Umožněna je rovněž přeprava jízdních kol či lyží. Jednotky jsou vybaveny nájezdovou plošinou a bezbariérovou toaletou. Pátá jednotka pak bude umístěna v Letohradu a bude v případě potřeby nasazena jako záložní nebo pro posílení spojů.

Nasazena bude také další elektrická jednotka ve standardu Leo Express, která region ve všední den spojí jako spěšný vlak napřímo s Prahou a od pátku do neděle také polskou Vratislaví. Připraveny jsou také návazné autobusové spoje na Dolní Moravu.

Foto: Leo Express

 

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více