KVÍZ: Poznejte Karlovarský kraj + SOUTĚŽ o wellness pobyt pro dva

Karlovarský kraj je světově proslulý lázeňstvím a přírodními léčivými vodami. Jeho ráz utváří i nedotčená příroda, divoké hory a tajemné důlní štoly. Chystáte se vyrazit na relaxační pobyt nebo aktivní dovolenou v sedle kola? Ať už plánujete přijet sami, s přáteli, v doprovodu své drahé polovičky nebo s celou rodinou, nechte se inspirovat našimi tipy a vydejte se za zážitky.

Zasoutěžte si s námi JEŠTĚ DNES! Soutěž probíhá do 3.10.

1. Které lázně NELEŽÍ v Karlovarském kraji?

Correct! Wrong!

Začínáme zlehka. Pojďme společně poznávat Karlovarský kraj a jeho lázeňská města. Do Karlovarského kraje nepatří Konstantinovy Lázně. Ty se nacházejí v Plzeňském kraji.

2. Který hrad v Karlovarském kraji je historicky spjat s Karlem IV.?

Correct! Wrong!

Osud císaře a krále Karla IV. je úzce spjat s gotickým hradem Loket, tyčícím se nad řekou Ohře. Byl zde nedobrovolně držen již jako malý kluk. Později na hrad nezanevřel a často zde pobýval. Podle pověsti objevil při lovu v okolí horké prameny a později zde nechal vybudovat město Teplé Lázně u Lokte – dnešní světoznámé Karlovy Vary. V Karlovarském kraji můžete navštívit také hrad Vildštejn se středověkou hodovou či Chebský hrad. Vaši pozornost si zaslouží hrad a zámek Bečov s relikviářem svatého Maura, zlatnickou památkou nevyčíslitelné hodnoty. Obdivujte sbírku kuriozit kancléře Metternicha na zámku Kynžvart nebo sochy zpodobňující lidské vlastnosti od Matyáše Bernarda Brauna na zámku Valeč. Za návštěvu stojí také zámek Chyše, ve zdejším pivovaru můžete ochutnat lahodné pivo dle tradiční receptury.

3. V jakém roce se dostal Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří na seznam kulturních památek UNESCO?

Correct! Wrong!

Hornická tradice začala oblast Krušnohoří formovat již před osmi sty lety a od roku 2019 patří Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří na seznam kulturních památek UNESCO. Mezi nejznámější lokality patří štola Johannes nedaleko Božího Daru a cínový důl Mauritius u Abertam, Vlčí jámy pod Blatenským vrchem či Blatenský vodní příkop, významná technická stavba. Zlatým hřebem návštěvy Krušnohoří je Jáchymov. Za vidění stojí prohlídková Štola č. 1. i Muzeum Královská mincovna. Nevynechte ani objekt národní kulturní památky Rudou věž smrti u Ostrova.

4. Jaká národní přírodní rezervace a stezka se nachází blízko Mariánských Lázní a Lázní Kynžvart?

Correct! Wrong!

Správně je národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Karlovarský kraj je ideálním místem pro aktivní dovolenou po celý rok. Milovníky sportu láká více než 2 000 kilometrů značených cyklotras i stovky turistických tras. Vydejte se po jedné ze zdejších naučných stezek a spojte výlet do kraje léčivých pramenů, lázní a kulturních památek s návštěvou horských hřebenů Krušných hor, tichých lesních zákoutí Slavkovského lesa či národních přírodních rezervací. Vyberte si z těch nejoblíbenějších po celém kraji – národní přírodní rezervace Kladské rašeliny u Mariánských Lázní, NPR Božídarské rašeliniště nebo NPR Soos, přezdívaná český Yellowstone.

Zasoutěžte si s námi JEŠTĚ DNES! Soutěž probíhá do 3.10.

Zdroj: Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Moravskoslezské Convention Bureau

Pro svou další událost si vyberte Ostravu a Moravskoslezský kraj

Nezaměnitelná atmosféra průmyslových lokalit, kvalitní služby a dostatečná kapacita činí z Ostravy a Moravskoslezského kraje ideální místo pro pořádání kongresů, konferencí i menších firemních a společenských akcí všeho druhu. Stačí si jen vybrat.

Číst více
Foto: Hradec Králové Region Convention Bureau

Královéhradecký kraj? Firemní akce od A do Z

Na pořádání konferencí, seminářů, workshopů, eventů či teambuildingů jsme tu my. A s námi v tom jede více než 50 partnerů z celého kraje! Společně vám vaši velkou i malou firemní akci připravíme na míru, a to včetně pestré nabídky doprovodných...

Číst více
Foto: Martin Peterka

Východní Morava – inspirující místo pro výjimečná setkání

Autentický region Východní Morava by se vám měl dostat do hledáčku míst, pokud hledáte opravdový zážitek pro své pracovní partnery. Jeho jedinečnost a pestrost pramení ze spojení oblastí – Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka.

Číst více