Karlovarský kraj podpoří lázeňská zařízení deseti miliony korun

Foto: Shutterstock.com Karlovarský kraj chce podpořit předsezonní pobyty v lázních Foto: Shutterstock.com

Deset  milionů korun věnuje Karlovarský kraj na podporu pobytů pro hosty lázeňských zařízení. Příspěvek mají dostat poskytovatelé lázeňských služeb, kteří se zapojili do podpory formou voucherů na portálu kudyznudy.cz. Dostanou 1000 korun ke každému vypisovanému voucheru. Kraj tak chce pomoci lázeňským zařízením překlenout první měsíce letošního roku, kdy už skončily státem dotované vouchery a nezačala ještě hlavní sezona. ČTK to řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Vojtěch Franta. Dotační program už schválila krajská rada.

„Vítáme, že poskytovatelé přišli s vlastní iniciativou, která navazuje na státní lázeňské vouchery. Příspěvek, dotační titul se vypisuje pro poskytovatele lázeňské péče. To znamená, že k jejich vypisovanému voucheru přispíváme tisícikorunou přímo provozovateli. To, jestli to on pak vrátí hostům například v podobě nějakých poskytovaných služeb, už bude na něm,“ uvedl Franta.

Jak jsme již dříve informovali, některá lázeňská zařízení se rozhodla na počátku roku nabídnout hostům lázní slevy ve formě voucherů v hodnotě 2000 korun. Tuto slevu hradí ze svých vlastních zdrojů. Podmínkou je minimálně šestidenní pobyt a minimálně pět lázeňských procedur v lázních.

V loňském roce Karlovarský kraj poskytoval slevy lidem, kteří se rozhodli ubytovat v Karlovarském kraji. Voucher v hodnotě 300 korun na osobu a noc mohli využít hosté všech ubytovacích zařízení. Kraj na tuto podporu dal zhruba čtyři miliony korun. Podle Vojtěcha byla ale tato forma podpory velmi administrativně náročná. Proto se nyní rozhodl kraj podpořit přímo poskytovatele, kteří budou moci zpětně požádat o krajskou podporu za první tři měsíce letošního roku.

Lázeňská zařízení v Karlovarském kraji byla před pandemií koronaviru z velké části orientovaná na zahraniční klientelu. Ta ale kvůli epidemickým opatřením téměř zmizela. Do lázní se tak vrací zejména hosté z Německa, nebo dalších sousedních zemí. Je to vidět i na celkové návštěvnosti Karlovarského kraje. V loňském roce do kraje přijelo 708 814 turistů. Meziročně to bylo o 4,6 procenta více. Přesto je návštěvnost daleko za lety před koronavirovou pandemií. Stále převažují čeští turisté, cizinců, na které čekají zejména lázeňská města, meziročně opět ubylo.

Nejnovější články z rubriky Nezařazené

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Eva Frindtová

Politici na Travelconu debatovali o vizi pro cestovní ruch

Na konferenci Travelcon letos přijeli i politici. V bloku „Vize pro cestovní ruch z pohledu místního rozvoje” mluvili Jan Kubík, poslanec Parlamentu ČR a předseda podvýboru pro cestovní ruch, Radim Sršeň, náměstek ministra pro místní rozvoj, a Viktor Vojtko, poslanec,...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Vietnam zvažuje, že se od března plně otevře turistům

Vietnamské ministerstvo cestovního ruchu včera navrhlo plné otevření země zahraničním turistům a zrušení téměř všech cestovních omezení. Pokud nová pravidla schválí premiér, začnou platit od 15. března. To je zhruba o tři měsíce dříve, než země původně plánovala,...

Číst více