Kutná hora láká k vícedenním pobytům

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Do Kutné Hory se po opadnutí pandemie vrátili turisté, využívají ve větší míře vícedenní pobyty. Převažují návštěvníci z Česka nebo okolních zemí, naopak chybějí turisté ze Středomoří, Asie nebo Ruska, řekla ČTK místostarostka Silvia Doušová (STAN Šance pro Kutnou Horu).

Nápor výletníků byl podle ní znát hlavně v červnu, kdy jich přijelo více než ve stejném období o rok dříve. Zlepšila se návštěvnost chrámu svaté Barbory, kostnice i Vlašského dvora, který otevřel novou expozici o mincovnictví. Má název Jedinečná mincovna českých králů a sází hlavně na interaktivitu. „Nástup byl rychlý, protože lidé byli natěšení,“ řekla k zahájení letošní sezony Doušová.

Radnice už dříve uvedla, že ale chce místo výletníků, kteří se ve městě zdrží jen několik hodin, lákat turisty s delším programem. To se podle místostarostky letos daří, protože lidé mají zájem o vícedenní pobyty. Připisuje to mimo jiné činnosti spolku Turistická oblast Kutnohorsko a Kolínsko, který spolupracuje s ubytovateli a provozovateli památek.

Určitě tomu pomáhá i propagace Středočeské turistické centrály a CzechTourismu, který se dříve soustředil na propagaci České republiky v zahraničí, a teď se soustředí na vnitřní domácí turistiku. A je to opravdu znát,“ dodala místostarostka.

Kutná Hora patří mezi oblíbené turistické cíle, díky těžbě stříbra byla ve středověku jedním z nejvýznamnějších českých královských měst. Její historické jádro je od roku 1995 na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: CzechTourism

Zahraniční odborníci na cestovní ruch poznali Karlovarský kraj

První velká incomingová akce na podporu návštěvnosti České republiky po pandemii covid-19. Tak vnímají odborníci na cestovní ruch z celého světa Czech Republic Travel Trade Day (TTD) 2022. Ve spolupráci s Destinační agenturou Živý kraj ho uspořádala...

Číst více
Foto: DMO Český Krumlov Region

Web destinace Český Krumlov Region uspěl ve Zlatém erbu

Webové stránky destinace Český Krumlov Region zabodovaly jako jedny z nejlepších v republice v soutěži Zlatý erb. V kategorii měst a obcí se umístily na druhé příčce v rámci Ceny místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci. Ocenění se předávala...

Číst více