KVÍZ: Poznejte Karlovarský kraj + SOUTĚŽ o wellness pobyt pro dva

Karlovarský kraj je světově proslulý lázeňstvím a přírodními léčivými vodami. Jeho ráz utváří i nedotčená příroda, divoké hory a tajemné důlní štoly. Chystáte se vyrazit na relaxační pobyt nebo aktivní dovolenou v sedle kola? Ať už plánujete přijet sami, s přáteli, v doprovodu své drahé polovičky nebo s celou rodinou, nechte se inspirovat našimi tipy a vydejte se za zážitky.

Zasoutěžte si s námi JEŠTĚ DNES! Soutěž probíhá do 3.10.

1. Které lázně NELEŽÍ v Karlovarském kraji?

Correct! Wrong!

Začínáme zlehka. Pojďme společně poznávat Karlovarský kraj a jeho lázeňská města. Do Karlovarského kraje nepatří Konstantinovy Lázně. Ty se nacházejí v Plzeňském kraji.

2. Který hrad v Karlovarském kraji je historicky spjat s Karlem IV.?

Correct! Wrong!

Osud císaře a krále Karla IV. je úzce spjat s gotickým hradem Loket, tyčícím se nad řekou Ohře. Byl zde nedobrovolně držen již jako malý kluk. Později na hrad nezanevřel a často zde pobýval. Podle pověsti objevil při lovu v okolí horké prameny a později zde nechal vybudovat město Teplé Lázně u Lokte – dnešní světoznámé Karlovy Vary. V Karlovarském kraji můžete navštívit také hrad Vildštejn se středověkou hodovou či Chebský hrad. Vaši pozornost si zaslouží hrad a zámek Bečov s relikviářem svatého Maura, zlatnickou památkou nevyčíslitelné hodnoty. Obdivujte sbírku kuriozit kancléře Metternicha na zámku Kynžvart nebo sochy zpodobňující lidské vlastnosti od Matyáše Bernarda Brauna na zámku Valeč. Za návštěvu stojí také zámek Chyše, ve zdejším pivovaru můžete ochutnat lahodné pivo dle tradiční receptury.

3. V jakém roce se dostal Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří na seznam kulturních památek UNESCO?

Correct! Wrong!

Hornická tradice začala oblast Krušnohoří formovat již před osmi sty lety a od roku 2019 patří Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří na seznam kulturních památek UNESCO. Mezi nejznámější lokality patří štola Johannes nedaleko Božího Daru a cínový důl Mauritius u Abertam, Vlčí jámy pod Blatenským vrchem či Blatenský vodní příkop, významná technická stavba. Zlatým hřebem návštěvy Krušnohoří je Jáchymov. Za vidění stojí prohlídková Štola č. 1. i Muzeum Královská mincovna. Nevynechte ani objekt národní kulturní památky Rudou věž smrti u Ostrova.

4. Jaká národní přírodní rezervace a stezka se nachází blízko Mariánských Lázní a Lázní Kynžvart?

Correct! Wrong!

Správně je národní přírodní rezervace Kladské rašeliny. Karlovarský kraj je ideálním místem pro aktivní dovolenou po celý rok. Milovníky sportu láká více než 2 000 kilometrů značených cyklotras i stovky turistických tras. Vydejte se po jedné ze zdejších naučných stezek a spojte výlet do kraje léčivých pramenů, lázní a kulturních památek s návštěvou horských hřebenů Krušných hor, tichých lesních zákoutí Slavkovského lesa či národních přírodních rezervací. Vyberte si z těch nejoblíbenějších po celém kraji – národní přírodní rezervace Kladské rašeliny u Mariánských Lázní, NPR Božídarské rašeliniště nebo NPR Soos, přezdívaná český Yellowstone.

Zasoutěžte si s námi JEŠTĚ DNES! Soutěž probíhá do 3.10.

Zdroj: Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj, z.s.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více