Japonsko hlásí rekordní pokles mezinárodních příjezdů

Foto: Shutterstock.com Potkat loni v Japonsku zahraničního turistu se rovnalo výhře jackpotu Foto: Shutterstock.com

Počet zahraničních turistů v Japonsku klesl loni na 245 900, což bylo nejméně od roku 1964, odkdy se tento údaj sleduje. Meziročně se jejich počet snížil o rekordních 94 procent, ve srovnání s rokem 2019, tedy s dobou před pandemií covidu-19, pak o 99,2 procenta. Země loni zavedla přísnější hraniční kontroly kvůli šíření koronaviru. Vyplývá to z údajů Japonské agentury pro cestovní ruch, o kterých včera informovala agentura Kjódó.

Měsíční příjezdy byly nejvyšší v červenci, kdy přijelo 51 055 zahraničních návštěvníků. Důvodem byly olympijské hry v Tokiu, které se konaly od 23. července do 8. srpna. Od 24. srpna do 5. září se konala paralympiáda a v srpnu do země přijelo 25 916 cestujících. Obě události se ale konaly bez diváků, aby se předešlo šíření nákazy.

Podle jednotlivých zemí nejvíce cestujících dorazilo z Číny, a to 42 300. Jejich počet však klesl o 96 procent. Další byli turisté z Vietnamu, jejich počet se snížil o 82,6 procenta na 26 500. Počet turistů z USA se propadl o 90,9 procenta na 20 000 a z Jižní Koreje o 96,1 procenta na 19 000.

Cílem vlády bylo přilákat v roce 2020, kdy se v zemi měly původně konat olympijské a paralympijské hry, 40 milionů zahraničních návštěvníků. Hry byly nakonec kvůli pandemii odložené o rok.

Vláda zatím nezměnila svůj dlouhodobý cíl, který počítá s tím, že v roce 2030 do země dorazí 60 milionů zahraničních turistů. Šéf turistické agentury Koiči Wada na tiskové konferenci uvedl, že v tuto chvíli není schopen odhadnout, zda je tento cíl dosažitelný.

Loni se snížil také počet Japonců cestujících do zahraničí, a to o 83,9 procenta na 512 000, napsala agentura Kjódó.

Nejnovější články z rubriky Asie

Foto: Shutterstock.com

Celyoturismu.cz končí, cestovní ruch se přesouvá na Komoraplus.cz

Vážení čtenáři, Váš oblíbený portál Celyoturismu.cz bude v horizontu 3 měsíců uzavřen. To podstatné z cestovního ruchu – vývoj, statistiky, analýzy, legislativní problematiku atd. – proto nově najdete na zpravodajském portálu Hospodářské komory ČR www.komoraplus.cz a také ve...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Praha získá díky FlyArystan přímé spojení s Kazachstánem

Kazašská nízkonákladová společnost FlyArystan spustí od 12. června přímé spojení mezi Prahou a kazašským Aktau. Odlety Airbusu A320 pro 180 cestujících jsou plánované vždy v neděli, od 6. července přibude ještě čtvrteční let. Dopravce si Českou republiku vybral jako...

Číst více
Foto: Shutterstock.com

Ras Al Khaimah – emirát na špici

Ras Al Khaimah doslova znamená špička stanu. Tento emirát skutečně na mapě tvoří severní špičku Spojených arabských emirátů, s nimiž sousedí se všemi vyjma Abu Dhábí. Místo na špici má ovšem i z hlediska udržitelnosti a zážitků.

Číst více