Krušovický pivovar obnovil prohlídky pro turisty

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Krušovický pivovar včera po koronavirové pauze obnovil prohlídky pro turisty. Kvůli covidu je nebylo možné pořádat od loňského září. Součástí exkurzí jsou informace o výrobě i historii pivovaru a také degustace. V jedné skupině je možné provádět maximálně 15 lidí a návštěvníci musejí dodržovat další ochranná opatření.

Na exkurzi se zájemci musí ohlásit předem, ideálně třeba s týdenním předstihem. Kromě toho pivovar nabízí v pondělí a v sobotu termíny, na které není nutná rezervace. „Prohlídka s kvalifikovaným průvodcem a závěrečnou degustací trvá 90 minut,“ uvedl zástupce pivovaru Přemysl Šimák. Turisté také musejí dodržovat hygienická pravidla a prokázat se negativním testem na covid nebo potvrzením o prodělání nemoci či certifikátem o očkování. Konkrétní informace jsou na webu www.krusovice.cz.

Krušovice jsou jedním z nejstarších pivovarů v Čechách, pivo se zde vaří přes 440 let. V roce 1583 jej koupil král český a císař římský Rudolf II., který pivovar povýšil na královský. V době před pandemií ročně pivovar navštívily desetitisíce lidí, v roce 2018 to například bylo přes 35 000 návštěvníků. Od loňského září byly prohlídky kvůli protipandemickým opatřením zastaveny.

Nejnovější články z rubriky Česko a jeho regiony

Foto: Shutterstock.com

Turisté v Praze si možná připlatí

Vedení Prahy chce zvýšit turistický poplatek za ubytování z nynějších 21 na 50 korun za den. Důvodem je snaha zvýšit příjmy města, které jsou nižší než výdaje spojené s turismem. Město proto schválilo memorandum se svou firmou...

Číst více
Foto: Daniel Mrázek

Za exotikou a do tropů. Česko ale neopustíte

Navštívíte ty nejzazší končiny světa, pohlédnete do tváře chameleonům, nakrmíte lemury, užasnete nad pestrostí papoušků, ponoříte se do pestrého podmořského světa a v tropickém deštném pralese vás ovanou křídla velkých motýlů. Covidový cestovatelský semafor vás ale zajímat...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

V Beskydech to vypadá na rušnou zimu

Zimní střediska na Frýdecko-Místecku v Beskydech registrují před sezonou velký zájem o lyžařské kurzy. Některá už mají obsazenou kapacitu až do března. Problém ale mívají se zajištěním personálu. ČTK to řekli provozovatelé středisek.

Číst více